Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przełożenie Dla Dziewczyny W Góry


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Postreme

Postreme
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 10:33

Sluchajcie, nie do końca dokladnie czytacie co napisalam. Chce zmienic jedno albo drugie, a najbardziej doskwiera mi ogarniecie wozka przerzutki w stosunku do blatow i kasety. Ciezko znalezc nowe tarcze do 110 bcd. A na przelozeniu, ktore mam, robilam na prawde duze podjazdy tylko nie z kadencja jaka bym chciala. Kompakt plus kaseta 11-32 to chyba dla juniora....
W kazdym razie dziekuje i uwazam temat za skonczony

#22 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 10:33

Froome'a mało obchodzą szosowo-koszerne dywagacje. Zakłada 32 i wali młynki do mety ze znanymi wynikami.


  • Arked lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#23 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwiec 2016 - 13:18

Sposób jest prosty, trzeba zrzucić parę kilo. I nic w rowerze nie trzeba zmieniać :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#24 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 29 czerwiec 2016 - 13:49

Sluchajcie, nie do końca dokladnie czytacie co napisalam. Chce zmienic jedno albo drugie, a najbardziej doskwiera mi ogarniecie wozka przerzutki w stosunku do blatow i kasety. Ciezko znalezc nowe tarcze do 110 bcd. A na przelozeniu, ktore mam, robilam na prawde duze podjazdy tylko nie z kadencja jaka bym chciala. Kompakt plus kaseta 11-32 to chyba dla juniora....
W kazdym razie dziekuje i uwazam temat za skonczony

 

Jeździsz na rowerze, jeździsz po górach, więc jesteś świadoma czego ci trzeba. Sama też najlepiej wiesz czy chcesz "nieco" bardziej miękko, czy "radykalnie" bardziej miękko. 

Masz chyba przekonanie (i raczej słusznie) , że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana tarczy z 36 na 34, … i oczekujesz po swoim pytaniu, że co ? … że ktoś odkryje wiedzę tajemną i cię wyprowadzi z błędu ?

Tu nie ma błędu, nie ma tajemnej wiedzy, a ty i tak wiesz najlepiej czego ci trzeba, a na pewno znacznie lepiej niż jakiś ja i wszyscy inni co się wypowiadali.

Jeżdżę po tych samych drogach, też jeżdżę w góry kilka razy w roku i bez zbędnego pytania na forum wrzuciłem sobie na przód 52/34, z tą różnicą, że w klasycznym kompakcie zmieniłem blat z 50 na 52. Więc mam niestandardowo 52/34 bo mi tak pasuje i mam gdzieś co inni by powiedzieli na ten temat.  Więc mogę w dużych górach z kasetą 11-28 jeździć swobodnie i na miękko pod górę (wiadomo, że jak jest 20% to i tak jest twardo ale znośnie) i szybko z góry, a jak jestem w domu, to z kasetą 11-25 używam i tak wyłącznie dużego blatu, sama pewnie też u nas małej tarczy niemal nie używasz. 

 

Nie wiem więc jaki masz problem z dostępnością tarcz 110 bcd na 11sp, ja takiego problemu nie widzę (jakie masz korby ?), tym bardziej że kupujesz małą tarczę raz i zapominasz o sprawie, bo zanim ją zajedziesz w górach to się zestarzejesz, a dużą możesz sobie zmienić lub nie i też ją dostaniesz bez problemu.



#25 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2016 - 17:00

 

...Idąc tym tropem, to Mercx wcale jeździć nie mógł, bo miał pewno 6-7 rzędów z tyłu i siłą rzeczy 2-3 ząbkowe różnice między nimi.

 
Miał 6-7 rzędów (czy 7 to nawet nie wiem), ale stopniowanie było z reguły ciaśniejsze. Wystarczy popatrzeć na stare filmy i fotografie. Nie miał, nawet w górach więcej niż 23-25 z. przy klasycznej korbie. I wątpię czy nawet mając, założyłby 32 z...
  • Greek lubi to

#26 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 czerwiec 2016 - 22:24

   
Miał 6-7 rzędów (czy 7 to nawet nie wiem), ale stopniowanie było z reguły ciaśniejsze. Wystarczy popatrzeć na stare filmy i fotografie. Nie miał, nawet w górach więcej niż 23-25 z. przy klasycznej korbie. I wątpię czy nawet mając, założyłby 32 z...

 

W kontekście tego o czym rozmawiamy? Mercx pewno jeździł na wolnobiegu 6 rzędowym, 13-23 lub podobnym i 52-42 z przodu. Dość typowe zestawienie do tamtych czasów. Nie zdziwiłbym się jednak gdyby na górskie etapy miał wolnobieg o większym zakresie. Nawet dzisiaj prozacy zakładają 11-32 i kompakty na górskie etapy.

 

Chodziło mi raczej o to, że skoro Greek ma problem z 11-32 na 11 rzędach i wymaga ciaśniejszej kasety, to jest księciuniem na ziarnku grochu, bo 11-32 na 11 rzędach to ekwiwalent 11-25 na 9, co jest jak najbardziej szosową kasetą. Ale jak widać greek nie idzie na rower jeżeli nie ma 16 w kasecie, bo to jedyna koronka którą 9 rzędowe 11-25 różni się o 11 rzędowego 11-28 w zakresie wyższych prędkości.

 

Literalnie - Greek nie wyobraża sobie jazdy bez 16.



#27 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 czerwiec 2016 - 23:06

Koleżkę powyżej uprasza się uprzejmie o wypowiadanie się za siebie, a nie za kolegę Greeka. I o nawrotkę do podstawówki w celu przećwiczenia czytania ze zrozumieniem.


  • uzurpator lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź