Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lody :) Czy Mogą Zaszkodzić ?


73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:15

Witam, od wielu lat jestem na diecie, a raczej lepiej zabrzmi jak napisze - zdrowym odzywianiu sie - i mam na tym punkcie moge śmiało powiedzieć fioła :) 6 dni w tyg jem wszystko to co najzdrowsze i najlepsze. Odrzuciłem calkowicie sól i cukier (cukier jedynie w podczas wielogodzinnego treningu w postaci najczesciej bananów oraz specjalnych żeli), nie używam oleju, (ewentualnie sporadycznie kokosowy), nie jem pieczywa, nie używam masła, smietany i niczego co jest tłuste, makaron tylko brązowy, to samo ryż, często kasza, bardzo dużo owoców, warzyw i miesa bogatego w białko (owoce do godziny 14, mieso bez sosów). Mleko sojowe, twarogi odtłuszczone, zero słodkich napojów, posilki regularne w odstepach 3 godzinnych itd. itd. Mógłbym tak wymieniać bez konca. Do tego nie pije, nie pale, prowadze sportowy tryb życia, wszystko po to żeby sie dobrze czuć i być zadowolonym z sylwetki. I to wszystko przez 6 dni w tygodniu. Natomiast jeden dzien w tyg. poswiecam na... jedzenie lodów :) Często zamiast pełnowartościowego obiadu. Mam do nich okrutną słabość i potrafie ich zjesc 2 litry. Czy taka ilosc lodów może mi zaszkodzić jedząc je raz w tygodniu? Wybaczcie, że zawracam Wam głowe taką pierdołą, ale chciałbym mieć czyste sumienie wiedzac że w niczym mi to nie przeszkadza, czy mi nie zaszkodzi. Dziwnym objawem po zjedzeniu takiej ilosci lodów są skurcze w nogach, które mam w nocy zawsze w tym dniu kiedy zjem lody. Są to silne skurcze. Dlaczego się tak dzieje?

#2 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:32

Pochłaniasz zamiast obiadu około 4000kcal - musisz mieć w takim razie w pozostałe 6 dni deficyt kaloryczny jeśli nie tyjesz.

 

Abstrahując już od tego że jeśłi ktoś potrafi zjeść 2l lodów w jeden dzień to jest to już wyzwanie dla psychiatry ;P



#3 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:38

Nie tyje bo przez reszte tyg prowadze tak jak pisalem zdrowy tryb życia a do tego dużo się ruszam (rower basen itd).

ps. co do zdania z psychiatrą w tle, to nie jem ich w ciągu całego dnia, zazwyczaj zajmuje mi to około 40 minut rozkoszy ;)

#4 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2016 - 08:46

Odpuść sobie eliminację soli, akurat dla nas nie jest to dobry pomysł. Przyda się, zwłaszcza gdy tracimy dużo potu.

 

Nie ma powodu, aby te lody Ci zaszkodziły. Ludzie potrafią opierać swoją dietę na owocach i nic im się nie dzieje, więc Tobie też nie powinno :P

A bardziej poważnie to Twoje skurcze są wynikiem potężnego zakwaszenia organizmu, które sobie w te dni fundujesz (+ może jeszcze efekt euforii/bycia na haju potęguje efekt).


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 09:02

A co z wątrobą i żołądkiem po takiej dawce lodów ? Nie zaszkodzi ? Bardzo ciekawą rzecz napisałeś odnośnie soli. Człowiek codziennie się czegoś nowego dowiaduje. Choć się już przyzwyczaiłem to mimo wszystko czasami mi brakuje jakichkolwiek przypraw do obiadu. Napewno jeszcze sobie o tym poczytam.

#6 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 09:14

Dodam jeszcze tylko, że robilem ostatnio sobie profilaktycznie badania i wszystko jest w porządku. Cukier w normie. Ostatnio też zrobiłem "eksperyment" nie jedząc lodów przez 2 tyg i nie miałem żadnych skurczów. Wczoraj zjadłem lody i znów miałem skurcze w nocy.

#7 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2016 - 09:31

Wcześniej pisałem z przymrużeniem oka (emotikona) - choć oczywiście owoców bardzo nie polecam.

Jasne, że na pewno takie dawki lodów nie pozostaną bez wpływu na wątrobę, ale trzeba pamiętać, że dla niej głównym problemem są tłuszcze zwierzęce czy alkohol. Cukry aż takiego wpływu nie mają, chyba że dochodzi do otłuszczenia wątroby, ale to już jest z kolei pośrednim efektem złej diety.

Generalnie wybrałeś sobie najlepszy "słodycz" na przekąskę - lody zawsze polecam jeśli chodzi o coś słodkiego, są niskokaloryczne. Przeciętne "nieprawdziwe" lody będą miały ok. 100kcal w 100ml, co daje 2000kcal na Twoje 2 litry. Nie jest to dużo, jeżeli na nich opierasz swoją dzienną dietę. Cukrów prostych jest tam ok 16g/100ml czyli 320g w 2 litrach. Tu już jest sporo, bo nawet dzieląc to na 7 dni wychodzi niemało. Niemniej póki bilans kaloryczny jest ok... to jest ok.

 

Skurcze już Ci wyjaśniłem - do Ciebie należy decyzja czy chcesz dalej to sobie robić. Ja też lubię lody, ale po litrze na raz bym się chyba porzygał, a co dopiero dwa litry.

Możesz spróbować w dzień lodowy pomóc organizmowi produktami zasadowymi i minerałami oraz witaminami, włączając wtedy do diety niskokaloryczne warzywa jak ogórki, szpinak, fasolkę szparagową, pomidory (niby owoc), brokuły i pijąc sok z cytryny, herbatę zieloną z cytryną.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#8 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 czerwiec 2016 - 10:41

Witam, od wielu lat jestem na diecie, a raczej lepiej zabrzmi jak napisze - zdrowym odzywianiu sie


To z wytłuszczeniem

6 dni w tyg jem wszystko to co najzdrowsze i najlepsze.



oraz to ma się nijak do tego

Odrzuciłem calkowicie sól i cukier, nie używam oleju, nie jem pieczywa, nie używam masła, smietany i niczego co jest tłuste, makaron tylko brązowy, to samo ryż, często kasza, bardzo dużo owoców, warzyw i miesa bogatego w białko (owoce do godziny 14, mieso bez sosów). Mleko sojowe, twarogi odtłuszczone, zero słodkich napojów, posilki regularne w odstepach 3 godzinnych itd.


To co opisujesz to nie jest zdrowa dieta.

Jeżeli rzeczywiście odżywiasz się tak, jak przedstawiłeś, potem dobijasz lodami, to masz problem dla psychologa, nie forum rowerowego.

#9 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:01

Greek, dzięki za porady.

Uzurpator, jak najbardziej jest to zdrowa dieta czyt. zdrowe odżywianie się. Jasna sprawa że bardzo to wszystko uogólniłem. Wielu rzeczy nie wymieniłem, które uzupełniają wszystko to co mój organizm potrzebuje. Oczywiście Ty pewnie wiesz lepiej skoro doradzasz mi psychologa :) Moją diete konsultowalem lata wstecz z dietetykami wiec troche na ten temat wiem. Wtedy jeszcze nie bylem uzależniony od lodów :D ;) Niemniej jednak również dziękuje za rade, ale nie skorzystam.

#10 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:23

Michał, 

A nie lepiej wcinać sobie jednego loda dziennie (takie zwykłego na patyku, włoskiego lub zwykłe dwie gały) zamiast w jednym dniu katować się dwoma litrami? 

Jak pijesz dziennie jedno piwo, to pewnie nic złego sie nie dzieje. Ale jak każdego tygodnia wypijasz w jednym dniu 7 piw, to pewnie następny dzień też masz z bańki… 

Zdrowa dieta to nie tylko dobór pokarmów, ich ilość, kaloryczność, sposób przyrządzenia, ale również odpowiednie rozłożenie w czasie. Skoro tak starasz się o to, to dziwi mnie, że nie widzisz problemu, że w jednym dniu twoja trzustka dostaje taki prezent. Lubisz coś - to jedz to nawet codziennie, ale w niewielkich ilościach wraz z innymi pokarmami. 

 

Co samej ilości kalorycznej, to nie powinno mieć to znaczenia dla osoby uprawiającej regularnie sport. W końcu jedna dłuższa przejażdżka w weekend to 2-3 tyś kcal. Ale nie samym bilansem kalorycznym człowiek żyje. 

pozdr



#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:28

Ciekawe jest to że od wielu lat jestes na zdrowej jak to okreslasz diecie, konsultowales się z dietetykami, badasz sie a pytasz na rowerowym forum, po tak długim okresie czy to co robisz może Ci zaszkodzić :)
  • ROZMIAR, parmenides i lubelaczek lubią to

#12 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:34

Lata mijają, kontakty znikają. Dlatego zapytałem tutaj w odpowiednim dziale do tego przystosowanym. Przypominam, że tematem przewodnim są lody i pozniejsze skurcze.

#13 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:37

(ciach)

 

1. Prowadzę bezsensownie restrykcyjną dietę przez 6 dni w tygodniu

2. Obżeram się raz w tygodniu pustymi kaloriami

3. Nie mam problemów psychicznych

 

Wybierz dwa z trzech.

 

Ale proszę, wykaż np dlaczego eliminacja masła albo pieczywa ( jakiego? ) jest "zdrowa".


  • parmenides i Kanczelara lubią to

#14 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:48

Odechciało mi się kontynuować ten wątek. Z mojej strony to wszystko.

Dziękuję i pozdrawiam :)
  • Greek lubi to

#15 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 czerwiec 2016 - 12:00

Wielu rzeczy nie wymieniłem, które uzupełniają wszystko to co mój organizm potrzebuje. Oczywiście Ty pewnie wiesz lepiej skoro doradzasz mi psychologa :) Moją diete konsultowalem lata wstecz z dietetykami wiec troche na ten temat wiem.


Z ciekawości zapytam, czy dietetyk odradzał masło i zalecał mleko sojowe?
Co do komentarzy kolegów to się nie dziwię bo wygląda to jak jakiś zmyślony problem na troling :)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#16 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 14:08

Michał ja też staram się zdrowo odżywiać nie będę tutaj polemizował, przy sześciu dniach dobrej diety chip.day się przyda:)
Oczywiście też to praktykuje
Co do lodów też mam słabość Ale jem codziennie (co 2 dni- raczej codziennie:)) Inne drobne grzeszki zywieniowe też robię codziennie (lub 2-3 x tyg) z pełną świadomościa Jakie mogą być tego skutki. wolę zachować równowagę psychiczną niz top formę i frustrację.
Znam wielu ludzi trzymających restrykcyjną dieta, dla mnie każdy nadaje się do psychologa ja też:)
Ważne aby mieć tego świadomość.


A wracając do lodów Jeśli chcesz żeby były mniej "szkodliwe" z punktu widzenia Twojej diety zjedz je po treningu. Podczas treningu 3-4h jazdy. Po wartościowym posiłku. Szukaj kompromisu dla Siebie takiego który zaakcepijesz.

#17 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 14:22

:-) Jesli chodzi o tytułowe pytanie ... to zależy jakie... bo te od " grzybiarek" bez zabezpieczenia mogą nawet nieść ze sobą śmiertelnie skutki ;-)

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka


  • Greek lubi to

#18 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 20:31

Nie ma znaczenia  z czego nabijasz węgle, 2 litry lodów to nie tak dużo, taki cheat day raz na tydzień jest wskazany jak nie idziesz na scenę. 2Litry to mało.Ja bym zjadł więcej.Lody nie szkodzą na wątrobę, są lekko strawne. Są lepsze od owoców ale jednak gorsze od kaszy gryczanej. Jedyna wada to obecność cukru owocowego fruktozy, gdyby  lody były z samej glukozy byłyby w sumie dobą opcją na regularne posiłki po treningu. 



#19 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 15 lipiec 2016 - 21:52

Z założenia Michał - każdy fioł jest niezdrowy.  pozdr



#20 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 lipiec 2016 - 22:34

Nie ma znaczenia  z czego nabijasz węgle, 2 litry lodów to nie tak dużo, taki cheat day raz na tydzień jest wskazany jak nie idziesz na scenę. 2Litry to mało.Ja bym zjadł więcej.Lody nie szkodzą na wątrobę, są lekko strawne. Są lepsze od owoców ale jednak gorsze od kaszy gryczanej. Jedyna wada to obecność cukru owocowego fruktozy, gdyby  lody były z samej glukozy byłyby w sumie dobą opcją na regularne posiłki po treningu. 

 

Lody lepsze od owoców? Wyjaśnij.





Dodaj odpowiedź