Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Mostek 35 Stopni To Obciach?


73 odpowiedzi w tym temacie

#21 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 16:44

O rany, 8cm podkładek toż to żyrafa :D Nie rozumiem  co Ci szkodzi po prostu usunąć te podkładki (stopniowo, po jednej) i założyć ten 120mm mostek. Nic nie musisz kupować, niczym nie ryzykujesz.

A chcąc ten mostek  +35 stopni to byś musiał szukać takiego 14 cm - szczerze wątpię czy takie są.

 

Najdłuższy znalazłem 12 cm. Tym tylko ryzykuje,że nie będę mógł oddać tego mostka jak nie będzie pasować ale go zostawie bo jest lekki;-)

Polozenie siodla mierz od srodka suportu, a nie od ziemi.

Do tego wez pod uwage, czy dlugosci ramion korb w obu rowerach sa/byly takie same, rowniez wysokosc blokow i pedalow.

Roznica w rozmiarach tych rowerow do dobre 1-1.5 rozmiaru, sporo. I na pewno jest tez roznica w wysokosci glowki ramy, dlatego teraz takie pomysly.

Jesli nie masz jakis chronicznych dolegliwosci, to nie widze uzasadnienia dla zakladania tak zwariowanego mostka lub tez dla wrzucania takiej ilosci podkladek. Chyba ze, jak wspomnialem, mala rama i krotka glowka. 

Mierze w tym przypadku od ziemi, żeby ustalić różnice w wysokości siodełka do kierownicy. Korby, pedały itp są z poprzeniego roweru. Sterowa w Eddym 18 cm w BH 19 cm. Jedyna dolegliwość to ból dolnych parti pleców. Jestem słabo rozciągnięty, na stojąco nie dosięgam palcami do podłogi. Gdzieś wyczytałem ,że w takim przypadku różnica powinna być max 5 cm. 



#22 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 15 czerwiec 2016 - 18:27

Dokładnie, potwierdzam też. Nie szaleć z wysokością, najpierw dłuższy mostek spróbować. Wyprostuj się w ten sposób bardziej na rowerze.
Jaki mostek potrzebujesz? Ahead? Mam chyba gdzieś Mantis i to dość długi. Mogę oddać za darmo, jedynie przesyłka płatna.

#23 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 19:25

Dzięki h/k za dobre chęci, na razie założyłem ten, który dzisiaj odebrałem czyli 120 mm, 8 st. Ahead na oversize( 110 gr ze śrubkami, żeby tylko nie okazał się za miękki) Róznica z 8 cm podkładek wyszła 4-5 cm. Jakby udało się zejsć jeszcze ze 4 cm to wygląd byłby już niezły bo teraz za dużo tego pod mostkiem. Mało osób napisało jakie ma swoje dropy. Może znajdzie się jakaś osoba, która ma poniżej 5 cm?



#24 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:15

Jedno mnie ciekawi, bo mam wrażenie po kilku Twoich postach, że przykładasz wagę do wagi (ehhh :D ) swojego roweru. Czyli zależy Ci na zmaksymalizowaniu osiągów. Dlatego też powinieneś właśnie popracować nad niższą pozycją, bo nawet kilogram czy dwa wagi nie są żadnymi stratami w porównaniu do strat jakie masz jeżdżąc w pozycji typu "wiatrołap" ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#25 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:25

Zła diagnoza;-) Chciałbym mieć lżejszy rower bo wszyscy się chwalą poniżej 8 kg a ja do niedawna miałem prawie 9,5 kg. I tak jak wyjeżdzam to zabieram 2 l napojów i o oszczędnościach wagowych można zapomnieć. Co do pozycji to staram się cały czas mieć jak najniższą. Zobacze jak jutro pojdzie z nowym mostkiem. 390 osób obejrzało temat a tylko 3 napisały jaką mają wysokość siodełka względem kierownicy.



#26 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:31

To załóż temat z ankietą :P

Tylko nie wiem po co Ci ta wiedza potrzebna. Ustawia się tak, aby znaleźć kompromis pomiędzy osiągami i komfortem, a porównywanie się do innych może tylko nam zrobić kuku.

Chyba, że chcesz znaleźć spokój psychiczny, że ktoś też tak jeździ. Tylko weź pod uwagę, że drop zależy chociażby od wielkości samego roweru. A co do podkładek to z 8cm na pewno się nie jeździ, nawet 4cm to rzadkość.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#27 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:38

Zobacz temat "nasze rowery" Może źle widać ale mnie się wydaje, że drop powyżej 10 cm to rzadkość. Tutaj diagnoza dobra. Chciałem lepiej psychicznie się poczuć.



#28 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:41

Nie chce mi się przeszukiwać, wierzę Ci na słowo :) Ale to głównie efekt notorycznie zbyt dużych ram ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#29 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 czerwiec 2016 - 21:44

Jakoś rzadko widać w "Naszych rowerach", żeby ktoś nie miał dodatkowo podkładek, więc skąd ta diagnoza o za dużych ramach to nie wiem. I nie mierz wszystkich swoją miarą, bo zdecydowana mniejszość amatorów ma taką mobilność jak ty, żeby wywalać podkładki i dawać mostki na minus.



#30 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2016 - 21:45

.. 390 osób obejrzało temat a tylko 3 napisały jaką mają wysokość siodełka względem kierownicy.

 

U mnie 9 cm. Dodam, że różnica 1 cm w dół czy górę nie robi mi (w praktyce) różnicy.
 



#31 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 15 czerwiec 2016 - 22:01

Nie patrz na dropy u innych. Musisz dostosować kokpit do swoich możliwości.  pozdr



#32 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwiec 2016 - 22:03

Jakoś rzadko widać w "Naszych rowerach", żeby ktoś nie miał dodatkowo podkładek, więc skąd ta diagnoza o za dużych ramach to nie wiem. I nie mierz wszystkich swoją miarą, bo zdecydowana mniejszość amatorów ma taką mobilność jak ty, żeby wywalać podkładki i dawać mostki na minus.

Nie wiem skąd wyobrażenie o mojej mobilności, raczej czuję się raczej patykowaty i drewniany ;) Zresztą sam mam jedną centymetrową podkładkę pod mostkiem.

W praktyce rzadko widuję więcej niż 2cm podkładek pod mostkiem - stąd moje stwierdzenie o generalnie za dużych ramach. Bo jak jest większa rama, mamy wyższą główkę, większy 'stack', więc i podkładek nie trzeba :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#33 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2016 - 22:30

Mój rower szosowy narusza prawdopodobnie wszelkie zasady kolarskiego fittingu oraz dobrego smaku, ale cóż - inaczej nie mógłbym nawet na niego wsiąść, nie mówiąc już o dłuższej jeździe. 

DSCF1471J_waharwq.jpg

Jam mam chyba nawet drop ujemny ;-) . Górna część kierownicy jest około 1 cm wyżej od tylnej części siodełka (bo przecież przy moim ustawieniu nie napiszę po prostu "od siodełka").

Jeździłem ostatnio trochę z mostkiem do dołu, ale wróciłem do pozycji do góry, z tym że obecnie mam mostek 130 mm (na zdjęciu jest jeszcze 120 mm, ale model mostka ten sam).

 

Aha, zapomniałem jednak dodać, że lubię jeździć w dolnym chwycie i to ustawienie jest temu podporządkowane. 

  


  • Greek lubi to

#34 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 03:47

Czyli są jednak tacy co mają mniejsze dropy. Pora jechać sprawdzić mostek bo ładna pogoda za oknem.



#35 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 08:39

Z nowym mostkiem jest lepiej, ból pleców pojawia się po godzinie jazdy i muszę się wyprostować( może tak trzeba i nic już nie zmienie?) Jutro jak pogoda dopisze sprawdze mostek, jak to pisze Greek, po bożemu;-) Niestety nie moge założyć mostka niżej bez obcinania widelca bo ekspander, który mam nie ma regulacji wysokości. Wydłużenie mostka spowodowało niesamowitą różnice w prowadzeniu roweru, jest dużo bardziej stabilny. Przy BH i krótkim mostku czasami strach było złożyć się do szybszego zakrętu. Marvelo, ten mostek to chyba jeszcze nie jest 35 st bo wygląda całkiiem dobrze? Mój teraz z tyloma podkładkami faktycznie wygląda jak żyrafa. 



#36 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:34

Zacznij się rozciągać. Też miałem problem z plecami z tym że bardziej z górną częścią. Powyżej 1h też musiałem wstać z siodełka i się co chwilę prostować bo mnie bolały. W końcu zdecydowałem się na bike-fitting i jak się okazało fitter zwrócił uwagę, że rower mam nieźle ustawiony, a jestem słabo rozciągnięty i na to powinienem zwrócić uwagę. W związku z tym na fittingu było tylko kilka małych poprawek. Po fittingu nie czułem żeby za wiele się zmieniło i ból pleców dalej się pojawiał, ale tak jak było przykazane zacząłem się rozciągać i po 1,5 miesiąca teraz nie jest problemem wytrzymanie w siodle ponad 3h.



#37 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:40

Chyba masz rację bo na prostych nogach nie jestem w stanie zejsc z dłońmi niżej niż 20 cm od podłogi. Czy rozciąganie na górną część pleców też pomogło? Ból górnej części a zwłaszcza karku u mnie pojawia się po około 4 h a wtedy wstawanie nie za dużo pomaga.



#38 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:47

Z tym dropem to tak jak pytalbys o rozmiar penisa, odpowiedza tylko ci ponadprzecietni a reszta bedzie milczec. Dlatego ktos tu napisal ze ma drop 16cm :) Ja mam drop 6cm, do tego 2cm podkladek pod mostkiem i dobrze mi z tym.

#39 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:47

Po 4h też odczuwam jakiś niewielki ból w okolicach karku ale jest zdecydowanie mniejszy niż wcześniej po 1h. No ale po 4h w siodle chyba nie ma możliwości żeby nic nie czuć :)



#40 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 15:48

182cm, siodło 74cm od środka supportu. Drop:

 

szosowy - 11,5cm, mostek 120mm, -10 stopni. 130mm -6 stopni 10cm.

przełajowy - 8,8cm, mostek 110mm, -6 stopni

XC - 7,5cm, mostek 100mm, -25 stopni

 

bólu pleców nie uświadczyłem. Może dlatego, że jestem rozciągnięty po tenisie.





Dodaj odpowiedź