Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie Na Urlop Z Szosówką


44 odpowiedzi w tym temacie

#41 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 235 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:16

Ostatecznie padło na trasę szosową Okraj: https://ridewithgps....routes/15462582

 

Nie zraziło nas, że w Szklarskiej od 10tej czy 11stej popadywało. Prognozy mówiły o przejaśnieniach od 13stej. W Kowarach padało już poważniej ale widząc kilku rowerzystów wsiedliśmy na rowery i do góry. Mieliśmy termoaktywną odzież na 10C i ubrani byliśmy na długo, kurtki przeciwdeszczowe, wystartowaliśmy. Na górze, na końcu podjazdu nr1 czyli na samej granicy podjęliśmy decyzję o odwrocie. Gatki na 10C już nie raz się sprawdziły ale na sucho, tym razem mokre jak na basenie, przeszywający chłód na górze 9stopni w połączeniu z tą wodą był nie do zniesienia. Z butami też byl problem - woda dostała się do środka. Tym razem nie udało się podbic Okraja. Jutro pogoda ma być podobna..

Kurcze a jeszcze dwie trasy miały być..
Jak byście mieli wybrać jedną (prawdopodobnie będę mieć jeszcze tylko jeden dzień pogody) to którą byście wybrali? Która jest najpiękniejsza?
https://ridewithgps....routes/15462582
https://ridewithgps....routes/15461571

czy wspomniana wyżej https://www.dropbox....i_60km.gpx?dl=0

 #42 trofsobolix

trofsobolix
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:07

Bornholm, naddunajska trasa rowerowa z Pasawy do Wiednia, Budapeszt, polskie morze, jura jak najbardziej. trochę tego jest. Zależy czy interesuje Cię tylko Polska czy zagranica również. Ale z Poznania na Bornholm czy nad morze daleko nie masz. Ja chociaż sam nie byłem to kiedyś się tam wybiorę i z tego co czytałem i oglądałem, to trasa jest wybitnie prosta więc z rowerem miejskim nie będzie żadnego problemu. 


 


#43 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 235 postów

Napisano 11 sierpień 2016 - 19:13

 

Bornholm, naddunajska trasa rowerowa z Pasawy do Wiednia, Budapeszt, polskie morze, jura jak najbardziej. trochę tego jest. Zależy czy interesuje Cię tylko Polska czy zagranica również. Ale z Poznania na Bornholm czy nad morze daleko nie masz. Ja chociaż sam nie byłem to kiedyś się tam wybiorę i z tego co czytałem i oglądałem, to trasa jest wybitnie prosta więc z rowerem miejskim nie będzie żadnego problemu.

Możne na przyszły urlop :) Ale interesują mnie trasy w górach i takie jak tutaj zaserwowali koledzy 50-60km 1200 wjazdu, 1200zjazdu. Trasy bezpieczne, z dobrym asfaltem, małym albo zerowym ruchem samochodowym (tereny parków narodowych), w Polsce i zagranicą. Wiem, że jest taka miejscowość jak Trentino we Włoszech, słynna rowerowa lokalizacja ale nią zainteresuję się w przyszłym roku.

 

 

Wczoraj, czyli przedostatni dzień "wypoczynku" zdecydowaliśmy się wjechać jak najwyżej się da na trasę Szklarska - odrodzenie https://ridewithgps....outes/15461571 samochodem, ponieważ znów padał deszcz. Zatrzymaliśmy się jakieś 9km przed schroniskiem Odrodzenie, resztę przeszliśmy pieszo. Trasa trudna, raczej nie dla nas, pochył przekraczał 20stopni a nawierzchnia na tych ostatnich km była bardzo zła, na zjeździe to tam się można nieźle nadziać a to na dziurę, a to na fałdę albo rynne w asfalcie. Na górze zrobiliśmy jeszcze kółko szlakami pieszymi, wycieczka piesza zajęła 5,5h.

 

Dziś udało się podbić Okraj https://ridewithgps....routes/15462582. To była rewelacyjna trasa. Widokowo zmienna. Piękny podjazd do Przełęczy Okraj. Nie padało ale było zimno, na szczęście na to się zabezpieczyliśmy (oprócz rękawiczek, przydałyby się na długie palce). Świetny zjazd wzdłuż potoku (szczególnie fajne odcinki, gdzie z jednej strony prawie pionowe skaliska a z drugiej potok). Malowniczy przejazd przez polany z pięknymi domkami.. Dużo atrakcji i trasa nietrudna.

 

Nie objechałem opisywanych wyżej kilku miejsc, w tym Horni Misecky, Spindleriv Mlyn, Vrbatova Bouda, Modre Sedlo... Ale zobaczyłem mnóstwo pięknych miejsc i jeszcze raz dzięki za te trasy !! Nie było czasu samemu układać sobie tras, więc naprawdę pomogliście.

 

Jutro odjazd.. Mogę zaliczyć jedną lightową trasę, tak ok dwugodzinna trasa, zastanawiamy się nad propozycją od @haligówka https://www.strava.c...?filter=overall

 

Osobiście bardzo polecam podjazd na (do?) Vrbatovej Boudy - https://www.strava.c...?filter=overall. Rok temu gdy tam byłem to akurat wymieniali asfalt na nowy, więc podejrzewam, że teraz jest tam dywanik! Wyjazd na prawie 1400mnpm, widoczki niesamowite, a dodatkowo można sobie przedłużyć wyprawę i jechać dalej drogą ze szczytu po takim jakby płaskowyżu.

 

I potem powrót na nasze niziny.. samochodem :)#44 renton

renton
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:45

Łeba i okolice.

Trafiło się parę dni wolnego i zastanawiam się czy nie zabrać ze sobą szosówki w w/w okolice.

Może ktoś podpowie czy warto i jak wygląda stan asfaltów w tamtych rejonach.

Planowane wycieczki 60-80 km.

Może ktoś z forum będzie w okolicy chętny na wspólną jazdę. Termin koniec sierpnia , początek września.

Pozdrawiam.#45 Sawatin

Sawatin
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 15:32

a czy polecacie jakieś fajne trasy szosowe w górach stołowych?

Będe tam 3-4 dni, więc pewnie w grę wchodzi jedna trasa 100 km+ oraz 2-3 mniejsze (40-60 km)

Dodaj odpowiedź