Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test Przy Okazji Mocnego Treningu


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 17 lipiec 2016 - 21:32

Cześć.Chciałbym się Was zapytać o taką rzecz.Dzisiaj wybrałem się na trening z dwoma o wiele mocniejszymi kolegami na trening.Okazało sie ,że dzisiaj postanowili zrobić sobie krótki ale treściwy trening, taką czasówkę na 50 km.Ja oczywiście na kole.Najpierw porządna rozgrzewka a potem gaz.Mimo iż na kole jechałem praktycznie wszystko co miałem musiałem się bardzo zaginać aby nie strzelić.Po powrocie do domu zacząłem analizować dzisiejszą jazdę i tak się zastanawiam ,czy  20 min z pierwszych 30min po rozgrzewce i średnie tętno z tego czasu nie mógłbym potraktować jak test.Pytam bo wiem,że test powinno robić się w pojedynkę ale z drugiej strony  wiem ,że jechałem na ful ciągłym równym tempem mimo iż na kole.Pozdrawiam.



#2 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 07:48

jak jechales w trupa do konca to wynik nie powinien byc strasznie niedokladny. Friel pisze też, że odpowiednikiem wyniku z testu drogowego jest pierwsza godzina wyścigu mtb.


  • fafik lubi to

#3 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 18 lipiec 2016 - 11:20

Dzięki Mess.

Oj tak, jechałem w trupa ale nie strzeliłem chociaż kilka razy miałem takie myśli ale za to radość i zadowolenie na końcu bezcenne :-DDD



#4 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 11:38

wiesz, zalezy na jakim etapie jestes i jak bardzo znasz siebie. Nawet jak bedziesz mial co do uderzenia wszystko wybadane, to i tak musisz ogarniac swoj organizm i wiedziec kiedy Twoj puls ma sens a kiedy nie(np kiedy niski oznacza zmęczenie a kiedy, że jesteś w gazie). Puls to jest wiele zmiennych i np w czasie testu tez mozesz miec lepszy lub gorszy dzien. Dlatego nie ma co się spinać co do wartości... 





Dodaj odpowiedź