Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava A Czujnik Mocy


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:10

Akurat ukształtowanie terenu to Strava zna. Pod górke jak jade to też nie wie czy kręciłem;-) Jak zjeżdzam szybciej tzn ,że kręciłem a jak wolniej to może kręciłem słabiej albo wcale. Pewne jest, że te 230W z górki 7% to lekka przesada. Może powinni jakieś dane uśrednione mieć od tych co mają czujniki. 



#22 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:18

 Pod górke jak jade to też nie wie czy kręciłem;-) Jak zjeżdzam szybciej tzn ,że kręciłem a jak wolniej to może kręciłem słabiej albo wcale.

Bez komentarza :D

 

 

Akurat ukształtowanie terenu to Strava zna.

Guzik zna, napisałem wcześniej ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#23 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:28

Ukształtowanie terenu zna bardzo dobrze. Jakby nie znała to skąd wiedza, że było 7 %?



#24 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:30

Przeczytaj mojego poprzedniego posta to będziesz wiedział dlaczego są to bzdury. Bez naiwności proszę :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#25 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 czerwiec 2016 - 13:34

 Może powinni jakieś dane uśrednione mieć od tych co mają czujniki. 

 

Mogliby mieć. Musieliby tylko wziąć pod uwagę, wagę kolarza z miernikiem, kierunek wiatru, porę roku, to czy jechał w grupie, czy sam. A jeśli w grupie to może był na czele. Albo np siedział na rancie. Rodzaj roweru (czasowy, szosowy, przełaj, góral). I wtedy uśredniać. Zebrali by te dane z powiedzmy 1000 jazd na danym odcinku i w locie przeliczali zaraz po wrzuceniu na serwer swojego przejazdu. Człowiek by tylko wpisał, czy akurat jechał na kole w grupie, jaki był kierunek i siła wiatru i by miał Waty. Trzeba to na forum stravy napisać, to może programiści się załamią i w ramach abonamentu wysyłać będą userom Stravy Premium darmowego SRMa.


  • Greek lubi to

#26 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 14:19

Przeczytaj mojego poprzedniego posta to będziesz wiedział dlaczego są to bzdury. Bez naiwności proszę :)

Czytam tego posta i nie wiem dlaczego są to bzdury. Kiedyś planowałem sobie trase przed wyjazdem i po zgraniu śladu gpsa ukształtowanie terenu pokrywało się prawie w 100 % czyli jednak jest to programowi znane.

Puchaty ja nie pisze o dokladności co do jednego wata. Jeżeli masz czujnik to napisz ile mocy generujesz na zjazdach, zwłaszcza następujących po mocnych podjazdach i jaka jest różnica w prędkości bez pedałownia i z mocą 230 W w zjezdzie o nachyleniu okoł 7% i długości około 500 m.



#27 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwiec 2016 - 14:32

Czytam tego posta i nie wiem dlaczego są to bzdury. Kiedyś planowałem sobie trase przed wyjazdem i po zgraniu śladu gpsa ukształtowanie terenu pokrywało się prawie w 100 % czyli jednak jest to programowi znane.

 

 

To może mała podpowiedź - jak myślisz z jaką częstotliwością strava próbkuje dane? Dlaczego na ściance 15% potrafi się pojawić nagle zjazd? Nie dam Ci odpowiedzi na tacy, wytęż sam szare komórki.

Prezentujesz postawę wyjątkowo roszczeniową, tak jakby cały świat miał się idealnie domyślać czego Ty oczekujesz. Chciałbyś żeby strava wyliczyła Ci moc średnią z odcinka x km. A potem średnią z innego odcinka. A to jest niemożliwe, skąd program ma wiedzieć, czego chcesz? Dlatego wylicza dla danych, które ma na tracku i wychodzą skoki i spadki.

 

 

 

Puchaty ja nie pisze o dokladności co do jednego wata. Jeżeli masz czujnik to napisz ile mocy generujesz na zjazdach, zwłaszcza następujących po mocnych podjazdach i jaka jest różnica w prędkości bez pedałownia i z mocą 230 W w zjezdzie o nachyleniu okoł 7% i długości około 500 m.

Dobrze rozumiem, ze to już jest trolling? :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#28 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 14:55

To może mała podpowiedź - jak myślisz z jaką częstotliwością strava próbkuje dane? Dlaczego na ściance 15% potrafi się pojawić nagle zjazd? Nie dam Ci odpowiedzi na tacy, wytęż sam szare komórki.

Prezentujesz postawę wyjątkowo roszczeniową, tak jakby cały świat miał się idealnie domyślać czego Ty oczekujesz. Chciałbyś żeby strava wyliczyła Ci moc średnią z odcinka x km. A potem średnią z innego odcinka. A to jest niemożliwe, skąd program ma wiedzieć, czego chcesz? Dlatego wylicza dla danych, które ma na tracku i wychodzą skoki i spadki.

 

 

Dobrze rozumiem, ze to już jest trolling? :D

Nie mam pojęcia z jaką częstotliwością a jeszcze nie zdażyło mi się żeby podczas podjazdu pokazał się na Stravie zjazd. Dla mnie Strava może nie istnieć wcale ale jak już coś pokazuje to niech to robi w miare, powtórze w miare, dokładnie albo wcale. 



#29 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwiec 2016 - 15:02

 Dla mnie Strava może nie istnieć wcale ale jak już coś pokazuje to niech to robi w miare, powtórze w miare, dokładnie albo wcale. 

No to usuń konto i zero problemów ;) Masz to za darmo i jeszcze roszczenia.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#30 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 czerwiec 2016 - 15:06

 

Puchaty ja nie pisze o dokladności co do jednego wata. Jeżeli masz czujnik to napisz ile mocy generujesz na zjazdach, zwłaszcza następujących po mocnych podjazdach i jaka jest różnica w prędkości bez pedałownia i z mocą 230 W w zjezdzie o nachyleniu okoł 7% i długości około 500 m.

 

Zakładam, i Tobie również to polecam, że właściciele Stravy wiedzą, co robią i co mogą zrobić - zatrudniają od tego fachowców. Nie wydaje mi się, abyś tutaj, na naszym forum, rozwiązał problemy związane z estymacją mocy, robiąc sobie na to przerwę między obiadem a podwieczorkiem i drapiąc się od czasu do czasu w potylicę ;)



#31 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2016 - 15:30

Stomek, nie wiem czego oczekujesz od tej biednej Stravy. Koledzy ci przecież napisali, że wskazania dla podjazdów są całkiem dobre, a na wszystko inne nie warto patrzyć. Skąd ci biedni programiści mają wiedzieć w jakim chwycie jedziesz, czy jedziesz za kimś, czy nie było mocnych podmuchów w mordę/w plecy itp? Dlatego na podjazdach, gdzie te czynniki mają dużo mniejszy wpływ, na podstawie wagi, rodzaju roweru, nachylenia i prędkości można przyzwoicie estymować generowaną moc. Jak to dla ciebie za mało to rynek czujników mocy jest obecnie bardzo duży i na pewno znajdziesz coś dla siebie.



#32 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 15:45

Strava pokazuje wszystko dokładnie, odcinki, nachylenie, czasy,średnią to po co pokazywac moc, która jest jednak bardzo niedokladna? Pewnie ktoś napisze lepiej tak niż wcale i troche racji będzie miał a może niech jeszcze VO2 pokazują albo ilość potu jaki się wytwarza na godzinę;-) Tylko o to mi chodzi



#33 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2016 - 16:56

Szkoda gadać. Takiemu nie dogodzisz. Dają coś za darmo to jeszcze narzeka, że mało dokładne. Nie chcesz to nie patrz na to. Kalorie to też estymata jak coś, żebyś kolejnego tematu nie zakładał, że coś się nie zgadza.


  • Greek lubi to

#34 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 19:15

Kalorie mnie nie interesuja a poza tym nie da się tego sprawdzić żadnym czujnikiem. Za darmo niczego nie dostaniesz;-)



#35 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 czerwiec 2016 - 12:55

Stomek, nie wiem czego oczekujesz od tej biednej Stravy. Koledzy ci przecież napisali, że wskazania dla podjazdów są całkiem dobre, a na wszystko inne nie warto patrzyć. 

 

 

Do autora tematu: jest tak jak powyżej  napisane z tym, że  te wskazania podjazdów nie są znowu takie super. Ale jak dodamy te 20-30 % będzie przyzwoicie.( przynajmniej jak patrzymy potem na średnią z jazdy)

 

 

Jest taki licznik Sigma Rox  ( 9 labo 10 ) .Też pokazuje /estymuje moc na podstawie jakiegoś algorytmu , pewnie podobny do Stravy - tutaj uwzględnia min .kadencję. 

 

Kiedy jedziemy z góry bez pedałowania Power=0 nie wiem czy tak samo na Stravie.

 

Porównywałem sobie podczas jazdy- jeden licznik w komórce IPBIKE pokazywał moc z czujnika 4iii , druga Sigma Rox moc estymowaną.

 

Na prostej trochę wiatru - jadę przykładowe 20 km/h ale ciężko idzie watomierz od razu wyłapuje i na ekranie  ca 200 watt , a estymator Sigmy daje kompletne bzdury typu 50-100 watt czyli jazda spacerkiem z dzieckiem do sklepu.Zdecydowanie nie ma sensu sobie tym głowy zawracać.Choćby nie wiem jak kombinowali to efekty nie będą zadowalające, chyba że licznik /komórka będzie w wypsażona w sensor wiatru  coś jak tu   http://www.clevertra...pod-power-meter  niby mierzy moc uwzględniając prędkość i kierunek wiatru.

 



#36 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:07

 

Kiedy jedziemy z góry bez pedałowania Power=0 nie wiem czy tak samo na Stravie.

Na stravie nawet, gdy cad=0 to moc również jest wskazywana.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#37 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:09

Czyli kadencja Stravy pod kątem estymacji mocy nie interesuje , wyniki pewnie  śmieszne wyskakują.



#38 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:19

Z tym, że to nie jest wina stravy tylko niedokładności odwzorowania topografii terenu.

Natomiast średnie na podjazdach nie położonych w wysokich górach (serpentyny) są bardzo realne.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#39 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:20

 

Czyli kadencja Stravy pod kątem estymacji mocy nie interesuje , wyniki pewnie śmieszne wyskakują.

I właśnie takie śmieszne wyniki wyszły na moim przykładzie. O to mi tylko chodziło a koledzy bronią Stravy jak niepodległości ;-)

 

 

Z tym, że to nie jest wina stravy tylko niedokładności odwzorowania topografii terenu.
Natomiast średnie na podjazdach nie położonych w wysokich górach (serpentyny) są bardzo realne.

Na jakiej podstawie piszesz ,że Strava niedokładnie odwzorowuje teren?



#40 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:35

Z tym, że to nie jest wina stravy tylko niedokładności odwzorowania topografii terenu.

 

O ile Strava uwzględnia dane topograficzne a nie np. bieżące nachylenie drogi co wydaje się równie prawdopodobne.A co jest jak jedziesz ze Stravą a masz wyłączoną sieć-?  też Strava pokazuje moc czy wyskakuje, że  błąd?

 

 

 

( Taki starry licznik HAC 4  też pokazywał estmowaną moc nie miał żadnego gpsa- miał baroometr, liczył nachylenie i brał to do obliczania mocy.





Dodaj odpowiedź