Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa Kross Vento 5.0


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemo1989

Przemo1989
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 17:23

Witam serdecznie wszystkich tu obecnych.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego roweru szosowego. Do tej pory dużo jeżdżę na MTB ale pasuje nabyć szosę:0

W oko wpadła mi taka oferta:

http://allegro.pl/kr...6233849625.html

 

Co sądzicie o ramach firmy Kross - wiem, że osprzęt tu jest niestety dość słaby ale na razie nie zamierzam się na nim ścigać.

Mój wzrost 174 cm, waga ok 60 kg, długość nogi ok 81 cm.

Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.



#2 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 10 czerwiec 2016 - 17:59

@Przemo1989 w tej cenie nie jest źle. Osprzęt faktycznie słabiutki, koła też do wymiany w przyszłości. W sumie płacisz za ramę. Spróbuj się z gościem skontaktować i po negocjować cenę.

#3 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2016 - 09:10

Co za bzdura, nazwać Tiagrę "słabiutkim osprzętem"...


  • piotrkol i jaroMKV lubią to

#4 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 11 czerwiec 2016 - 10:03

@gocu, taka sytuacja: jeżdżę Fiatem Panda kolega ma Audi A6. Czy to są takie same samochody?! A czy Ciebie stać na odrobinę obiektywizmu?! Czy potrafisz przyznać, że nie zawsze to co masz jest najlepsze?!

#5 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 10:07

@Xelius : Nie przechwalaj się  zbytnio.To forum to chyba nie dla Ciebie....



#6 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 14:24

Każdy ma to na co go stać i tutaj nie ma co się przekamarzać... :) 

 



#7 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 14:56

No dobra jak już idzie w porównania odnośnie co jest słabe, a co nie :)

 

Mam Tourneya 7s, Clarisa 8s, także Sorę 9s, Tiagrę, 105-kę i po części Durejsa :)

 

No nie mogę narzekać, bo działają te szpeje  tak jak najbardziej powinny, tak, Tourney działa precyzyjnie. Sęk leży w użytym materiale i ilości obsługiwanych koronek. Dla kogoś kto nie ma wygórowanych wymagań sprzęt poniżej Tiagry w zupełności wystarczy.


CykloOpole !!! :)


#8 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 13 czerwiec 2016 - 16:03

@gocu, taka sytuacja: jeżdżę Fiatem Panda kolega ma Audi A6. Czy to są takie same samochody?! A czy Ciebie stać na odrobinę obiektywizmu?! Czy potrafisz przyznać, że nie zawsze to co masz jest najlepsze?!

 

Taka sytuacja: zarabiam 3000 zł netto, a kolega 10 000 zł netto. Czy mam się czuć gorszy od niego ? Czy nadal oboje jesteśmy ludźmi czy Ja już jestem pół-człowiekiem ?



#9 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 13 czerwiec 2016 - 16:18

@jaroMKV, oczywiście że nie!!! Właśnie tego nie rozumiem dlaczego jeżeli oceniam sprzęt osoby na forum zachowują się jakbym ich obrażał. Moja ocena nie jest w żaden sposób osobowa. Moja ocena Tiagry jest jaka jest i tyle. Nie byłem zadowolony z jej działania, być może jestem zbyt wymagający ale lubię jak coś działa super. Myślę, że każdy ma swoje priorytety. Jedni jeżdżą na zagraniczne urlopy inni kupują drogie przerzutki.

#10 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 czerwiec 2016 - 18:41

a wracając do tematu, to ten kKoss był, może ciągle jest ciekawą ofertą, zadbany rower z małym przebiegiem, karbonowa rama i przyzwoicie działająca Tiagra. Warto się nim zainteresować,

Opis wiarygodny, choć śmieszny jest tekst o udokumentowanym przebiegu :)



#11 Xelius

Xelius
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKRK

Napisano 13 czerwiec 2016 - 18:51

@marcin, jak kupujący zejdzie z ceny do 3500 możesz kupować. Oględziny na żywo obowiązkowe. Dokładnie obejrzał bym ramę czy nie była naprawiana, lub nie ma gdzieś uszkodzeń

#12 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:01

Tylko, że z tym działaniem Tiagry to zapewne chodzi o tegoroczny model, który jest naprawdę udany no i bez wychodzących kabli...natomiast Tiagra z linku (2015) już taka super nie jest ;) chociaż zła też nie jest....



#13 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:01

Schowane kable, czy na wierzchu to raczej efekt wizualny, ale wystarczy, że ktoś użył gówiennego pancerza, linek, bądź montaż jest nie do końca teges( szczególnie odcinek ostatnia przelotka- baryłka przerzutki i analogicznie na blatach) i już perfekcyjny durejs może być odebrany jako be.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź