Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trasy Wokół Hańczy


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 04 lipiec 2016 - 11:08

Cześć,

 

czy są na forum rowerzyści, którzy śmigają na Pojezierzu Suwalskim na szosie? W sierpniu będę nad Hańczą i prosiłbym o pomoc w znalezieniu fajnych tras w okolicy. Interesują mnie trasy typu 75-150 km, ładne widoki, w miarę dobry asfalt, mały ruch samochodowy i jeśli się uda, to jak największa ilość przewyższeń. Patrzyłem na bikemap., ale mało tras. Będę tam przez pierwszy tydzień sierpnia, więc jeśli ktoś chciałby mi towarzyszyć w jakiś dzień, to będę w niebo wzięty. 

 

pozdr

adam



#2 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:09

Na przykład coś takiego. Bardzo fajna widokowo trasa. Generalnie jest tam dużo fajnych terenów. Można też pojechać na Litwę przez Sejny. Check out my ride on Strava: https://www.strava.c..._based?hl=en-US

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



#3 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 05 lipiec 2016 - 12:38

Dzięki!



#4 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:40

skąd będziesz startował?

 

jak Hańcza to strzelam, że z okolicy Frącek.

 

jak dla Ciebie, wiedząc jakie lubisz przebiegi:

 

1. drogą nr 16 w granicy z Litwa -> Sejny -> za Sejnami w prawo(droga 651) -> Smolany -> Szypliszki -> Rutka tartak -> Wiżajny -> tam możesz zawrócić -> Rutka tartak (tutaj możesz pojechać inaczej) -> droga nr 655 na Suwałki -> Augustów -> droga nr 16 na Frącki (powinno wyjsc 160-180km)

2. drogą nr 16 do granicy z Litwą -> lecisz do Druzgiennik na Litwie i później nawrót (około 170km)

3. drogą nr 16 do Augustowa -> przed Augustowem za torami w lewo, na końcu ponownie w lewo i lecisz na Lipsk, na rondzie w Prawo -> Lecisz do Dąbrowy Białostockiej i dalej na Sokółkę, wracasz tak samo (żeby Cie nie skusiło jechać na powrocie prosto na Rondzie Lipskiem na Skieblewo, bo się pochlastasz) (około 170)

 

takie 3 na szybko, wszedzie asfalt spoko, mały ruch, wszedzie powinno wyjść niegłupio w pionie (Wiżajny fajny podjazd 4 kat)

 

jak masz pytania to wal, pochodzę z Augustowa to mam nieźle to obcykane ;]

 

a no i kiedy dokładnie będziesz, to może się zgramy w jakiś weekend ;)


  • parmenides lubi to

#5 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:29

Mess - dzięki, wieczorem rysuję trasę. Piszę na PW. 



#6 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:43

ad 3.

na rondzie w Lipsku można w lewo. i wracać do Mikaszowka-Płaskiej. (ciut kiepskiego asfaltu ale zawsze to inną drogą...

tu podgląd - jechalem odwrotnie

https://www.strava.c...ities/625630548

 

 


  • mess i parmenides lubią to

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#7 Leman

Leman
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądKnurów

Napisano 13 lipiec 2016 - 17:11

Kurde, może wezmę szosę i też pojadę, bo we Frąckach mam familię :D



#8 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2016 - 19:57

ad 3.

na rondzie w Lipsku można w lewo. i wracać do Mikaszowka-Płaskiej. (ciut kiepskiego asfaltu ale zawsze to inną drogą...

tu podgląd - jechalem odwrotnie

https://www.strava.c...ities/625630548

 

droga jest naprawdę tragiczna i to wcale nie takie ciut ;) da się przejechać ale szkoda życia jak dla mnie :)

 


  • parmenides lubi to

#9 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 15 lipiec 2016 - 21:31

Kawałek Gruszki - Rudawka faktycznie nie polecam.

Ale od Przewięzi do Płaskiej i kawałek dalej jest piękny unijny asfalt. Aż miło śmigać.

Kawałkami za Płąską jest faktycznie kiepsko ale lepiej niż za Gruszkami więc kawałek od Gruszek do granicy wspominam gorzej :)


  • parmenides lubi to

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#10 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2016 - 19:12

Południowe strony są ładne, ale północne jeszcze ładniejsze. Przede wszystkim bardziej urozmaicone i z lepszym (przeważnie) asfaltem.



Dodaj odpowiedź