Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Trek Emonda Slr


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek1986

Arek1986
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWołomin

Napisano 08 czerwiec 2016 - 22:35

Witam

Jestem tu nowy a już mam zamiar was trochę pomęczyć :) Najpierw może troszkę o sobie :) Jeżdżę na rowerze od 1,5 roku (nigdy wcześniej nie uprawiałem żadnego sportu 12 lat trenowałem jazdę na motocyklach sportowych) a treningi zacząłem od ok 13 miesięcy kiedy kupiłem swój pierwszy nowy rower szosowy jakim był btwin triban 500 ;) Przez te pierwsze 18 miesięcy przejechałem 17000km. Niestety bardzo szybko połknąłem bakcyla i stanąłem przed chęcią zmiany roweru na początku zakładałem budżet 10000zł ale kiedy zobaczyłem tego treka oczka mi się same zaświeciły :) Powiedzcie czy rower jest wart tej ceny, czy karbonowe ramy w trekach to dobra konstrukcja (waga to 690g szok) w sensie wytrzymałościowym. Dodam że od roweru odliczę sobie wat 23% czyli ponad 4000zł. Z tego co się zorientowałem rower posiada kilka dodatków z roweru o klasę wyższego. A jeżeli nie ten rower to może coś innego. Może są jakieś dobre wyprzedaże w innych sklepach/ firmach i warto się jeszcze rozejrzeć:) Link do aukcji roweru:

http://allegro.pl/ro...6250486456.html

Pozdrawiam i liczę na pomoc znacznie bardziej doświadczonych kolegów :)



#2 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 08 czerwiec 2016 - 23:11

a to chyba rower kolegi speca z forum

http://szosa.org/top...85-trek-emonda/



#3 Arek1986

Arek1986
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWołomin

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:10

No i z tamtego wątku wynika że oba te sprzedawane rowery to nie nówki ;/

 



#4 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 09 czerwiec 2016 - 11:13

@Arek1986, jeżeli przez 1,5 roku byłeś w stanie jeździć na btwin triban 500 to powiem ci nie szalej. Z budżetem na poziomie 10-12k możesz naprawdę kupić wysokiej klasy rower na porządnym osprzęcie. Najlepszy stosunek jakości do ceny oferuje obecnie Canyon.

Dla przykładu: https://www.canyon.c...sl-9-0-di2.html

Myślę, że większość kolegów z forum zgodzi się tym zdaniem.


  • Arek1986 lubi to

#5 Arek1986

Arek1986
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWołomin

Napisano 09 czerwiec 2016 - 11:29

Rowerek zacny ale ja bym chyba chciał jednak bez elektroniki a może obawiam się bez podstaw nie? :) Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/ca...38.html#thumb/1co powiecie o tym rowerze? Cena producenta to 12900zł...

Z canyona ten mi wpadł w oko: https://www.canyon.c...-cf-sl-9-0.htmlCo powiecie o tym rowerku?

 

 



#6 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 09 czerwiec 2016 - 11:56

Rower jest OK ale sprzedawca jakiś "świeży" mało aukcji. Nie wiem skąd pochodzi ten rower (chyba nie z oficjalnej dystrybucji) wiec, kto będzie realizował gwarancje? Bałbym się takiego zakupu zwłaszcza, że to karbon.
Geometria ramy Cannondale jest bardziej komfortowa, mniej wyczynowa w porównaniu do Canyon-a 
 
To ta sama rama, która ci podałem w przykładzie tylko rower na mechanicznym osprzęcie.
Nie wiem ile ważysz ale przy ok. 80kg powinieneś się zastanowić nad tym modelem.
Jest na kołach o 2 klasy wyższych co za tym idzie bardziej sztywnych i wytrzymałych.


#7 Arek1986

Arek1986
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWołomin

Napisano 09 czerwiec 2016 - 16:34

Moja waga to 74-75kg przy wzroście 181cm.  A więc tak dzwoniłem do sprzedawcy Cannondale-a i rower pochodzi z Holandii powiedział że wystarczy wpisać numer ramy na stronie producenta i to wystarczy aby mieć gwarancje. Czy jest to możliwe? Z dwóch podanych wyżej przez ciebie rowerów był bym zainteresowany tym na lepszych kołach jak kupować to już cos lepszego. I tu pytanie czy cena na stronie canyona to już ostateczna czy jeszcze idzie coś z nimi ponegocjować? Gdzie ewentualnie mógł bym odebrać osobiście rower Znalazłem jeszcze takiego speca u kolegi forowicza:http://allegro.pl/ro...6229453613.html też myslę że mógł by być to nie zły zakup.

Jednym słowem zostały trzy rowery teraz pytanie który? ;)



#8 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 09 czerwiec 2016 - 16:57

Czy można dokonać rejestracji gwarancji na stronie Cannondalena?! Pewnie można, ale może koledzy z forum będą mogli to potwierdzić.

Cena na rowery Canyon jest na stronie ceną ostateczna nie można się targować. Transport tylko kurier bezpośrednio do Ciebie. Tak to wygląda po dostawie:


Tu masz kontakt do firmy, zadzwoń wszystko Ci powiedzą
Canyon Polska
[email protected] 
Infolinia i zamówienia:
Poniedziałek - Piątek, 09:00 - 18:00
Telefon: +48 914 226 966

Co do rowerów Speca niestety płacisz za markę nie zawsze za jakość. W przypadku tego modelu koła są bardzo słabe.



#9 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 czerwiec 2016 - 20:04

Zerknij też może na Treka Emondę SL6 - rama SL bardzo chwalona, pełna Ultegra i co najważniejsze możesz rower kupić stacjonarnie z zazwyczaj dobrym serwisem i świetną gwarancją (dożywotnio na ramę dla pierwszego właściciela). Cena katalogowa to niecałe 13 kPLN, ale myślę, że rabat 10%-15% można ugrać.

 

Pozdrawiam

 



#10 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 21:03

Oto rower, który pokonał Emondę w teście porównawczym 

https://www.rosebike...9608/aid:819610

Waży mniej niż 6 kg i doskonale się na nim podjeżdża i zjeżdża dzięki dobrej geometrii i sztywności. 

Można go jeszcze podrasować, ale nie wydaje mi się by miał oto sens ( 


  • mess lubi to

#11 Arek1986

Arek1986
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWołomin

Napisano 10 czerwiec 2016 - 19:35

Ten Rose robi wrażenie jednak cena też nie mała po przeliczeniu euro... Chyba jednak zdecyduje się na canyona Ultimate CF SL 9.0 SL....


  • Xelius lubi to

#12 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 czerwiec 2016 - 22:43

widzę po komentarzach ,że sami fachowcy i eksperci spec do bani bo drogi a trek taki sobie :)

po liczbie postów można wnioskować że to  mocna grupa ekspertów która miała pod nogą wszystkie marki :) , nie piszę tu by sprzedać rowery tylko śmieszą mnie takie komentarze , co do kół kolego ten spec ma o klasę lepsze koła od tych na canyona , mavic to maja być super koła nie rozśmieszaj mnie za mało katalogów masz w domu :)


  • poziom79 i soar lubią to

#13 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 11 czerwiec 2016 - 07:18

@spec, przesyłam ci link do strony z opisem kół w Canyon Ultimate CF SL 9.0
https://www.bike24.com/p2144604.html
Jak widzisz, wycenione na 900 Euro, te które są w Specu 135 dolarów na eBay bo w sklepach nikt tym nie handluje.
Widzę, że dla ciebie liczy się tylko markowa nalepka na ramię, a nie faktyczna wartość podzespołów. Wolno Ci, masz do tego pełne prawo ale proszę nie krytykuj innych bo mają swoje zdanie.


#14 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 czerwiec 2016 - 08:04

tak się składa że mam R-SYS  za cenę katalogową 8 tys zł , i koła owszem sztywne ładne , ale mechanizm bębenka koszmar jak w każdych mavicach czy to za 1tys czy za 12 tyś , musisz więcej testować a nie opierać się na cenach katalogowych :) , sam sobie zaprzeczasz  kolego , ja w dyskusję z Tobą nie mam zamiaru się wdawać powodzenia ! 



#15 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 11 czerwiec 2016 - 10:13

@spec, jeśli pozwolisz ostatnia dygresja z mojej strony. Firma Mavic, którą tak krytykujesz została założona w 1889 i ma się całkiem dobrze. Ludzie kupują ich produkty, w testach zawsze są wysoko ocenianie ale Ty postanowiłeś walczyć z tą marką i już!

#16 banditoz

banditoz
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 20:02

Kolega kupil niedawno corrateca ctt evo za niecale 14 tys na ultegrze rama robi wrazenie tym bardziej ze juz zawodnicza
  • banditoz lubi to

#17 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 czerwiec 2016 - 20:16

@spec, jeśli pozwolisz ostatnia dygresja z mojej strony. Firma Mavic, którą tak krytykujesz została założona w 1889 i ma się całkiem dobrze. Ludzie kupują ich produkty, w testach zawsze są wysoko ocenianie ale Ty postanowiłeś walczyć z tą marką i już!

 

Prawda jest taka, że Mavic do niedawna był ze swoją technologią praktycznie w tym 1889 w porównaniu do konkurencji. Uwierzysz, że taki gigant dopiero w tym roku wprowadził pierwsze 100% karbonowe obręcze? Tak samo w kwestii szerokości obręczy, dopiero zaczynają robić obręcze o szerszym profilu. W mtb to samo, 100 lat za konkurencją. Dopiero w tym roku zrobili pierwsze karbonowe koła.
 


  • mikroos lubi to

#18 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 czerwiec 2016 - 11:08

Zgadzam się w 100% co do Mavika. Rozmienili się na drobne, idąc bardzo mocno w kierunku odzieży i bzdurnych pomysłów jak opony, a w temacie kół zostali bardzo daleko w tyle.

Dopiero po przejęciu Enve coś delikatnie drgnęło i może w ciągu paru lat wrócą na prostą. Ale na razie są to koła o koszmarnie słabym stosunku cena/jakość.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#19 Arek1986

Arek1986
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWołomin

Napisano 13 czerwiec 2016 - 05:40

Prawda jest taka że wciąż nie wiem jaki rower kupić :) I kolejny trening zaliczyłem na moim tribanie :) Ale domyślałem się że opinii będzie tyle ile rowerów a końcową decyzję i tak musi podjąć kupujący :) Poszukiwania wciąż trwają :)



#20 banditoz

banditoz
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 06:09

Mamy pelnie sezonu, jak nie masz problemu z tribanem to posmigaj do jego konca i wtedy szukaj okazji ja za swojego treka sl6 zaplacilem 7.5k



Dodaj odpowiedź