Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerobienie Klamki St-6700 Z 3 Na 2


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 09 lipiec 2016 - 11:57

Czy da się prosto dostosować przednią klamkę ST-6700 Triple z trzech na dwie tarcze z przodu?

Ma poprawnie pracować z FD-5600 i korbą FC-5600.

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 lipiec 2016 - 12:05

Nawet bardzo prosto. Po prostu ustawiasz manetkę tak, aby biegi na korbie odpowiadały biegom 1 i 2 (mała i średnia tarcza) w manetce.

 

Ustawienie w pozycjach 2 i 3 też jest możliwe, ale powstaje wówczas problem, bo przy zrzuceniu na "jedynkę" powstaje ogromny luz na lince, który może spowodować np. wypadnięcie końcówek pancerza z przelotek.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 09 lipiec 2016 - 12:59

Tak przypuszczałem.

 

Jednak:

Podobnie mam teraz z Sorą - manetki niby uniwersalne 2/3-9 i korba sora 2 tarcze.

Ustawione w taki sposób jak opisujesz - tzn. pod biegi 1 i 2 na klamce.

Ale działa to tak, że jeśli 'przeciągne' nieświadomie klamkę przy zmianie tarczy (na 3 bieg) to napęd mi to 'przypomni' w którymś momencie (przy wybraniu na kasecie zbyt skrajnego biegu).

 

Rozumiem, że w przypadku ST-6703 było by podobnie?

 

Czy da się zupełnie zablokować trzeci bieg - tak by nie było możliwości 'przerzucenia' biegu powyżej 2?

 

Może też wyższe grupy są bardziej precyzyjne i tam wrzucenie wyższego biegu na klamce będzie 'wyraźniejsze' - tzn łatwiej kontrolować manetkę?



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 lipiec 2016 - 13:45

Zablokować trzeci bieg możesz tylko w jeden sposób: poprzez umiejętne ustawienie limitów w przerzutce przedniej.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 09 lipiec 2016 - 14:30

Zrób jak mikroos pisze:

 

Nawet bardzo prosto. Po prostu ustawiasz manetkę tak, aby biegi na korbie odpowiadały biegom 1 i 2 (mała i średnia tarcza) w manetce.

 

 

Zablokować trzeci bieg możesz tylko w jeden sposób: poprzez umiejętne ustawienie limitów w przerzutce przedniej.

 

Mam tak samo w tiagrze 4600, działa bez problemów jakie opisujesz:

 

 

Jednak:

Podobnie mam teraz z Sorą - manetki niby uniwersalne 2/3-9 i korba sora 2 tarcze.
Ustawione w taki sposób jak opisujesz - tzn. pod biegi 1 i 2 na klamce.
Ale działa to tak, że jeśli 'przeciągne' nieświadomie klamkę przy zmianie tarczy (na 3 bieg) to napęd mi to 'przypomni' w którymś momencie (przy wybraniu na kasecie zbyt skrajnego biegu).

 

 


Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#6 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 09 lipiec 2016 - 20:39

OK - w takim razie najpierw spróbuję lepiej ustawić przednią przerzutkę w obecnym napędzie 9s a do kolejnego rowerka bez oporów wezmę ST-6703 - skoro musi to się da ;)





Dodaj odpowiedź