Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawiczki- Co Z Nimi Nie Tak?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Go-Ha

Go-Ha
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 15:00

Mam takie głupie pytanie :-D

Otóż w czasie jazdy na szosie rękawiczki rowerowe wpijają mi się między palcami i powodują dosyć bolesny ucisk. Wprawdzie palce nie drętwieją, ale boli mnie, jakbym była tam pokaleczona, a po zdjęciu rękawiczek odsłaniają się głębokie wgniotki.

Problem ten dotyczy zarówno tanich rękawiczek z lidla czy decathlonu, jak również moich ulubionych northwave'a. 

Co ciekawe- nic podobnego nie dzieje się w czasie jazdy na rowerze górskim (a jeżdżę w dokładnie tych samych rękawiczkach).

 

Gdzie szukać "winnego"? Zbyt chropowata owijka? Kierownica przekręcona za mocno w dół?



#2 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 15:11

A jak jest na szosie bez rękawiczek?

#3 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 15:13

Daj zdjęcie kiery

#4 Go-Ha

Go-Ha
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 15:32

A jak jest na szosie bez rękawiczek?

Bez rękawiczek jeździ mi się dobrze.

Sęk w tym, że na jesień by się przydały (wiem, że jeszcze nie zaczęło się nawet lato, ale myślę perspektywicznie).

Ponadto, jak mi się ręce spocą albo trochę popada, to bez rękawiczek dłonie ślizgają mi się na chwytach przy klamkach (nie mam pojęcia, jak się dokładnie ta część nazywa). 

 

Zdjęcia kiery:

1) z lotu ptaka

http://i.imgur.com/mAQ2u6X.jpg

 

2) w projekcji bocznej ;)

http://i.imgur.com/KpBaFJT.jpg

 

Na tym drugim widzę, że jest pochylona w dół. Dotąd na to nie zwróciłam uwagi :D



#5 szprot

szprot
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skądkatzenfurt

Napisano 11 czerwiec 2016 - 16:04

prawdopodobnie wiekszosc ciezaru ciala opiera sie na rekach i dlatego cie cisna.daj kierownice troche do gory albo masz siodelko za bardzo do dolu



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 czerwiec 2016 - 16:24

Bardzo możliwe, że masz zbyt wyciągniętą pozycję, to raz.

A dwa: jeżeli ślizgasz się na owijce, to może po prostu należy ją zmienić? U mnie np. genialnie spisuje się Bikeribbon Grip Evo - chwytna jak diabli w każdych warunkach i całkiem wygodna.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 16:37

Chwyt na MTB jest zdecydowanie inny niż na klamkach na szosie. Rękawiczki inaczej się układają po prostu. Moim zdaniem to wina  rękawiczek : są "za krotkie" i wrzynają się pomiędzy palcami. Polecam zmienić rękawiczki i nic nie kombinować z ustawieniami. Też tak mam w niektórych rękawiczkach. Efekt : używam tylko jednej, sprawdzonej pary :) :)



#8 Go-Ha

Go-Ha
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 18:27

Mikroos- sama siebie na rowerze nie widzę, musze pogadać ze znajomymi, żeby spojrzeli z boku. Mi osobiście wydaje się, że jest ok, ale ja jestem przyzwyczajona do wyciągniętej pozycji, bo mam za dużego górala i od 7 lat ćwiczę rozciąganie na nim :-P

Nie ślizgam się na owijce, tylko na tej części, którą zaznaczyłam tu na czerwono (i nie mam pojęcia jak to się fachowo wabi).

http://imgur.com/XQVPoem 

 

Stasko- testowałam różne rękawiczki (chyba już ze 4 pary przeszły przez szosę, mniejsze i większe, luźniejsze i bardziej dopasowane). I generalnie we wszystkich jest mi źle, tylko w jednych bardziej, w innych mniej :-/

 

Mimo wszystko już podkręciłam trochę do góry kierę i zobaczę jutro jak to działa.



#9 szprot

szprot
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skądkatzenfurt

Napisano 11 czerwiec 2016 - 18:37

sprawdz siodelko,moze masz za bardzo pochylone do przodu i lecisz calym cialem na kierownice



#10 Go-Ha

Go-Ha
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 09:09

Po podkręceniu kierownicy w górę jest poprawa. Wprawdzie dalej uwierają, ale już nie tak mocno.

Siodełko mam równo, ani w dół, ani do góry. Ale z nim na razie nic nie będę kombinować.





Dodaj odpowiedź