Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypożyczalnie rowerów w śródziemnomorskich kurortach


80 odpowiedzi w tym temacie

#61 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 luty 2012 - 23:10

Czy między 13 a 25 lutego będzie ktoś na Fuerte może ?

Jesteśmy teraz na Lanzarote (do 3 marca) i prawdopodobnie wpadniemy na 2 lub 3 dni na Fuerte, ale nie zdecydowaliśmy jeszcze kiedy.

#62 Multibike

Multibike
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądBerlin

Napisano 19 luty 2012 - 23:21

Jak ktoś poszukuje dobrych rowerów na Majorce, mój znajomy były zawodnik niemieckiego Telekomu wypożycza najnowsze modele Merxa , full carbon, ultergra za 129Euro tydzień.

#63 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 21 luty 2012 - 09:45

cena troche kosmos. 10 dni urlopu i 5 tysi poszłooo

u2250y2014v3.gif


#64 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 luty 2012 - 09:53

Woody za tydzień, nie za dzień ;)
Ale dla mnie i tak kosmos :)
pzdr

#65 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 21 luty 2012 - 10:50

taaaa czytanie ze zrozumieniem... :):)

zobaczyłem końcówke dzień :)

u2250y2014v3.gif


#66 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 luty 2012 - 11:13

Za 129,- EU dziennie (albo coś koło tego) to można na Majorce wypożyczyć Audi S8 ;-) .

Transport własnego roweru samolotem to 40,- Euro w jedną stronę, więc w przypadku tygodniowego wyjazdu koszta są porównywalne a nie ma roboty przy pakowaniu roweru.

#67 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 22 czerwiec 2013 - 12:09

Ktos moze wie czy w oklicach Kokino nero Grecja jest wypozyczalnia rowerow szosowych?Cholera mam tam jechac i bez roweru...wrrrrrr :evil:

#68 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 03 lipiec 2013 - 09:38

Nie licz na dobry rower w Grecji. Chyba, że reguła będzie mieć wyjątek. W zeszłym roku przez 6 miesięcy umawiałem się na Krecie z Bike station Scott'a, a jak przyjechalem po rower to się załamałem. Rower nie przygotowany, niesprawne hamulce i.t.d.
Aha w hotelu skierowali mnie do pewnej wypożyczalni, w której właścicel przez telefon zapewniał, że ma rowery szozowe. Miał Peugeot, jakieś 20 lat :-)

W takich wypadkach tylko walizka, box rowerowy i swój rower. Przetestowałem w tym roku i była miazga!!!

#69 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 styczeń 2014 - 14:01

Czy mógłby ktoś się podzielić informacjami nt. możliwości wypożyczenia roweru na Fuerteventurze?

 

Lecę z rodzinką 26.01 na dwa tygodnie. Nie ma mowy, żebym non stop jeździł, ale na te trzy czy pięć dni chętnie bym wypożyczył jakąś szoskę na miejscu.

Lokalizacja to Caleta de Fuste. Ktoś wspominał w tym wątku wypożyczalnię w Corralejo. Ich oferta jest całkiem przyjemna, ale znajdują się na drugim końcu wyspy...

 

Aha, czy trzeba zabrać ze sobą swoje własne pedały, czy mam liczyć na to, czy mają akurat Looka?

 


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#70 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 16 styczeń 2014 - 14:30

Caleta Cycles



#71 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 styczeń 2014 - 16:06

Caleta Cycles

Ich też znalazłem.

Niestety na stronie nie ma info o szosach (możliwe, że strona ma 100 lat). Na maila ani na widomość FB nie odpowiedzieli...


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#72 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2014 - 18:22

Radello, kiedyś się wybrałem do Andaluzji z zamiarem wypożyczenia roweru. Ale "pofrunąłem" ze swoimi butami i pedałami.

I tak Ci polecam! Wypożyczalnie nie są tanie, a jak Ci jeszcze dadzą nie "Twoje" pedały, to kaszana pełna :-(

Może się też opłacać wynajmowanie tylko na dni treningowe, jak już wiesz jaka pogoda, że na pewno pojedziesz...

Teraz latam zawsze ze swoim rowerkiem, wychodzi taniej niż wynajem na 10 dni, a swój - to swój :-)

Szczegóły? Napisz na PW.



#73 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 marzec 2014 - 21:02

Jakby kogoś interesowały szczegóły dot. wypożyczenia szosy na Fuercie - proszę pytać.

 

Na pewno:

 

Caleta Cycles

 

nie polecam...

Nie dosyć że lekko arogancka obsługa (widać, że to nie rodowici Hiszpanie), to dostępny sprzęt już ma swoje lata.

Na szczęście poszukałem trochę i w efekcie zamiast jakiegoś odrapanego złoma marki Fuji za mniejsze pieniądze pojeździłem na nowiutkim (zdzierałem naklejki z klamek) karbonowym Planet X na pełnej Ultegrze. Całym sercem polecam http://www.fuerteven...ntabike.com/en/


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#74 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 13 listopad 2017 - 09:05

Kojarzy ktoś wypożyczalnie w Kalabrii?

Okolice Tropea. Nie wiem dlaczego, ale nie są zbyt dobrzy w robieniu stron internetowych. Nawet google nie daje im rady :-(



#75 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 03 kwiecień 2018 - 19:12

Trochę się podepnę pod temat.

Chce sobie skalkulować wypożyczenie roweru w północnych Włoszech. Konkretnie okolice Bolzano.

Czy ktoś ma doświadczenie jakie są koszta wypożyczenia roweru?



#76 kristo

kristo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 kwiecień 2018 - 13:00

Trochę się podepnę pod temat.
Chce sobie skalkulować wypożyczenie roweru w północnych Włoszech. Konkretnie okolice Bolzano.
Czy ktoś ma doświadczenie jakie są koszta wypożyczenia roweru?


Byłem w wakacje nad Gardą z żoną, roweru nie wypozyczałem ale z ciekawości wszedlem do wypożyczalni zobaczyć co mają:) Ceny za szosy oscylowały między 20-25 euro za dzień. Ale miejscówki do jazdy świetne.

#77 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 04 kwiecień 2018 - 18:32

Też byłem nad Gardą, jednak ze swoim rowerem, i jakoś nie było czasu zajrzeć do wypożyczalni. Za dużo ładnych widoków, żeby w sklepie stać :D

 

A jeszcze pytanie, w wakacje rozumiem lipiec-sierpień?



#78 kristo

kristo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 kwiecień 2018 - 19:24

Tak byłem w sierpniu.


  • Gorthin lubi to

#79 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:51

Ja wypożyczałem rok temu, w sierpniu, w Canazei. Ceny za dzień to 30 EUR (szosa alu) lub 45 EUR (carbon) czyli dosyć drogo, przy wypożyczeniu na więcej dni było taniej. Ja wziąłem opcję carbonową to dostałem względnie nowego Speca Roubaix ze 105-tką i tarczówkami - trzeba mieć tylko swój osprzęt typu kask, bidony, pedały (jeżeli inne niż Shimano)



#80 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 18 kwiecień 2018 - 06:26

Takie ceny to też pewnie okres lipiec - sierpień, bo jakoś strasznie drogo. Do tego trzeba mieć kask, bidony, pedały to już w o ogóle słaba opcja. Zwłaszcza jak by się chciało przylecieć samolotem, to jak się z tyloma rzeczami zabrać :D

 





Dodaj odpowiedź