Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kross Vento 1.0 Jaki Rozmiar?

kross vento rozmiar rama ramy

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kylu

Kylu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 21:18

Witam serdecznie. Planuję kupić nową szosę, wybór padł na Krossa Vento 1.0. Są teraz ciekawe wyprzedaże, więc może uda się coś upolować. Obecnie posiadam Treka 1000 rocznik 2006, którego właściwie przez przypadek kupiłem wygrywając licytacje. Właściciel podał, że to rozmiar 54, który w rzeczywistości okazał się 56 o czym przekonałem się natychmiast jak tylko na niego wsiadłem. Ale liczyłem się z taka możliwością - zostawie go większemu ode mnie bratu.

Do rzeczy - mój wzrost to 172-3, noga wew. 77 cm i względnie długi tors oraz ręce. Waham się pomiędzy rozmiarem S a M. Zauważyłem, że zazwyczaj (albo zawsze) doradzacie wybór mniejszego rozmiaru ale gdzieś w internecie znalazłem, że jeśli rozpiętość ramion jest większa niż wzrost (a tak jest w moim przypadku) to lepiej wziąć większy rozmiar. W sklepie miałem możliwość wsiąść na M i powiem szczerze, że nie czułem się nadmiernie wyciągnięty. Sprzedawca również upierał się, że to dobry rozmiar (a sam jeździ na szosie). Poza tym S na zdjęciach wygląda na dość "ciaśniutką" - nie mam możliwości porównania na żywo. Musiałbym kupić i ewentualnie zwrócić. Z drugiej strony geometria M to 52 (ST) / 56 (TT) czyli długość górnej rury jest dokładnie taka jak w moim obecnym Treku, w którym wymieniłem mostek na krótszy i przysunąłem siodełko aby uniknąć bólu pleców. Czym się sugerować? Czy ten Vento ma jakąś nietypową geometrię skoro w rozmiarze S efektywna długość górnej rury to 54 cm? 

To link do roweru na stronie producenta:
http://www.kross.pl/pl/road/vento-1-0

W załączniku zdjęcie z ogłoszenia roweru w rozmiarze S.

Załączone pliki



#2 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2016 - 21:28

A nie łatwiej będzie Ci po prostu napisać, a jeszcze lepiej zadzwonić do Przasnysza i zapytać u samego źródła?

 

KROSS S.A.
ul. Leszno 46
06-300 Przasnysz
Poland

tel.: 029 752 44 45
fax: 029 752 54 98
[email protected]

Dział handlowy
[email protected]

Dział marketingu
[email protected]

Serwis
[email protected]

 



#3 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 22:01

Dla Ciebie S, najlepiej idź przymierz się krossy są w każdym mieście. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kross, vento, rozmiar, rama, ramy