Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głośna Praca Po Wymianie Napędu

głośna praca napęd

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Buquiet

Buquiet
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 10:14

Witam

 

Wymieniłem kompletny napęd w Scoot Speedster

 

Do tej pory było

 

Korba: Claris 3 rz

Kaseta: 8 rz. 11-30T

Łańcuch: HG-50

PT: Sora długi wózek

PP: Claris 3 rzeowa

 

Wymienione na 

 

Korba: Sora 2 rz. 

Kaseta: 9 rz. 11-25T

Łańcuch: HG-53

PT: Sora krótki wózek

PP: Tiagra 2 rzeowa

 

Oczywiście wymiana wiązała się również z wymiana suportu z octalink na HTII szerokość mufy 68mm czyli bez podkładek

 

Po wymianie napędu jego kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Poprostu jest głośny.

Przerzutki pracują poprawnie zmieniają dobrze nic nie ociera jedynie przy maksymalnych przekosach pojawia sie tarnie o pantograf PP 

Łańcuch pracuje jakby nierówno wyczuwalna jest jego jakby skokowa praca, czuć załamywanie kiedy wkręca się na tarcze, szczególnie na korbie i stąd dochodzi największy hałas....

Postaram się później wstawić filmik dla lepszego zobrazowania.... Nie mam pojęcia w czym problem... Wszystkie części nowe, możę wymagają dotarcia ? Ale z 8 rz napędami nigdy tak nie miałem...

 

filmik

 



#2 Buquiet

Buquiet
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 21:31

Po przejechaniu dzisiaj 40 km pracuje trochę spokojniej ale tyko gdy jest osi (blat korby i 5 w kasecie) lekki skos i już zaczyna się sieczkarnia.
Z dokładnych obserwacji wnioskuję że to hałas samego łańcucha na korbie czy to już taki urok dziewiatek w układzie 3x8 nigdy czegoś takiego nie miałem czy może HG-53 to lipa 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: głośna praca, napęd