Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koła Vinci

67 odpowiedzi w tym temacie

#61 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 10:24

Jak ktoś się dowie, jaka jest waga obręczy, to może to się przyda dla porównania: http://www.wheelbuil...calculator.html

Podpytałem u dystrybutora Vinci. Stożek 50mm pod szytkę 387 gram. Stożek 60mm - 445g. Niezły wynik. Lżej niż tajwany czy Zippy, porównywalnie do Enve. Szerokość obręczy 26,25.

#62 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1349 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:51

Hmmm, ciekawe czy za tym idzie trwałość i sztywność? Oj, śmierdzi mi to tanią chińszczyzną...

#63 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:08

Hmmm, ciekawe czy za tym idzie trwałość i sztywność? Oj, śmierdzi mi to tanią chińszczyzną...

Ja tych kół w ręku nie miałem i bym się wstrzymał z ocenianiem bez patrzenia, tym bardziej, że z tego co czytam ci, co je widzieli/mają oceniają je pozytywnie. A są i lżejsze obręcze, więc tu waga niska, ale raczej jakiegoś extremum nie ma.

#64 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1349 postów
  • SkądWLKP

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:29

Lżejsze są, ale raczej nie 50mm, a 30/38. To ogromna różnica. Ta waga z niczego się nie bierze. Chiński sprzęt też jest lekki, a jak kończy co drugi, każdy wie. Oczywiście nie mowię nie, ale zastanawiam się jak to wpływa na jakość, bo w końcu Vinci to żaden producent, a zwykły składak.

#65 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:44

Lżejsze są, ale raczej nie 50mm, a 30/38. To ogromna różnica. 

Przecież Enve o wysokościach stożka 48 i 56 są podobnej wagi:

Enve Smart System 4.5 48mm Front Tubular Rim: 361.0g
Enve Smart System 4.5 56mm Rear Tubular Rim: 399g

A chińczyków no-name lżejszych 50mm jak się poszpera też się coś znajdzie.

Ja tak jak pisałem nie oceniałbym nie sprawdzając, bo już kilka razy się przejechałem na odgórnym ocenianiu sprzętu (zarówno na plus jak i na minus). Ale zastanawiać się oczywiście możemy ;)

#66 MaciekWawa

MaciekWawa
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 18:52

Moim zdaniem śmierdzi niesłusznie :D. Ujeżdżam zestaw 50mm przod + 60mm tył, pyknięte już 8-9 tys km i co do trwałości to zero uwag. I sztywne też są pomimo niskiej wagi. Szkoda, że nie jesteś z Wawy bądź okolic to byśmy mogli się jakoś ustawić, mógłbyś sobie zerknąć, bo tak jak pisze Klu88 ciężko debatować jaka jakość i trwałość jak się nawet nie widziało produktu.

#67 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:14

Mnie się te koła podobają ale oprócz małej ilości użytkowników (dopiero pierwsz się znalazł z takim przebiegiem) to mnie zniechęcają ich własne niesprawdzone w bojach systemy. Piasta - nie wiadomo co tam jest w środku i jak z częściami zamiennymi, zaplot - nie ma piast pod ten zaplot znanych.

#68 MaciekWawa

MaciekWawa
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:57

Mnie się te koła podobają ale oprócz małej ilości użytkowników (dopiero pierwsz się znalazł z takim przebiegiem) to mnie zniechęcają ich własne niesprawdzone w bojach systemy. Piasta - nie wiadomo co tam jest w środku i jak z częściami zamiennymi, zaplot - nie ma piast pod ten zaplot znanych.

Tak, niestandardowych rozwiązań trochę jest i wcale mnie nie dziwią obawy, bo sam miałem podobne i ostatecznie podjąłem decyzję tylko na podstawie opinii jednego użytkownika spotkanego na wspólnym treningu. Jak wolisz coś sprawdzonego przez setki ludzi i bardziej standardowego to chyba lepiej poszukać czegoś innego. Co nie znaczy, że produkt jest jakkolwiek zły, bo zarówno egzemplarz który dane było mi zobaczyć jak i ten który użytkuję oceniam tylko pozytywnie.

Dodaj odpowiedź