Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toporecke Sedlo (Toporzecka Przełęcz) Na Słowacji


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 coma

coma
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipiec 2016 - 15:02

Jestem teraz w rejonie Gorców i Spisza. Może ktoś wie, jaki jest aktualny stan asfaltu w drodze na Toporecke Sedlo. Na Google Maps widać, że jest dość kiepski, ale to z 2012 roku. Coś nowego położyli? Z której strony będzie lepiej podjeżdżać, od Haligowców, czy od Toporca?



#2 Gosc_sztein_*

Gosc_sztein_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2016 - 09:48

Meldunek ! Nie ma problemów .

Witam Cię , jestem z Piwnicznej , więc jestem tam co 2 /1 tydzień, jadąc od Czerwonego Klasztoru skręcasz w Haligowcach i w Wielkiej Leśnej jest na przełęcz polany miejscami nowy asfalt , ta strona jest bardziej stroma ( sama końcówka)od podjazdu od Toporca , tam są dziury i cygańska osada która opanowała Toporec Reasumując  można śmiało jechać . polecam podjazd z Ostruny  do Zdziaru zobacz na google maps nowa leśna droga podjazd prawie jak w alpach - widoki super .pozd. T.B



#3 coma

coma
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipiec 2016 - 15:57


Cześć, bardzo lubię drogę z Piwnicznej do Muszyny.

Podjazd z Osturni w kierunku Zdziaru znam, jeździłem kilkakrotnie. Jest rzeczywiście rewelacyjny.

Od której strony, Twoim zdaniem, lepiej podjechać na Toporecke Sedlo? Chyba od Toporca, skoro tam gorszy asfalt. 



#4 Gosc_sztein_*

Gosc_sztein_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2016 - 08:49

Masz rację od Toporca , w Wielkiej Leśnej gorszy asfalt . pozdr. T.B



#5 coma

coma
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipiec 2016 - 16:46

To w końcu gdzie ten lepszy asfalt?:)

Jak w Wielkiej Leśnej gorszy, to lepiej tędy pod górę, a zjechać lepszym do Toporca.



#6 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:54

Dawno tam nie jechałem. Kiedyś asfalt od strony Czerwonego Klasztoru był tragiczny i trzeba było przejechać przez cygańską wioskę co w pojedynkę jest zawsze nieprzyjemne. Raz ze szczytu przełęczy udało mi się przejechać trekkingiem na cienkich oponach jakiś bitym leśnym szlakiem ok. 2km i wyjechać na Magurske Sedlo. Jeszcze jedna wiocha cygańska która należy omijać to Lendak.

 

Tu jest spis okolicznych podjazdów:

http://www.altimetr....spiska.html#map





Dodaj odpowiedź