Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba O Opinię O Szosówce.


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 12:59

Witam,

Proszę o ocenę roweru, którym jestem zainteresowany:

 

Kolarzówka Gazelle, Cała Shimano 105, Klamkomanetki, H65 Zamość • OLX.pl

 

Jestem dużym facetem (2 metry) więc z rozmiarem chyba nie powinno być problemu (jeżeli się nie mylę). Potrzebuję od Was opinii na temat stanu tego roweru. Osprzęt wydaje się być ok. Planuję kupno pierwszej szosówki do 1000 zł i ta oferta wydaje się być najlepsza. Nie mam pojęcia o rowerach szosowych (to będzie mój pierwszy) i dlatego potrzebuję do Was opinii czy ten rower jest wart tych pieniędzy. Pozdrawiam.

 

Zapomniałem dodać: ważę sporo ok. 104 kg (no kawał chłopa ze mnie smile.png)) i czy pod moją wagę to będzie dobry rower. Uszanowanie.



#2 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 17 czerwiec 2016 - 17:52

moim zdaniem szkoda 1000zl , na "to cos" , ja bym na twoim miejscu poszukal czegos bardziej nowoczesnego

#3 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:02

Co rozumiesz przez poszukałbym czegoś nowoczesnego? Mój budżet jest bardzo ograniczony do 1000 zł i nie mogę bardzo poszaleć. Tutaj dla mnie ta szosa wydaje się atrakcyjna klamkomanetki, 9 rzędowa kaseta, sprzęt 105... chyba to nie jest kompletny trup... Ale mogę się mylić więc czekam na lepszą recenzję tegoż roweru. Nadmienię, tak jak w pierwszym poście, że jestem wielkim facetem i też nie mam nie wiadomo jakiego wyboru wśród rozmiarów - co jest wielce istotne w tej kategorii cenowej...  



#4 D2mian

D2mian
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:14

moim zdaniem jak na początek jest OK



#5 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2016 - 20:08

Porządny rower, choć wolałbym korbę z dwoma blatami i lepsze siodełko. Jednak przy ograniczonych środkach płatniczych, jak najbardziej warty zakupu.

#6 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 20:33

3 blaty mnie nie odstraszają (chociaż w zasadzie teraz na rowerze trekingowym ani razu nie zrzucam na mniejszy blat) nie walczę o gramy ponieważ sam ważę sporo i mi na tym tak bardzo nie zależy. Siodełko - tutaj najmniejszy problem nie będzie pasowało to to zmienię na to co mam w rowerze obecnie albo kupię nowe. A jak ze stanem napędu? Czy wygląda ok czy raczej padaka? Wiem że to może być ciężko ocenić nie widząc roweru na żywo ale tak hmmm na oko? :)



#7 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2016 - 21:16

Tarcze są w porządku. Ogólnie widać że mało jeżdżony. Rama mogła być remontowana, bo wygląda jak nówka. Nie wiadomo z jakich rurek robiona, ale trzyma klasę. Ja bym kupił.

#8 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2016 - 22:18

Przydałoby się jeszcze zdjęcie naklejki na rurze podsiodłowej przy mufie suportu - tam zapewne są informacje o rurkach, z jakich jest wykonana ta rama (nazwa producenta, rodzaj rurek,  jak cieniowane itp.). Rura dolna wygląda na owalizowaną (co powinno dawać niezłą sztywność boczną). 

Ogólnie bardzo ładnie wygląda ten rower i faktycznie przy Twoim wzroście to nie ma co wybrzydzać. 



#9 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 22:46

Wysłałem mu maila z prośbą o to zdjęcie jak będę je miał to załączę oraz o więcej wymiarów ramy



#10 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 12:43

Dostałem zdjęcie tej naklejki ale jak dla mnie chyba niewiele z niej wynika. Podał jeszcze wymiary ramy:

"Dzien dobry. Wysokosc od podloza do wierzcholka rury poziomej wynosi 88 cm. Dlugosc rury poziomej pomiedzy spawami na gorze rury to 55 cm. W zalczniku zdjecie naklejki." Co sądzicie o tej rurze poziomej? Jakaś strasznie mała się wydaje... Czy to możliwe?

 

Załączone miniatury

  • IMG_20160618_130833.jpg.jpeg


#11 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 czerwiec 2016 - 13:18

Z naklejki wynika iż to rurki Reynolds 525, a górna rurę mierzy się środka podsiodlowej do środka starówki. Nie od spawu do spawu.



#12 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2016 - 13:31

Rura pozioma mierzona środek-środek (c-c) ma w takim razie około 58 cm. Sztyca ma jarzmo z offsetem, a mostek jest dość długi, więc odległość siodło - kierownica będzie spora.

Producentem rurek jest renomowana firma Reynolds, a sam zestaw to 525. Rurki te są przystosowane do spawania metodą TIG (w ten sposób, czyli bez muf, jest łączona większość rurek w tej ramie). 

Znawcy tematu może powiedzą coś więcej, trochę informacji znajdziesz też tutaj: http://forums.thepac...ad.php?t=154387



#13 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 16:13

Spora ale czy wystarczająca? Z kalkulatora mi wyszło od 600 do 615 mm długość tej rury. Nie będzie to za mało 58 cm? Trochę sie boję złego doboru rozmiaru, nie chcę się sparzyć przy pierwszym zakupie i żałować że zakupiłem niepasujący na nie rower. Pozdr.



#14 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2016 - 19:52

Ładna zwarta rama, jakby miała 55 cm musiałbym ją mieć. Piękna klasyka, nawet nie wypada porównywać do współczesnej szpetoty. Co do wielkości (długości) nie poradzę gdyż jestem 24 cm niższy. Może wypowiedzą się koledzy podobnego (zbliżonego)wzrostu?

#15 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 19:59

No właśnie tego się boję że może być za krótka. Jak będę miał wymiary mostka to jeszcze napisze może to też coś pomoże. W tej kwocie dla wysokiego to naprawdę ciężko coś upolować...



#16 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2016 - 20:21

Mostek, tak na oko, ma 10-11 cm. Jeśli będzie za krótki można wymienić na 12 cm i powinno być dobrze.

#17 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 21:07

Mam info od sprzedawcy "Dlugosc mostka od srodka sruby mocujacej do srodka uchwytu kierownicy to 12 cm" tak więc jest to co pisałeś. Czy to sprawia że będzie dobrze?



#18 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2016 - 22:23

fajne naklejki 105 ^^



#19 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 05:09

fajne naklejki 105 ^^

fajne bo to 105-tka serii 5500.

Tak ma być :)



#20 kishoth

kishoth
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 15:37

Jutro najprawdopodobniej będę jechał obejrzeć ten rower. Na co mam zwrócić szczególną uwagę? I jeżeli chodzi o rozmiar jak to sprawdzić najlepiej? Jakieś tutoriale widziałem, tylko jeżeli chodzi o długość tej rury poziomej to jak sprawdzić czy jest wymiar ok?





Dodaj odpowiedź