Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchudzanie Czy Brać Jakieś Suplementy? Co Pić?

65 odpowiedzi w tym temacie

#61 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • SkądPuławy

Napisano 31 październik 2016 - 10:27

Proteiny :).

http://www.se.pl/wia...-zd_155475.html

Wystarczy słońce i powietrze.

#62 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 1907 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 październik 2016 - 11:19

Powietrze w Indiach jest w takim stanie, że ja też bym się najadł :D

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

Ragazza Ravennesa

#63 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 31 październik 2016 - 18:55

Witam,
nie dawno kupiłem nowy rower, planuję wziąć się za siebie i troszkę schudnąć.

Pytania:
1.Zastanawiam się czy zastąpić wodę w bidonie izotonikiem takim jak Oshee w płynie lub Isostar w tabletkach lub w proszku. Czy zastąpić wodę? Co lepsze jak już?
2.Czy powinienem brać jakiś suplement białkowy? Np. BCAA? Ćwiczę też sztangą i hantelkami, więc zależy mi na nie paleniu mięśni.
3.Planuję jeździć z przynajmniej z jednodniową przerwą, (najlepiej 1-2 dni przerwy) czy to nie za często? Jakie dystanse powinienem pokonywać (proporcjonalnie) w założeniu że jeździłbym 3 razy w tygodniu i w jakiej kolejności(czy najpierw najdłuższy dystans, a potem skracać?
4.Co jeść po jeździe i w jakim przedziale czasowym? Gdzieś wyczytałem, że najlepiej do 30 minut po treningu i to najlepiej węglowodany. Czy mogę zjeść makaron z sosem? Czy może lepiej coś innego jak shake z bananem?
5.Co byście polecili do zwiększenia efektywności treningu?
6.Najbardziej chciałbym schudnąć, później jeździć co raz szybciej (mniej się męczyć), co polecacie?

To tyle problemów trapi mnie na ten moment :)

1. Nie, woda jest najlepsza. Oczywiscie jesli to dobra woda.
2. Nie, suplementy diety przy redukcji masy nie są potrzebne. Za to kontrola składu diety się przyda. Mniej węgli, więcej białek.
3. Możesz naciskać codziennie: na amatorskim poziomie i przy redukcji masy sam poczujesz kiedy jesteś zmęczony. Jak tego nie poczujesz, to naciskaj codziennie.
4. Makaron z sosem super; makaron z białym serem również. Nie wcinaj zbyt wiele tłuszczu, chyba, że prześladuje Cię po jeździe tak zwany wilczy apetyt. Wtedy wciągnij coś tłustego: mięcho, żółty ser, orzeszki solone lub czipsy:)
5. Jeździj, a nie zastanawiaj się. Czas treningu się liczy przy redukcji masy bardziej niż intensywność. Nie ufaj w cudowność 12-minutowych hiitów. To są treningi dla zaawansowanych.
6. Jeździj. Sprawdzaj czas, który poświęciłeś na trening/jazdy w danym roku. Obojętnie czy ćwiczysz na siłowni, czy biegasz, czy pływasz, czy jeździsz, to ilość godzin musi sie zgadzać. Ilość kilometrów jest mniej ważna i bedzie spadać wraz ze starzeniem.
7. Zapomnij o tak zwanym treningu. Jeździj sobie, startuj sobie, biegaj sobie, chodź sobie, co tam chcesz. Nie wbijaj się w jakiś plan, bo zwariujesz i szybko przestaniesz cieszyć się sportem.
pozdr
  • Lobster, mikroos i Ulepekin lubią to

#64 celar

celar
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Skądkraków

Napisano 03 listopad 2016 - 12:23

I zapomnij o tym, że będziesz się kiedykolwiek mniej męczył ...:)

• KSiedlaczek i sirkozi lubią to

#65 Drake29a

Drake29a
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 08:32

Będziesz jeździł szybciej:)

A co do mniejszego męczenia, to rok temu ważąc 110kg dostawałem zadyszki wchodząc po schodach, teraz ważąc prawie 30 mniej i mając w nogach marne 5000km też dostaje, ale zamiast wchodzić to wbiegam:P

#66 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • SkądPuławy

Napisano 07 listopad 2016 - 09:28

Będziesz jeździł szybciej:)

A co do mniejszego męczenia, to rok temu ważąc 110kg dostawałem zadyszki wchodząc po schodach, teraz ważąc prawie 30 mniej i mając w nogach marne 5000km też dostaje, ale zamiast wchodzić to wbiegam:P

I to jest konkretny progres. Mnie udało się zejść też do 80, ale z 87 :)

Ale diety ni chu, chu.

• Ulepekin lubi to

Dodaj odpowiedź