Skocz do zawartości


Jamis Renegade Exploit Wielkość Ramy


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_przemo3642_*

Gosc_przemo3642_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2016 - 22:26

Hej,

 

Podoba mi się rower JAMIS RENEGADE EXPLOIT - http://www.jamisbike...adeexploit.html  na stalowej ramie. Ponieważ w Polsce go nie dostanę, pozostaje jedynie Internet, a to oznacza brak możliwości przymiarki przed zakupem.

 

I tutaj mam pytaniem czy przy wzroście 169-170 cm i nodze 78 cm bardziej właściwy będzie dla mnie rozmiar 48 (519 mm długość górnej rury mierzona w poziomie) czy rozmiar 51 (534 mm). Geometria ramy dostępna jest w zakładce "FIT & SIZING" pod zdjęciem.

 

Dodam, że rowerem chcę robić długie, całodzienne dystanse (200-300 km), po asfalcie i w lekkim terenie (typu leśne ścieżki).

 

Z góry dzięjuję za poradę!



#2 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 czerwiec 2016 - 07:07

Hej,
 
Podoba mi się rower JAMIS RENEGADE EXPLOIT


http://www.competiti...culatorBike.jsp

Niewymienny hak?
Podobno pękają. Koledze właśnie pękł z wymiennym i nigdzie go nie może dostać.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#3 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:19

Stalowa rama ma rzadko wymienny hak...

#4 Gosc_przemo3642_*

Gosc_przemo3642_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:51

Stalowa rama ma rzadko wymienny hak...

Dokładnie. Wydaje mi się, że trudniej trudniej uszkodzić taki stalowy hak, niż hak, który stanowiłby stanowiący element ramy aluminiowej (wiadomo - stal jest wytrzymalsza, bardziej sprężysta i do pewnego stopnia giętka).



#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 czerwiec 2016 - 10:53

Nie zakładał bym że nigdy się nie złamie. Sam lata temu po uderzeniu przerzutką złamałem taki w ramie cromo.
"Podobno pękają" - miałem właśnie na myśli Jamisa kolegi.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 Gosc_przemo3642_*

Gosc_przemo3642_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2016 - 11:52

Nie zakładał bym że nigdy się nie złamie. Sam lata temu po uderzeniu przerzutką złamałem taki w ramie cromo.
"Podobno pękają" - miałem właśnie na myśli Jamisa kolegi.

 

Acha, czyli jak dobrze zrozumiałem, twój kolega ma jakiegoś innego Jamisa z wymiennym hakiem i ten hak mu pękł. Może powinien spróbować napisać do producenta, żeby mu przysłali (być może za pośrednictwem polskiego dystrybutora - okazuj się, że taki jest, ale teraz nie pamiętam nazwy firmy).



#7 Gosc_przemo3642_*

Gosc_przemo3642_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2016 - 09:43

Załączony plik  bfit wyniki.png   18,84 KB   2 Ilość pobrań

 

Hej, moje wymiary wyglądają jak wyżej. Nie wiem na ile można ufać takiemu kalkulatorowi. Poza długością ramy dość kluczowy parametr to np. wysokość główki ramy. Jak siedzisz na ramie 530mm z głowka 100mm, to chyba jesteś znacznie bardziej wyciągnięty, niż przy tej samej długości, ale z główką 150mm? 

 

Poza tym dlaczego niby dłuższa rama (french fit) ma być wygodniejsza?

 

W sumie bardzo dużo ta wiedza mi nie daje: Jamis Renegate w rozm 51 (534mm długość ramy w poziomie) może być ok, albo trochę za duży.

 

 

 





Dodaj odpowiedź