Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Mostek 35 Stopni To Obciach?


73 odpowiedzi w tym temacie

#61 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 10:14

Fajna strona. Można się dużo dowiedzieć o ustawieniach zawodowców. Co ciekawe wiekszość ma długie mostki 130mm i dłuższe. Kilka 120 mm a mniejszych na razie nie zauważyłem.

 

Te długości mostków też mnie zaciekawiły. Jak to jest, że fiterzy na ogół dają z tego co widzę około 100mm i często do góry, a w pro są długie i raczej nisko. Ja rozumiem, że pewnie amator mniej rozciągnięty itp, ale czy jeśli amatorzy tak 'gonią' zawodowców z treningami, dietami itp to czy nie warto by było też iść w stronę bardziej 'pro' ustawień? Mam wrażenie, że jest tendencja do 'nadmiernego komfortu' w ustawieniach roweru.



#62 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2016 - 10:55

Tu nie chodzi o gonienie dobrymi chęciami i drogim sprzętem, tylko wydolnością i przygotowaniem organizmu. A do tego nawet najlepszym amatorom przeważnie baaardzo daleko.

 

Inna sprawa, że wielu zawodowców ma koszmarnie słabą pozycję na rowerze, tylko po prostu upierają się przy niej ze względu na stare przyzwyczajenia. Albo np. bardzo zależy im na mniejszej ( = sztywniejszej i lżejszej) ramie, nawet kosztem gorszej pozycji.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#63 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2016 - 13:04

Jeżeli pozycja pozwala Ci utrzymywać się w światowej czołówce, to nie jest koszmarna.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#64 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2016 - 13:08

Nie "pozwala", tylko "niewystarczająco przeszkadza". Spora różnica.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#65 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwiec 2016 - 13:16

Tylko nie wiem co uprawnia osobę trzecią do stwierdzenia, że czyjaś pozycja jest koszmarna. Można powiedzieć najwyżej, że koszmarnie wygląda (czytaj: jest brzydka), ale jakim cudem można wiedzieć czy pozycja jest ok, nie będąc w skórze danej osoby?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#66 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2016 - 13:21

Obojętnie co tam sobie teraz ubzdurasz to nie są to koszmarne pozycje. Oni trenują dzień w dzień setki kilometrów. Może sprawdź co to jest koszmar, a potem pisz. Ich pozycje są co najwyżej lekko niepoprawne.

 

Pewnie skoro nie pozwala to zabrania, bo to jest przeciwne słowo.

 

 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#67 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2016 - 13:34

Tylko nie wiem co uprawnia osobę trzecią do stwierdzenia, że czyjaś pozycja jest koszmarna.

Właśnie do tego zmierzam. Fitter powie, że pozycja jest beznadziejna, ale zawodnikowi ona wystarcza i zawodnik taką lubi, więc nie ma podstaw jej zmieniać.

 

Właśnie z tego powodu jestem przeciwny temu, aby ślepo patrzeć na pozycję zawodowców - to, że zawodowiec pod kontrolą specjalistów decyduje się na określoną pozycję, nie oznacza, że jej skopiowanie będzie dobre dla każdego.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#68 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwiec 2016 - 14:02

Mam mieszane uczucia, bo z poprzedniego posta wynika, że wielu zawodowców ma pozycję do bani, a z tego, że tak naprawdę mają dobrą, tylko niektórzy im insynuują, że mają złą. Ale ok :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#69 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2016 - 14:05

Do bani z punktu widzenia fittera.

 

Dobrą z punktu widzenia preferencji zawodnika.

 

Co najmniej akceptowalną z punktu widzenia wyników.

 

 

 

Tak to widzę :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#70 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 14:49

Zacznij się rozciągać. Też miałem problem z plecami z tym że bardziej z górną częścią. Powyżej 1h też musiałem wstać z siodełka i się co chwilę prostować bo mnie bolały. W końcu zdecydowałem się na bike-fitting i jak się okazało fitter zwrócił uwagę, że rower mam nieźle ustawiony, a jestem słabo rozciągnięty i na to powinienem zwrócić uwagę. W związku z tym na fittingu było tylko kilka małych poprawek. Po fittingu nie czułem żeby za wiele się zmieniło i ból pleców dalej się pojawiał, ale tak jak było przykazane zacząłem się rozciągać i po 1,5 miesiąca teraz nie jest problemem wytrzymanie w siodle ponad 3h.

Po kilku dniach ćwiczeń na rozciąganie już widać poprawę. 2 cm podkładek mniej i ponad godzina bez wstawania. Jeszcze ze dwa tygodnie ćwiczeń i rower będzie lepiej wyglądał a i pozycja będzie bardziej aero  ;-) Dzieki za podpowiedź.



#71 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 12:43

Ja nigdy na nikogo nie patrzę jeśli chodzi o pozycję. Jak zmieniałem ramę to po prostu zawsze coś poprawiałem, aż po prostu poczuję, że dobrze mi się siedzi i noga podaje w danej pozycji. Przestawiam, zmieniam dosłownie o milimety i czasami te poprawki trwają z 2-3 miesiące, ale dla mnie to najlepszy sposób. Klucz zawsze na trening i jak tylko poczuję, że coś nie tak to zmieniam.



#72 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:35

I tak powinno się to robić ale jak wystaje sterówka widelca ponad rure sterowa ramy 13 cm czyli 9 cm podkładek to niefajnie rower wygląda ;-)



#73 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:49

Stomek jak dobierasz ustawienia w dolnym chwycie czy w górnym? Gdzie trzymasz ręce na górze kierownicy czy w dolnym chwycie przez wiekszy czas jazdy?



#74 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 14:43

Średnio 60 % na łapach, 35 % dolny chwyt, 5 % na górze kierownicy. Jak duży wiatr to troche proporcje się zmieniają.





Dodaj odpowiedź