Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lody :) Czy Mogą Zaszkodzić ?


73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 23:03

Owoce składają się z fruktozy(95%tak są wyjątki jak winogrona), lody niekoniecznie (chociaż większość jest słodzona syropem około50/50). Zresztą lody da się zrobić pod każde makro i można zrobić w takiej jakości że mało które, produkty będą miały start.W rozważaniu wezmę tylko  sklepówki aby dać jakiekolwiek szanse owocom.
 

1 Fruktoza nie wypełnia glikogenu w mięśniach, pierwsze co idzie do wątroby, jeśli wątroba jest pełna to w tłuszczyk.
2 Fruktoza ryje po lipidach i wątrobie. Organizm człowieka dobrze sobie radzi z glukozą natomiast z fruktozą nie końca.
3 Owoce trudno stosować, po treningu się nie nadają(niskie igi punkt 1).Nie blokują wydzielania greliny.Nie czujesz psychicznej sytości.To na długotrwałej redukcji widać najbardziej jak się dowala brakujące kalorie 3x za dużo z owoców bo się chciało dotrwać do końca dnia:D i żal było 2 jajka z brokułem zjeść.Jako źródło węgli z rana  też są słabe ze względu na małą gęstość kaloryczną. (lepiej przed treningiem na rowerze zjeśc ryż albo kasza gryczaną). W sumie przed treningiem się nie je węgli, lepiej zrobić CBL dobry niż pchać węgle przed wysiłkiem. Zgodnie z nowymi trendami je się białka i tłuszcze albo nic. Taka ciekawostka.

4 Uwrażliwiają receptory kortyzolu.
5 Brak zalet, wszystko co owoce mają dobrego, mają też warzywa bez tego zbędnego balastu. Fruktoza to mega shit dla sportowców.

Jedyne zastosowanie tego cukru to dla ludzi którzy, intensywnie pracują umysłowo, powinny wtedy podgryzać małe ilośći po 10-15g na godzinę.



#22 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipiec 2016 - 23:21

Robertson, generalnie podpisuję się obiema rękami, ale nieco muszę sprostować.

Sam trąbię o tym, o czym piszesz jak mogę, dementuję rzekomą cudowność owoców, ale w kilku miejscach się mylisz.

Owoce wcale nie składają się z fruktozy, ale zarówno z sacharozy, fruktozy i glukozy. Rzeczywiście w większej mierze jest to fruktoza, ale owoce jagodowe generalnie mają lepszy ten rozkład. Natomiast szkopuł jest jeden - lody na jednostkę masy mają ok 20% cukrów. Więc przyjmując, że to sacharoza, będzie to 10% fruktozy. W przykładowym jabłku (jeden z najgorszym pod tym względem owoców) jest to 6% fruktozy. W większości innych owoców - mniej.

Dochodzi jeszcze taka kwestia, że lody mogą być słodzone po części fruktozą, która jest słodsza, więc mniej jej zejdzie, a ponadto jest przecież polecana jako taka zdrowa i dla cukrzyków (sic!).

Piszę to tylko tak gwoli ścisłości, bo jak sam możesz znaleźć w moich postach, zgadzam się z Twoim stanowiskiem..


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#23 Kanczelara

Kanczelara
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 07:39

Ja myślę, że poziomy elektrolitów przy tej "zdrowej" diecie leżą i kwiczą. Nie można nie jeść soli przy intensywnym wysiłku jak jazda rowerem szosowym. Pewnie do tego jest jeszcze pita woda źródlana marki Zastodolanka.

Recepta na skurcze gotowa, a nie biedne lody.



#24 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 07:48

To że ktoś nie soli nie znaczy że nie spożywa soli.Tego i tak się dostarcza w nadmiarze.Dieta kolegi jak najbardziej w porządku.

 



#25 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:28

1. Skoro te owoce takie złe to czemu sportowcy jedzą mnóstwo bananów? Z kolei koksy z siłowni polecają grejpfruty.

2. Lody mają w składnikach na jednym z pierwszych miejsc syrop glukozowo-fruktozowy. Z tego co wiem, to jest jedno z największych świństw jakie można dodawać do jedzenia obok oleju palmowego czy tłuszczy trans.


  • Prozor lubi to

#26 Kanczelara

Kanczelara
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:32

W którym produkcie ta dieta dostarcza sód i chlor, o magnezie i potasie nie wspomnę? To nie ma być dieta zapasionej pani domu, tylko kolarza. Musi to dziadostwo sztucznie suplementować przy dużym wysiłku, bo inaczej elektrolity leżą.

"Nie używam niczego co jest tłuste" - to kolejny kwiatek.

Temat raczej powinien traktować o nerwicy natręctw a nie o diecie.


  • Prozor i patolog lubią to

#27 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:37

Paradoks owoców polega na tym, że mają tyyyle złych cech, a badania mówią absolutnie jednoznacznie: im więcej jesz owoców, tym jesteś zdrowszy. Ile byśmy nie teoretyzowali, takie są fakty.


  • qzn lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#28 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:27

Te "złe cechy" owoców, to kolejna teoria spiskowa z serii szkodliwość glutenu dla wszystkich (a nie tylko dla chorych na celiakię) - tego typu przykłady można byłoby mnożyć. A już kompletnym nieporozumieniem jest pochłanianie 2l wody z syropem glukozowo-fruktozowym i sacharozą, z dużą ilością sztucznych aromatów i barwników. Z prawdziwymi lodami z mleka, jaj i owoców tego typu produkty nic wspólnego nie mają, a pod względem wartości odżywczych owocom (czy sorbetom przecierowym z owoców) do pięt nie dorastają.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#29 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:34

mikroos

 

 

Paradoks owoców polega na tym, że mają tyyyle złych cech, a badania mówią absolutnie jednoznacznie: im więcej jesz owoców, tym jesteś zdrowszy. Ile byśmy nie teoretyzowali, takie są fakty.

Proszę o link do tych badań :) Ja raczej znam inne. http://ergo-log.com/...ol-booster.htmltu jest jedno ciekawe:)Więc te fakty to chyba fakty tvn :)

 

 

sirkozi

Napisano dziś, 09:28

1. Skoro te owoce takie złe to czemu sportowcy jedzą mnóstwo bananów? Z kolei koksy z siłowni polecają grejpfruty.

2. Lody mają w składnikach na jednym z pierwszych miejsc syrop glukozowo-fruktozowy. Z tego co wiem, to jest jedno z największych świństw jakie można dodawać do jedzenia obok oleju palmowego czy tłuszczy trans.

 
Zacznę od punktu 2 :) głównym problemem syropu jest fruktoza,w lodach będzie to tylko 50%. Glukoza nie jest szkodliwa, tzn w sensie takim że osoba nie ćwicząca ciężko nie powinna spożywać czegoś takiego jako posiłek codzienny.Tzn w zasadzie każdy cukier w organizmie zostanie rozbity do glukozy, nawet białka zostaną.Natomiast fruktoza jest czymś obcym co ma wpływ nie korzystny na zdrowie oraz perfomance treningowy. To jest materiał na kilka książek, trudno to streścić.Lody można zrobić bez tłuszczów trans i fruktozy,

1 Sportowcy nie jedzą mnóstwa bananów. To jest mit z przeszłości. Kiedyś nie było pro batonów i żeli to jedli banany. Generalnie banan nie ma też typowego profilu cukrowego, nie jest to sama fruktoza. Coś jak wspomniane prze zemnie winogrona. Koksy z siłowni polecają grejpfruta i ananasa ze względu na to że poprawia to trawienie białek. 


Teraz ważna rzecz i może szok dla wielu. Dieta, sportowca, kolarza, karka z siłowni.... NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE ZDROWIEM. To są diety nastawione na efekt końcowy, to że grubas chudnie 30kg i mu się lepiej żyje . to co innego niż wyniszczony kulturysta na BF 4-5%.Teraz kolejny szok...sportowcy wcale nie jedzą tego co wszystkim pokazują na blogach. Teraz największy szok :) W przypadku sportu zawodowego na najwyższym poziomie, w zasadzie to co zjedzą schodzi na drugi plan. Tam jest istotna zaawansowana suplementacja: testosteronem i hormonem wzrostu. Do poziomu  6-8% tkanki tłuszczowej schodzą przed telewizorem zmieniając tylko środki na Trenbolon,T3,Clen i HGH.Cardio ogranicza się do wyprowadzania psa albo pójścia do MC (dozwolone tylko 4x w tygodniu).

 


  • Greek lubi to

#30 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:37

Doczytałem do momentu, żeby jeść białko i tłuszcze przed treningiem i dalej odechciało mi się czytać. Hipsterskiego dietetyka, który to wymyślił przegoniłbym po kilku górkach na kurze ze smalcem to by sam poprosił o owsiankę. I to na wodzie.
  • Prozor i qzn lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#31 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:43

Dokładnie!

 

[...] nie jem [...] niczego co jest tłuste

 

No to współczuję - jeszcze jak unikasz olejów roślinnych, tlustych ryb itd. to największy błąd i głupota jaka może być, wynikająca prawdopodobnie z błędnego założenia, że jak się je tłuste potrawy (nawet z dobrymi tłuszczami), to się tyje. A to nie prawda - zdecydowaie łatwiej magazynuje się w komórkach tłuszczowych nadmiar kalorii z węglowodanów, niż z tłuszczów. Na dodatek spora ilość witamin jest rozpuszczana tylko i wyłącznie w tłuszczu, a ich deficyt może wyjątkowo paskudnie odbić się na zdrowiu. Dbając o dostarczanie odpowiedniej (choć niezbyt dużej) ilości tłuszczów będziesz zdrowszy i szczuplejszy, niż bazując tylko na białku i węglowodanach (nawet najbardziej złożonych, czy bardzo bogatych w błonnik).

 

Te fakty to TVP ;p

Problem z kortyzolem wynika nie tylko z nadmiaru fruktozy  w pożywieniu, ale w ogóle nadmiaru węglowodanów, szczególnie o prostych łańcuchach, faktycznie badania to potwierdzają, ale tu chodzi o nadmiar czy duże ilości - nawet w tym linku co podałeś badania były na napoju zawierającym 10% fruktozy! Czyli np. w napoju było 200 g wody i 20g cukrów - toż to chyba nawet więcej niż w coli (9g w 100 g, czyi na jedno wychodzi). Nic dziwnego, że organizm reaguje stresem.

[...] nie jem [...] niczego co jest tłuste

 

No to współczuję - jeszcze jak unikasz olejów roślinnych, tlustych ryb itd. to największy błąd i głupota jaka może być, wynikająca prawdopodobnie z błędnego założenia, że jak się je tłuste potrawy (nawet z dobrymi tłuszczami), to się tyje. A to nie prawda - zdecydowaie łatwiej magazynuje się w komórkach tłuszczowych nadmiar kalorii z węglowodanów, niż z tłuszczów. Na dodatek spora ilość witamin jest rozpuszczana tylko i wyłącznie w tłuszczu, a ich deficyt może wyjątkowo paskudnie odbić się na zdrowiu. Dbając o dostarczanie odpowiedniej (choć niezbyt dużej) ilości tłuszczów będziesz zdrowszy i szczuplejszy, niż bazując tylko na białku i węglowodanach (nawet najbardziej złożonych, czy bardzo bogatych w błonnik).


  • mikroos lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#32 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:44

Doczytałem do momentu, żeby jeść białko i tłuszcze przed treningiem i dalej odechciało mi się czytać. Hipsterskiego dietetyka, który to wymyślił przegoniłbym po kilku górkach na kurze ze smalcem to by sam poprosił o owsiankę. I to na wodzie.

Jak zrobisz dobrze ładowanie to nie musisz bezpośrednio przed treningiem jeść węgli.To chyba logiczne. Zresztą działa bardzo dobrze  więc  zachęcam do spróbowania.



#33 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:46

@prozor - owoce nie zawierają glutenu. Nie pomyliłeś go przypadkiem z fruktozą? ;)


@Robertson - zamiast Ergo-Log proponuję czytać Pubmed, a zamiast wyrywkowych rewelacji - dane całościowe ;) http://www.ncbi.nlm....uit consumption- 12 tysięcy(!!!) publikacji, z których trudno wyciągnąć jakikolwiek inny wniosek niż to, że owoce po prostu są zdrowe.
 
Realne zagrożenie owoce stwarzają co najwyżej dla osób już dotkniętych cukrzycą.
 
BTW skoro już o fruktozie... http://www.ncbi.nlm....pubmed/23493541
 

"It is concluded that fructose intake at normal population levels and patterns does not cause biochemical outcomes substantially different from other dietary sugars"



A tu najciekawsze!
http://www.ncbi.nlm....pubmed/18676134

Our results showed that high intakes of dietary fructose and sweetened fruit juices, but not whole fresh fruits, were associated with impaired glucose tolerance among genetically susceptible individuals.


  • Prozor i qzn lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#34 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:46

 Teraz największy szok :) W przypadku sportu zawodowego na najwyższym poziomie, w zasadzie to co zjedzą schodzi na drugi plan. Tam jest istotna zaawansowana suplementacja: testosteronem i hormonem wzrostu. Do poziomu  6-8% tkanki tłuszczowej schodzą przed telewizorem zmieniając tylko środki na Trenbolon,T3,Clen i HGH.Cardio ogranicza się do wyprowadzania psa albo pójścia do MC (dozwolone tylko 4x w tygodniu).

 

 

Ale bzdury piszesz, aż szczęka opada... szkoda słów...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#35 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:49

Ale bzdury piszesz, aż szczęka opada... szkoda słów...

Tak a w którym, miejscu jakiś konkret co jest bzdurą? :)

 

 

...were associated with impaired glucose tolerance among genetically susceptible individuals............

To jest niestety zdanie kluczowe :) Ektomorfik może w siebie dzień w dzień wrzucać największy syf a i tak nie odczuje złych efektów. Potem tacy piszą na forach że on je i coś jest zdrowe.  Inni niestety muszą bardzo uważać.



#36 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:49

@prozor - owoce nie zawierają glutenu. Nie pomyliłeś go przypadkiem z fruktozą? ;)
 

 

Nie, nie pomyliłem, podciągnąłem tylko "teorie" o szkodliwości fruktozy w owocach pod tego samego sortu "teorie" o szkodliwości glutenu w zbożach. 

 

 

Tak a w którym, miejscu jakiś konkret co jest bzdurą?  :)

 

A co, czytać nie umiesz? Przecież to wszystko co zacytowałem to kompletna bzdura. Podobnie można twierdzić, że wszyscy kradną. 


  • mikroos lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#37 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:51

Właśnie sam doczytałem i chciałem się poprawić. Przepraszam, moja pomyłka.

BTW czy istnieją jakiekolwiek DOWODY na skuteczność ananasa jako wspomagacza budowania tkanki mięśniowej? Bo takie teoryjki od osiedlowych karków często są ciekawe, tylko nijak pasują do rzeczywistości. Coś jak Naczelna Dietetyczka Narodu Lewandowska, która na siłę musi mieć inną teorię, bo inaczej pies z kulawą nogą by się nią nie zainteresował.
  • Prozor lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#38 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:53

Jak zrobisz dobrze ładowanie to nie musisz bezpośrednio przed treningiem jeść węgli.To chyba logiczne. Zresztą działa bardzo dobrze więc zachęcam do spróbowania.


No mogę tak, albo jak zawsze zjeść makaron, po którym jeździ mi się doskonale. A białko zostawić na regenerację, co również działa bardzo dobrze w moim przypadku.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#39 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:55

Nie, nie pomyliłem, podciągnąłem tylko "teorie" o szkodliwości fruktozy w owocach pod tego samego sortu "teorie" o szkodliwości glutenu w zbożach. 

 

 

A co, czytać nie umiesz? Przecież to wszystko co zacytowałem to kompletna bzdura. Podobnie można twierdzić, że wszyscy kradną. 

Dlaczego to bzdura? Może inaczej, pokaż mi na obecną chwilę naturalnego, biegacza/biegaczkę narciarskiego , kolarza albo kulturyste który, osiąga jakikolwiek sukces naturalnie. 


Edit: łatwiej 200km w górach przejechać niż posty na smart-fonie pisać.:



#40 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:56

 


1 Sportowcy nie jedzą mnóstwa bananów. To jest mit z przeszłości. Kiedyś nie było pro batonów i żeli to jedli banany.

 

 

Coś mi się nie zgadza z rzeczywistością, widząc w TV Rafała Majkę na bodajże przedwczorajszym etapie z bananem w ręce. Tenisa rzadko oglądam, ale tam też powszechnym widokiem byli zawodnicy w przerwie wciągający banany.


  • mikroos i haligówka lubią to



Dodaj odpowiedź