Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronka Rotor Q-Ring I Korba Shimano Ultegra 6800


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:16

W planach mam wymianę oryginalnej dużej koronki Ultegry (52) na koronkę Rotora Q-Ring. Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy nie wystąpił jakieś problem, gdy zamontuję dużą koronkę Rotora oraz małą oryginalną Shimano ?  Czy przy BCD 110 lepiej jest zamontować blat 52 czy też 53 ? Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że dla 110 mm lepiej nie montować większej koronki niż 52.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką nazwę/oznaczenie producenta mają śruby mocujące koronki korby Shimano Ultegra ? Mam tutaj na myśli śruby, które oryginalnie zamontowane zostały przez Shimano.



#2 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:28

Pytanie jak często jeździsz na małej koronce korby? Ja mam zamontowane QXL 53T, do 130 BCD, małej koronki nie używam prawie wcale, ale przy zmianie z QXL na zwykła ma się wrażenie jaby się jechało na kwadratowej koronce ;) Ogólnie problemów nie powinno być przy zmianie, u mnie wrzuca bez problemu. W przyszłości w planach mam zamiar wymienić jednak małą koronkę na QXL 41T.



#3 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 11:11

Bardziej chodziło mi o sam montaż. Nie chcę wydawać dodatkowych pieniędzy na małą koronkę której i tak nie będę używać. Tak jak zaznaczyłem na wstępie wolałbym uniknąć problemy związane z montażem ale chyba takich nie powinno być.



#4 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 21:01

Czy może ktoś polecić jakiś dobre (wytrzymałe i nie muszą być lekkie) śruby z kominkami do montażu zębatki w korbie. Używam w tej chwili starych SRAMowskich śrub które są trochę mało estetyczne i chciałbym je zamienić na coś nowego.



#5 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 lipiec 2016 - 07:57

Ja używam obecnie takich śrub http://rowerowy.com/...tarczy-hexstars

Przy odkręcaniu starych śrub Sram'a dwa kominy mi pękły i zastąpiłem je tymi BBB. Odkręcają się bez problemu.


  • Piwonia lubi to



Dodaj odpowiedź