Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama S/52 - Scott Speedster 50


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buquiet

Buquiet
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:35

Witam

 

Mam pytanie o wasze zdanie na temat doboru wielkości ramy

Kupując rower specjaliści w sklepie oraz znajomi jeżdżący od lat na szosach dobrali mi rozmiar ramy S/52

Jednak po przyzwyczajeniach z crossa rama cały czas wydaje mi się mała - przede wszystkim krótka...

Zastanawiam się nad wymianą mostka na dłuższy teraz ma on 100 mm co o tym sądzicie ? A może faktycznie rama krótka ? Mam 173 cm wzrostu noga 80 cm

 

tabela z geometria ramy

 

http://katalog.bikew.../speedster_50/2

 


  • zuczek222 lubi to

#2 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 13:57

sam mam 183 wzrostu, nogę 84 i jeżdżę na ramie 54 M/L, u ciebie rozmiar ramy 52 jest ok, chcesz zmień mostek na dłuższy, to na pewno tańsza opcja niż nowa rama czy rower ;)



#3 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 14:01

Rama wg mnie S/52 będzie ok. M/54 będzie na pewno za duża. Ja mam 176 i przy M-ce skracałem mostek do 90mm z fabrycznych 110mm ale równie dobrze (jeśli nie lepiej) wyszłoby gdybym miał też S/52. To samo wyszło na bike-fittingu Scotta już po zakupie.



#4 Buquiet

Buquiet
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 14:42

 To samo wyszło na bike-fittingu Scotta już po zakupie.

 

Gdzie robiłeś bike - fitting? Jaki  to koszt ? jedziesz tam ze swoim rowerem jak to wygląda?



#5 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 15:38

Fitting w wind-sport na Zakopiańskiej, w cenie roweru. W innym przypadku kosztuje 350 zł. Polega to na zmierzeniu laserami roweru i kluczowych elementów geometrii oraz osobno pomiaru osoby. Później odpowiednie ustawienia są tak jakby wyświetlane projektorem na rowerze i widać gdzie i jak powinno być siodełko, kierownica, itd. Nie jest to wypas pro jak w velo arcie, ale i tak polecam gorąco.

#6 Buquiet

Buquiet
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 14:13

Zestawiłem wymiary ramy z zaleceniami z http://www.competitivecyclist.com/i dane ze stronki sugeruja ze rama jest ciut za mała

Chyba ze ten kalkulator jest do bani

 

Jak rozumieć poszczególne warianty

Eddy Fit

Competitive Fit

French Fit





Dodaj odpowiedź