Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fuji Transonic 1.1 - Opinie


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 11:12

Witam serdecznie, chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doswiadczonych kolegów nt. rowerka Fuji Transonic 1.1. Chodzi mi ogólnie o marke Fuji oraz o komponenty marki Oval (koła, stery) zastosowane w tym konkretnym modelu.

Poniżej specyfikacja tego rowerka :

http://www.fujibikes...s/transonic-112

Warto się zainteresować na poważnie tym sprzętem ? Mam możliwość kupienia tego rowerka za niewiele ponad 5 tys euro.

Dziękuję za wszelką pomoc.

#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 czerwiec 2016 - 19:12

Oprocz sporadycznych reviews w anglojezycznym internecie, to chyba nie masz co liczyc na jakies konkrety.
Marka, w swiecie rowerowym, nieco egzotyczna.
Zerknalem na Oval strone, kola troche kowadlaste, reszta tez tak troche bez polotu.


#3 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:07

No wlasnie, dzis bylem na zawodach i z ciekawosci probowalem szukac jakiegos rowera Fuji. Ani jednego nie widziałem. Wczesniej tez sobie nie przypominam zebym kiedys jakiegos widzial na trasie... To daje do myslenia.

#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:18

No wlasnie, dzis bylem na zawodach i z ciekawosci probowalem szukac jakiegos rowera Fuji. Ani jednego nie widziałem. Wczesniej tez sobie nie przypominam zebym kiedys jakiegos widzial na trasie... To daje do myslenia.

Raczej nic nie daje do myślenia, może poza tym, że w Polsce jest słaba sieć dystrybucji tej marki - Fuji to stara amerykańska firma (bodajże 100 lat tradycji ). Kolega jeździ na góralu tej firmy chyba od 15 lat ( potrójnie cieniowane alu ).



#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:23

W takim razie chyba nie tylko w Polsce. Mieszkam na wyspach i tutaj zdaje się jest podobnie.

#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:27

Jeżeli to jest dla Ciebie jakiś wyznacznik znaczenia firmy, to na rowerach tej marki jeżdżą drużyny pro touru, konkretnie NetApp Endura i Team Champions System.



#7 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:31

Napisalem, ze daje do myslenia, ale nie na tyle żebym przestal sie interesowac tym konkretnym rowerem. Poprostu sie zdziwilem, że tak malo popularne są to rowery.

#8 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:32

Niedawno jechałem z gościem który miał karbonowego Fuji. Nie wiem jaki to był model, ale rama wygląda na porządną, lakier tak samo. Nie wiem jakby wyglądała przy bliższym kontakcie, ale w czasie jazdy prezentowana się dobrze. Ciężko powiedzieć jak jest ze sztywnością, bo gość przesiadł się z ramy alu, stwierdził tylko, że rakieta :)

#9 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:39

No wlasnie, dzis bylem na zawodach i z ciekawosci probowalem szukac jakiegos rowera Fuji. Ani jednego nie widziałem. Wczesniej tez sobie nie przypominam zebym kiedys jakiegos widzial na trasie... To daje do myslenia.

https://www.facebook.com/teamwibatech/



#10 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 czerwiec 2016 - 12:36

Całkiem przyzwoity zespół Pro Continental - Caja Rural też jeździ na Fuji. Szos u siebie nie widziałem, prędzej jakieś czasówki/triathlon.



#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 czerwiec 2016 - 23:15

Fuji było firmą japońską (jedna ze starszych na rynku), teraz jest amerykańską. Biznes kręcił się głównie właśnie w Azji i w Ameryce. Aktualnie rozprzestrzeniają się na Europę.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 08:03

Zakochalem sie w Fuji SL 1.1. Wygląda nieziemsko, coś wspaniałego!!! Ciekawe czy koła
Reynolds RZR 46 by wytrzymały moją wage (78kg) ? Przód 16 tył 20 szprych. Może być problem? Dotychczas jezdzilem 20-24.

Tutaj link :

http://www.fujibikes...e/details/sl-11

A tu link do filmiku jak sie prezentuje to cudo :

http://m.youtube.com...h?v=63S_jK47sZ8

#13 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 08:57

Cenna delikatnie mówiąc lekko zawyżona

#14 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:01

Koła są ekstremalnie wylajtowane, para waży podobno poniżej 900g. Z tego co znalazłem, to limit wagowy na nie to 180lb, czyli 81kg. Powinny wytrzymać, ale używać na codzień zestawu za 4,5k funtów bym nie chciał. ;) Do tego profil obręczy jest strasznie wąski pod szytki 22mm.

 

Cały rower jest zbudowany w ten sposób - masz na przykład 22mm szytki czasowe, bardzo lekkie, ale mało wytrzymałe, egzotyczne hamulce, super twarde siodło itd. Waga super, ale na pewno kosztem walorów użytkowych i komfortu.

 

Rama jest super, od dawna bardzo mi się podoba. Zestaw z widelcem katalogowo tuż ponad 1kg. Patrząc na cenę ramy to w porównaniu do konkurencji jest można powiedzieć atrakcyjna (Fuji 7,5k, Emonda SLR 15k, Canyon Ultimate SLX 12k).

 



#15 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:10

Dziekuje za informacje. Przez chwile pomyślałem, że mógłbym się szarpnąć na ten rower, ale niestety drogi po których jeżdże nie należa do idealnych, zwłaszcza w gorach gdzie asfalt pozostawia wiele do życzenia. Szkoda, bo rower mi się szalenie podoba.

Przy mojej wadze i niezbyt równym asfalcie mógłbym poprostu połamać takie koła?

#16 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:50

Ciężko powiedzieć. Teoretycznie jesteś poniżej limitu wagowego, więc w razie czego masz gwarancję. Chyba, że podają ten limit jako kolarz + rower.

 

Jest też wersja 1.5 tego roweru na tej samej ramie i nie tak wylajtowanych komponentach. I cena ponad 2x niższa. ;)



#17 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:59

SL 1.5 już nie jest tak fajnie pomalowana :) Ale dałeś mi do myślenia tą opcją samej ramy. Cena rzeczywiście przyzwoita. Ciekawe jaka tam jakość karbonu...

ps. porównujesz cene ram Ultimate i SL 1.1 ale zwróć uwage że Ultimate ma już kokpit i sztyce,a rama Fuji jest goła.

#18 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:45

W majowym Bike Board jest test SL 1.1 

Jeżeli Cię interesuje to mogę zrobić wieczorem zdjęcie.

 

A swoją drogą ja byłem bardzo bliski zakupu Transonica SL. Lepsze (lżejsze i pełen karbon) koła niż w Transonic 1.1, ceramiczny suport, waga < 7kg, bardzo ładne jak dla mnie malowanie tylko Sram Red - a tutaj jestem zwolennikiem Shimano.



#19 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:49

W majowym Bike Board jest test SL 1.1
Jeżeli Cię interesuje to mogę zrobić wieczorem zdjęcie.


Poproszę.

#20 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwiec 2016 - 11:17

Ja bym brał te reynoldsy i dokupił drugi komplet kół do jakiegoś katowania. Jeździłem na 16 szprychach z tyłu  koła jeszcze z lat 90, szprychy były stalowe i wagowo jestem podobny do Ciebie(75kg) i koła wszystko wytrzymywały. Teraz jest lepsza technologia i wszystkie w pełni karbonowe koła mają mało szprych, 20 to chyba maksimum. Corima robi 12 szprych. Limit wagowy tych reynoldsów to 84kg, a waga kół lekko poniżej 1kg. Skoro chińczyki ważą nawet po 1200 to czemu renomowany producent nie ma robić 1kg


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź