Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bloki Spd Różne Ustawienie Dla Obu Stóp


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 D2mian

D2mian
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 21:54

Witam,

Ustawiałem dzisiaj bloki spd w butach mtb i mam pytanie. Po dokładnych pomiarach wychodzi mi że w lewej nodze blok mam 4mm przesunięty w kierunku palców względem nogi prawej. Czy tak ma być czy coś źle zrobiłem? Bloki powinno ustawiać się dla każdej stopy osobno czy nie ma to znaczenia i wystarczy ustawić dla jednej stopy a następnie skopiować ustawienie dla drugiej stopy?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Damian



#2 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 08 czerwiec 2016 - 22:30

Na poczatek:


Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#3 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:20

Zawsze ustawiam inaczej, bo mam też inaczej pokrzywione kolana.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#4 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:46

Skoro różnica jest przód-tył to wynika pewnie z różnej długości nogi - nic w tym niespotykanego :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#5 D2mian

D2mian
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 16:49

Bardziej mi chodzi o to czy ustawienie bloków o 4mm na długości to dopuszczalna wartość czy już raczej to dość sporo.



#6 Go-Ha

Go-Ha
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 15:08

Ja bym na siłę nie szukała jakichś magicznych zależności matematycznych i nie zastanawiała się, czy to dużo czy nie. Jeśli jest ci wygodnie, nie drętwieją ci stopy, nie bolą kolana, to widocznie tak jest dobrze.

Sama mam w dwóch butach inaczej poustawiane bloki (zarówno przesunięcia przód-tył, jak i lew-prawo), chociaż jest to różnica rzędu 1-2mm.

Pojeździj trochę, zobacz jak się czujesz, woź ze sobą narzędzia i w razie dyskomfortu szukaj ustawienia idealnego.

 

Nikt nie jest idealnie symetryczny. Może być tak, że człowiek nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale jedną nogę może mieć dłuższą od drugiej. Albo zrotowaną miednicę. Albo skrzywienie kręgosłupa. Albo skrzywienie jednego kolana. Albo przeszedł w przeszłości jakiś uraz. A to wszystko w efekcie przełoży się np. na ustawienie bloków.





Dodaj odpowiedź