Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bloki Look Keo Classic


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 24 lipiec 2016 - 18:17

Czy otwór zaślepiony gumką w tych blokach służy do czegoś? Jest tam jeszcze taka ramka z tworzywa. W poprzednich typu Delta pośrodku była śrubka na imbus i też nie wiem po co.



#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 25 lipiec 2016 - 06:58

To pamiętnik położenia, aby przy wymianie bloków ustawić nowe tak jak stare. Warunkiem jest posiadanie butów z czwartym, centralnym otworem w podeszwie jak np. tutaj

 

20695_01_d.jpg

 

Pod gumową zaślepką jest jeszcze plastikowym dynksem z dziurą. Przed montażem bloków wyciąga się gumową zaślepkę, zostawiając plastik. Po ustawieniu bloków plastik przykręca się do czwartego otworu buta, ściąga blok, dokłada zaślepkę i skręca już całość.

 

Tutaj instrukcja filmowa

 

https://youtu.be/6qrRVCIoQbw?t=419


Trzepak 

"MAMIL"


#3 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 07:21

To pamiętnik położenia, aby przy wymianie bloków ustawić nowe tak jak stare. Warunkiem jest posiadanie butów z czwartym, centralnym otworem w podeszwie jak np. tutaj

 

20695_01_d.jpg

 

Pod gumową zaślepką jest jeszcze plastikowym dynksem z dziurą. Przed montażem bloków wyciąga się gumową zaślepkę, zostawiając plastik. Po ustawieniu bloków plastik przykręca się do czwartego otworu buta, ściąga blok, dokłada zaślepkę i skręca już całość.

 

Tutaj instrukcja filmowa

 

https://youtu.be/6qrRVCIoQbw?t=419

Dzięki, pomocny film. Niestety mam dwie dziurki w bucie. Do smarowania tych bloków zwykły wosk wystarczy?



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 lipiec 2016 - 07:26

Każdy gęsty smar się nada.

 

BTW "dwie dziurki" oznacza TYLKO dwie dziurki w całej podeszwie czy dwie dziurki w środkowej części?

 

Jeżeli masz dwa gwintowane otwory, to to są buty pod "górskie" SPD i bloków szosowych tam nie założysz. Jeżeli masz trzy śruby ustawione w trójkąt i dodatkowo dwa w środkowej części, masz buty dwusystemowe (szosa+MTB), ale tych lookowskich zaślepek raczej tam nie użyjesz.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 08:13

Jak dam gęsty smar na bloki to po 100 km nałapie pełno syfu z ulicy. Mam dodatkowe dwa otwory pośrodku. Zmieniam właśnie z Delty na Keo. Delta miałą też śrubke pośrodku ale czy też do zapamiętywania to nie wiem. 



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 lipiec 2016 - 08:34

Ale czekaj, chyba nie chcesz smarować całych bloków? :) Wystarczy odrobina smaru na gwinty w śrubach, żeby się nie zapiekły - samych bloków nie smarujemy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 08:54

Na tym filmie widać, że są smarowane całe bloki jakimś waxem i dlatego pytałem czy zwykła świeczka wystarczy. Chyba się nie dogadaliśmy ;-)



#8 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 25 lipiec 2016 - 09:22

To już dla purystów, którym bloki skrzypią. Powinno obejść się i bez tego zabiegu.


Trzepak 

"MAMIL"




Dodaj odpowiedź