Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tdf 2016-Trasa Do Kitu Czy Co ?


86 odpowiedzi w tym temacie

#21 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lipiec 2016 - 12:40

To było widać ewidentnie na tym etapie, kiedy Alberto przewrócił się pierwszy raz. Majka jechał bardzo dobrze i nagle na stosunkowo łatwym etapie został z tyłu. Odebrałem to tak, jakby zamanifestował, że na wypadek niedyspozycji Contatora on nie chce być brany pod uwagę w roli ewentualnego lidera.

 

Majka miał już uzgodniony nowy kontrakt podczas MP w Świdnicy.

 

A nie został przypadkiem pomóc liderowi zespołu?

Mocno wątpię, żeby na tym poziomie było jakies miejsce na fochy i "manifestacje"



#22 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 12:50

Bryluje na zjazdach? A kto zwiedzał trawnik i stracił 30 sekundową przewagę nad Pantano? Jest znacznie lepiej niż było, ale taki Nibali to by się nie dał złapać. 



#23 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 lipiec 2016 - 12:59

Olać tą wygraną - ważne, że  się nie rozwalił.

 

Nibalego na przyszłorocznym TDF  zrobi ( pod górę)- albo na Olimpiadzie.



#24 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipiec 2016 - 13:11

Bryluje na zjazdach? A kto zwiedzał trawnik i stracił 30 sekundową przewagę nad Pantano? Jest znacznie lepiej niż było, ale taki Nibali to by się nie dał złapać. 

Akurat wyjazd na trawnik prędzej świadczy o tym, że jechał tam szybko niż o tym że słabo zjeżdża. Proponuję zobaczyć przekrojowo na jego jazdę w tym sezonie, chociażby na pierwszy zjazd z Colombiera. A to, że Pantano go doszedł to nic dziwnego, skoro jest to jeden z najlepiej technicznie jeżdżących w peletonie (vide np. zjazd z Col de Manse). No i kolejna sprawa - wcale tak nie musiało być, gdyby nie ten wyjazd na trawę, gdzie oprócz bezpośredniej straty wytracił również prędkość, zatem można liczyć spokojnie 10s.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#25 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2016 - 14:00

A nie został przypadkiem pomóc liderowi zespołu?

 

Został aby pomóc Contadorowi, ale ja nie o tym momencie myślę, tylko o samej końcówce etapu. Nikt nie twierdzi, że chodziło o jakieś fochy, a przyczyn tego, że Rafał świadomie przyjechał ze stratą, mogło być kilka... Przypomnij sobie ile po tym etapie było komentarzy i kontrowersji, zwłaszcza, że nikt jeszcze nie wiedział jak poważne obrażenia ma Contador i czy wystartuje do kolejnego etapu, a Rafał jednak i tak przyjechał ze stratą, choć nie musiał. Wtedy nie miał jeszcze wolnej ręki, a więc np. mógł chcieć pokazać, że pomimo wszystko realizuje wcześniejsze założenia taktyczne i tym samym daje do zrozumienia liderowi, że jest lojalny, oraz nie czeka na jego potknięcie lub wycofanie się z wyścigu. Mógł chcieć również pokazać, że jeśli coś złego jednak się stanie, to on z różnych względów nie jest zainteresowany, aby ciągnąć ten wózek jako ewentualny lider.



#26 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lipiec 2016 - 14:08

Został aby pomóc Contadorowi, ale ja nie o tym momencie myślę, tylko o samej końcówce etapu. Nikt nie twierdzi, że chodziło o jakieś fochy, a przyczyn tego, że Rafał świadomie przyjechał ze stratą, mogło być kilka... Przypomnij sobie ile po tym etapie było komentarzy i kontrowersji, zwłaszcza, że nikt jeszcze nie wiedział jak poważne obrażenia ma Contador i czy wystartuje do kolejnego etapu, a Rafał jednak i tak przyjechał ze stratą, choć nie musiał. Wtedy nie miał jeszcze wolnej ręki, a więc np. mógł chcieć pokazać, że pomimo wszystko realizuje wcześniejsze założenia taktyczne i tym samym daje do zrozumienia liderowi, że jest lojalny, oraz nie czeka na jego potknięcie lub wycofanie się z wyścigu. Mógł chcieć również pokazać, że jeśli coś złego jednak się stanie, to on z różnych względów nie jest zainteresowany, aby ciągnąć ten wózek jako ewentualny lider.

 

No może, dla mnie to gdybanie, czy racej wróżenie z fusów. Trzeb aby zapytać Rafała.

Nie jechałem tez nigdy tak długiej i trudnej trasy a tym bardziej touru :), więc biore także pod uwagę normalne ludzkie zmęczenie, tudzież chłodną kalulację, na przykład: "nie ma sensu już szarpać w tym etapie, lepiej zachować siły bo może dadzą powalczyc mi o górską".

Ale, tak jak pisałem, to wróżenie z fusów. Nie szukałbym jednak, moim zdaniem, sensacji, skoro mamy tak mało danych.


  • Greek lubi to

#27 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 lipiec 2016 - 20:11

4:12

 

"A ja mam zap****" :P Ciekawe który to powiedział?



#28 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 20:25

 

 

"A ja mam zap****"  :P Ciekawe który to powiedział?

Wcześniej jeszcze słychać: "a ja was pier***, a ja mam zapie***" - chyba Rafał. 



#29 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:00

Akurat wyjazd na trawnik prędzej świadczy o tym, że jechał tam szybko niż o tym że słabo zjeżdża. Proponuję zobaczyć przekrojowo na jego jazdę w tym sezonie, chociażby na pierwszy zjazd z Colombiera. A to, że Pantano go doszedł to nic dziwnego, skoro jest to jeden z najlepiej technicznie jeżdżących w peletonie (vide np. zjazd z Col de Manse). No i kolejna sprawa - wcale tak nie musiało być, gdyby nie ten wyjazd na trawę, gdzie oprócz bezpośredniej straty wytracił również prędkość, zatem można liczyć spokojnie 10s.

 

Jak wypadnie z zakrętu to też napiszesz, że świetnie zjeżdża? Wydaje mi się, że chodzi o to, aby nie przekraczać cienkiej czerwonej linii. 

 

Co w tym pierwszym zjeździe było nadzwyczajnego? Ot, był w czołówce i nie został jak Zakarin. Co do Pantano pełna zgoda, ale nie piszmy, że Majka bryluje na zjazdach.



#30 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:26

Jak wypadnie z zakrętu to też napiszesz, że świetnie zjeżdża? Wydaje mi się, że chodzi o to, aby nie przekraczać cienkiej czerwonej linii. 

 

 

Już wypadł przecież. Jeśli wypadnie to nie musi oznaczać, że źle zjeżdża tylko, że ryzykuje - czyli wręcz przeciwnie. I odwrotnie - jeśli nie wypada to może nie oznaczać, że dobrze zjeżdża, ale to że jedzie nazbyt ostrożnie. Czy chcesz czy nie - świat nie będzie zero-jedynkowy ;)

 

 

 

Co w tym pierwszym zjeździe było nadzwyczajnego? Ot, był w czołówce i nie został jak Zakarin. Co do Pantano pełna zgoda, ale nie piszmy, że Majka bryluje na zjazdach.

Przeczytaj co wyżej napisałem. Chyba nie sądzisz, że na podstawie jednego zjazdu oceniam kolarza? Widać to przekrojowo chociażby z jego jazdy w Giro. Jeszcze dwa lata temu robił ogony, teraz jedzie czujnie z przodu, nie bojąc się wyjść też na czoło peletonu. Pozycja zawodnika w grupie jednoznacznie wskazuje na jego pewność siebie.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#31 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:50

Jak wypadnie z zakrętu to też napiszesz, że świetnie zjeżdża? Wydaje mi się, że chodzi o to, aby nie przekraczać cienkiej czerwonej linii. 

 

Co w tym pierwszym zjeździe było nadzwyczajnego? Ot, był w czołówce i nie został jak Zakarin. Co do Pantano pełna zgoda, ale nie piszmy, że Majka bryluje na zjazdach.

Tutaj Sagan też dwa razy ratował się przed glebą, jednak chyba nie powiesz Nam, że słabo zjeżdża? :P 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#32 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 10:38

Już wypadł przecież. Jeśli wypadnie to nie musi oznaczać, że źle zjeżdża tylko, że ryzykuje - czyli wręcz przeciwnie. I odwrotnie - jeśli nie wypada to może nie oznaczać, że dobrze zjeżdża, ale to że jedzie nazbyt ostrożnie. Czy chcesz czy nie - świat nie będzie zero-jedynkowy ;)

 

 

Chciałem tylko podkreślić, że w mojej ocenie błędy (wypadnięcie jest błędem) na zjazdach nie świadczą pozytywnie i nie są argumentem potwierdzającą klasę zjeżdżającego. Też nie rozumiem dlaczego podejmowanie ryzyka zaliczasz do atutów u zjazdowca? Też się puszcze jak prosi z góry i będę chciał z taką samą prędkością wchodzić w poszczególne zakręty. Czy to będzie świadczyło o mojej klasie zjazdowej? Raczej o głupocie i przeszacowaniu techniki. 

 

Przeczytaj co wyżej napisałem. Chyba nie sądzisz, że na podstawie jednego zjazdu oceniam kolarza? Widać to przekrojowo chociażby z jego jazdy w Giro. Jeszcze dwa lata temu robił ogony, teraz jedzie czujnie z przodu, nie bojąc się wyjść też na czoło peletonu. Pozycja zawodnika w grupie jednoznacznie wskazuje na jego pewność siebie.

 
Napisałem już wyżej, że poprawił znacząco zjazdy, tak samo jak czasówki. Tyle, że w jednym i w drugim aspekcie nadal ma spore rezerwy do najlepszych na świecie.
 

Tutaj Sagan też dwa razy ratował się przed glebą, jednak chyba nie powiesz Nam, że słabo zjeżdża?  :P

Na podstawie tego filmiku mogę powiedzieć, że świetnie zjeżdża, ale też popełnia błędy. 

 



#33 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 20 lipiec 2016 - 12:09

 

 

Dla Rafała obowiązkiem będzie się zabrać w ucieczkę w środę, bo to jest najlepsza dla niego szansa na etap w tym wyścigu. Dojazd ucieczki jest najbardziej prawdopodobny. Dodatkowym bonusem jest 50pkt na mecie, po które Polak musi pojechać, zwłaszcza że obecność De Gendta w środowej ucieczce jest więcej niż pewna.

 

 

Na razie nie jest źle= peleton nie puszcza ,, bolków'' i jest szansa że do pierwszej górki dojadą wszyscy razem - a pod górę Majka ma szanse się tam do jakiejś grupki załapać.

( tylko że potem 30 km płaskie -  ja tam ciągle myślę że dziś szanse na etap mizerne- chyba że .....ucieknie przed Froomem )



#34 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 lipiec 2016 - 12:46

Dziś wg mnie odjazd tylko po punkty na premiach. Oby wreszcie dziś coś zaczęło się dziać w GC. Liczę dziś na atak Quintany, choć podejrzewam, że na kresce najlepszy okaże się Froome


  • big75 lubi to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#35 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 20 lipiec 2016 - 13:04

Dziś wg mnie odjazd tylko po punkty na premiach. O

 

 

Nie do końca chyba ....

 

Może jednak Majka ??? ---- jakoś mu się udało załapać do grupki i mają już ponad  3 min  nad peletonem.

W niej kilku niezłych ( Zakarin,Pozzovivo ) ale to zdecydowanie w jego zasięgu. Jeszcze daleko ale zapowiada się ciekawie. 

 

(edit: widać Sagan dla Majki ciągnie - co za kozak)



#36 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 lipiec 2016 - 14:42

Ten wyścig jest nudniejszy niż podejrzewałem, znowu ucieczka dojeżdża do mety, znowu pewnie Quintana wyjedzie na kole Froomea... 

Wszyscy już mają wyrysowane pięć olimpijskich kółek w oczach ;/


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#37 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipiec 2016 - 15:42

Ten wyścig jest nudniejszy niż podejrzewałem, znowu ucieczka dojeżdża do mety, znowu pewnie Quintana wyjedzie na kole Froomea... 

Wszyscy już mają wyrysowane pięć olimpijskich kółek w oczach ;/

Dzisiaj ucieczka była pewna nie ze względu na IO, ale na jutrzejszą czasówkę ;)

Szkoda tylko, że Rafała odcięło.

Dziś odjazd po punkty na premiach = po etap ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#38 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 20 lipiec 2016 - 16:03

^^ 

Niby czemu była pewna?? Tak, czy inaczej czołówka GC się w jakimś stopniu dziś zmęczyła, nawet jakieś tam minimalne różnice były, a dzięki odpuszczonej ucieczce nikt z nich nie wygrał etapu. Poza tym, do gonienia ucieczki wyznaczani są pomocnicy, a nie lider, a przecież pomocnicy jazdę indywidualną na czas traktują jako dzień wolny ;)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#39 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipiec 2016 - 16:10

Tak, tylko czy liderzy się pod górę nie męczą nawet kiedy pomocnicy prowadzą peleton?

Pewna dlatego, że tak to po prostu jest w takich dniach. Naprawdę rzadko liderzy się zaginają dzień przed ITT. I tak to co dziś zaprezentowali było nadzwyczaj aktywną jazdą jak na dzień przed czasówką :) Wiadomo, że sobie nie odpoczną na górskim etapie nawet gdy tracą 8 minut, ale to też psychicznie tak działa, że "dziś sobie jedziemy lekko". Kolejna rzecz w kolarstwie, która jest mniej wymierna.

 


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#40 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 16:14

Ten wyścig jest nudniejszy niż podejrzewałem, znowu ucieczka dojeżdża do mety, znowu pewnie Quintana wyjedzie na kole Froomea... 

Wszyscy już mają wyrysowane pięć olimpijskich kółek w oczach ;/

 

Przecież to nie pierwsza taka edycja Wielkiej Pętli. Sky wszystkich paraliżuje. 





Dodaj odpowiedź