Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwaga Oszustwo - Allegro


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 17:34

Koło środy odzywa się nijaka Tina Walter i pyta się o kolarzówkę za ile jej puszcze, odpisałem za ile a ona, ze ok i czy mam konto na PayPalu, ja że nie ale mogę założyć, po założeniu i wysłaniu jej danych do przelewu, dostaje maile w sumie wyglądało, że z PayPal-a 
 

Dear Łukasz ,

Your Pending Payment Statements

From: [email protected]

To: [email protected]

Amount: 6.200,00 PLN

Status: Pending, Awaiting Approval ( Money Gram Details )

 
 
Please be advised that verification of Money Gram Transfer Details of 2.700,00 PLN (which must be sent as deposit to Buyer's Shipping Agent) is required to complete this "Pending" payment sent to you by Ricardo Rafael. Therefore, you are mandated to complete the refunding process within 24 Hours. Your account is being monitored through PayPal Security system.
Upon the receipt of Money Gram details, your account will be credited accordingly.
You are require to send us the Money Gram Information below for Verification :
 
(1) Sender's Name;
(2) MTCN (Transfer Code);
(3) Amount Sent;
(4) Money Gram Receipt.
 
Below is the Confirmed & Verified Agent's address where you are mandated to send the money:
 
First Name: Samuel
Last Name: Edward
Address : Hospital Straat 65,
City: Brugge
Zip Code: 8500
Country : Belgium

 

Dostałem nawet skan jej dowodu tożsamości :) pierwotnie dałbym się nabrać bo nie robiłem, żadnych "dili" z zagranicą ale tak myślę, czemu akurat 2700, jakiś obłęd :) 



#2 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 18:10

Haha to norma jak wyślesz rower zażąda zwrotu gotówki której nie było...



#3 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 23 lipiec 2016 - 20:50

Takim to powinni ucinać łapy i od razu internet.
Focus user! :-P

#4 szasa

szasa
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 16:35

:( szkoda słów



#5 zildi

zildi
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:34

mnie na 8500 za koszt transportu motocyla chceli naciagnać.

w MoneGramie miałem wysłać kasiorę na:

 

 

First Name: John 
Last Name: Wenish
Address : Hospital Straat 65,
City: Brugge
Zip Code: 8500
Country : Belgium
 
mają skan dowodu Tina Walter z Niemiec.
 
sprawdziłęm ip:
pochodzi z RPA Johanesburg.
 
jeżeli możesz podaj mi ip z Twojego maila jaki od nich otrzymałeś  na [email protected]( w gmailu rowiń opcje tego maila i kliknij pokaż oryginał, tam gdzieś znajdziesz numer IP pomieszany z datą rok, miesiąc dzień ) chcę sprawdzić czy się nałoży.
 
Informowałem już konsulat RFN o podszywaniu się pod ich obywatela, jutro planuję odwiedzić policję i  zgłosić temat do allegro, ebaya, paypala itp. nie sprzedałem motora, ale zmierzam odrobinę przyjemności z tego mieć wieczorami przy kawce ich pościgać sobie.
 
First Name: John 
Last Name: Wenish
Address : Hospital Straat 65,
City: Brugge
Zip Code: 8500
Country : Belgium


#6 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:15

Witaj wysłałem Ci maila. W Polsce to przy tego typu "Próbach" to nie specjalnie się interesują, chyba, że CBŚP od cyber-przestępstw, ale to musieli by pociągnąć z pół bańki :) Prędzej Interpol. 
 



#7 yad31

yad31
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 22:01

Witam, mam podobną historię tylko że w moim przypadku na OLX odezwała się Tina Walter
Na szczęście jeszcze nie doszło do transakcji - jestem w trakcie korespondencji

Podaję logi z WP:

Return-Path:
<[email protected]>
Received:
by 10.31.84.71 with HTTP; Thu, 4 Aug 2016 12:03:25 -0700 (PDT)
X-Google-DKIM-Signature:
v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed; d=1e100.net; s=20130820; h=x-gm-message-state:mime-version:in-reply-to:references:from:date :message-id:subject:to; bh=iJIDsGZagUANnJagGSSnYZt72UyFMgbKOayoLMe5WSM=; b=TQxy71Vl5+CQ0O+X4PMlGLitSI4QaPGICzBDKI96+eb6V+PFuZ/SgQvWXArQhwYMAx eiSZltqZrPY0FdM7k2b9YH8Crj7bNUIf5ki3y7fTLcF5eMsnp9O0Sg2z+JHyf9FvhCpE V8V6iKY8QnRMZ7n5cvkPM7T/4egbFtp9E3dxfuO1YFsszK37dRDeeBxufh1/w9tAIPGt Dp9fUcS4pJ4YdtdKhYiXPk1MBz49MW3FDSh8kCDlvPNxVuTMjTMv6YvWlIEIYahsYzPW V8223SuCf7yCY03ZfPidcb1RJ4L4WpLsC1IYET7KYWZ+j/aK7noK136zTdgyyriFHH3R frJg==
X-Gm-Message-State:
AEkoout/W8JTLoUfmvL8cFVeHXpTE9u9FAnS5o3oENgd0wYAr3sntmaF0DLLj3okNlEXCCNcJvgP9rBDk/xKBQ==
X-Received:
by 10.31.230.194 with SMTP id d185mr36742849vkh.143.1470337406300; Thu, 04 Aug 2016 12:03:26 -0700 (PDT)
MIME-Version:
1.0
In-Reply-To:
<[email protected]>
References:
<[email protected]>
Message-ID:
<CAJ7H5CmPCmaOUQN4J04sM5v0Ub3Zty5gVNXGF-7Rj=PoTy_wTA@mail.gmail.com>
Content-Type:
multipart/alternative; boundary=94eb2c0954e8cd772f0539439ac7
X-WP-MailID:
1fc44a3eb4c489d07b7acd81307cc63f
X-WP-AV:
skaner antywirusowy poczty Wirtualnej Polski S. A.
X-WP-SPAM:
NO (U9) 0W00010 [UUMn]

#8 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 10:01

ale przecież to nie obcokrajowcy.

To nasi kochani i zdolni rodacy.

Angielskojęzyczne imiona i nazwiska są używane, żeby ofiara pomyślała "Łooo, ktoś z zachodu, bedzie kasiora".

Nikt na zachodzie nie przegląda allegro.

 

Jeszcze popularnym zjawiskiem jest pisanie wiadomości kaleczonym polskim, że niby z google translate.

 

Tobie się udało w porę zorientować, ale dla ludzi, którzy niezbyt się znają na cyberbespieczeństkie, polecam czytać (wybiórczo!) niebezpiecznik.pl.

Przeforwarduj całą (nie tylko treść, ale też nagłówki) wiadomość do allegro. Może złoczyńcom akurat się potknęła noga i logowali się nie z hotspota i uda się ich namierzyć.



#9 Pablo-XL

Pablo-XL
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 09:27

I have just completed the transfer and you should have gotten the confirmation email from paypal already... So i would be expecting to receive the address where the pick up would be made and i made an additional payment 7.500PLN the Shipping Agent Pick Up Fee and i am sure you noticed that, according to paypal's policy you'll have to send the extra amount to the Transport Company through Money Gram right away,and then send the Money Gram Information to PayPal for verification, so the transaction can be finalized... Here is the info you need to send the fee to the Shipping Agent through Money Gram...
 
First Name: John 
Last Name: Wenish
Address : Hospital Straat 65,
City: Brugge
Zip Code: 8500
Country : Belgium
 
All other documentations should be prepared by my Pick Up Agent during pick-up. I will advice you to check your inbox or spam/junk folder for the paypal confirmation email if you can't find it in your inbox ...
It's Nice Doing Business With You.
I expect your response soon.
 

 

Czesc Wszystkim

 

Nie tylko rowery :) Ale kiedy zobaczylem facjate odrazu wiedzialem ze to podpucha. Odemnie chcial 7500 zl na transport motoru.

 

Trzeba sie strzec panowie

 

Pozdrowienia

 

Pablo-XL



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpień 2016 - 09:33

Przeforwarduj całą (nie tylko treść, ale też nagłówki) wiadomość do allegro. Może złoczyńcom akurat się potknęła noga i logowali się nie z hotspota i uda się ich namierzyć.

Pro forma może i warto, ale nie liczyłbym na to, że Allegro cokolwiek realnie zrobi z oszustami. Skoro praktycznie nie reagują nawet na sprzedawanie podróbek przez zarejestrowane u nich firmy (sam zgłaszałem dziesiątki takich aukcji, efekt zawsze był bardzo mizerny), to tym bardziej nie będą trzęśli niebem i ziemią, żeby schwytać kogoś, kto załatwia transakcję poza Allegro.

Mówiąc szczerze, dla Allegro to jest tak naprawdę na rękę, że ludzie zostają oszukani. Zawsze mogą wtedy powiedzieć: "Gdybyś zapłacił nam prowizję, miałbyś POK i skorzystałbyś z ochrony, a tak nie masz nic".


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 11:23

z podróbkami to inna sprawa.

Zdadzam się, że Allegro na handel bardziewiem z Ali ma wyrąbane. Była fajna dyskusja pod artykułem hop-cycling na fb. Udzielał się np. dystrybutor Ritcheya w Polsce. Wielkie marki dobrały się do skóry Aliexpressowi, mam nadzieję że Allegro jest kolejne na celowniku.

 

Mój post wyżej dotyczył oszustw na wyższe kwoty:
Fakt, liczenie na to, że z tym coś zrobią i będą walić w dzwony to naiwność.

Aczkolwiek forward nic nie kosztuje.

Dodatkowo dobrze jak Allegro zbiera te IPki, statystyki, itp. bo wiele aukcji np. z przejętych kont mogą dzięki temu "spalić" zanim ktoś kupi.

Ja tak np. rok temu "kupiłem" w dobrej cenie pomiar mocy. Okazało się, że z kradzionego konta allegro, IPki z jakich się gość logował, to hot-spoty, karta gotówkowa na słupa, itp. Nie do złapania. Fajnie, że dostałem pieniądze z POKu, więc ostatecznie na minusie było allegro - za te wszystkie sztyce karbonowe i komplety "w jakich jeździ sam Rafał Majka" za 150zł ;) Tylko szkoda, że złoczyniec na plus.

Kto winny? Ludzie, którzy zapisują hasła na tapecie. "paaanie, ja się nie znam"

 

Interesuję się trochę informatyką śledczą i powiem, że nieraz jest tak że gość 100% operacji w necie robi logując się z hot-spotów, starbucksów, itp. Po dłuższym okresie czasu, widząc że sprawa ucichła zaczyna logować się z domu i wtedy wystarczy 1 raz żeby go capnęli.


  • big75 lubi to

#12 oszukana

oszukana
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 18:54

Mnie też to dziś spotkało. Koleś nazywa się Ricardo Rafael pisał z e-maila [email protected] twierdził, że jest z Portugali i chciał kupić ode mnie antyczną kanapę z OLX. Czy ktoś z Was był z tym na policji? Myślicie, że warto?



#13 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 19:05

Moim zdaniem szkoda czasu. Zresztą jak dla mnie jak ktoś chce kupić to wysyłka po wpłacie kasy. Proste i  bezproblemowe.



#14 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 11:35

To samo jest na Amazonie. Pojawiają się tam oferty tzw. third party sellers  za pół ceny. Szwindel polega na tym że kiedy będziesz próbował zapłacić przez Amazona (który chroni Cię przed fraudem) transakcja nie dojdzie do skutku a kontaktując się ze "sprzedawcą" dostaniesz propozycję płatności "na boku" przez Western Union .... no i wtedy już "po zawodach"

np:

https://www.amazon.d...ords=rennrad 58