Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie Obręcze Karbonowe


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:00

Witam. Pytanie o obręcze karbonowe z odbiorem w Polsce.

Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie można nabyć w dobrej cenie obręcze produkowane przez Lightbicycle, Flyxii lub równie dobre w Polsce? Wiem, będą pewnie droższe, ale coś za coś. Obręcz na szytkę 50cm, 24/28H, 23mm, mat.



#2 bpawelek

bpawelek
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 21:52

Obawiam sie ze nie znajdziesz w Polsce obreczy carbon na 28h.

#3 d4la

d4la
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 09:23

Na allegro są obręcze od flyxii szytka 5cm 23mm, ale 20/24h - dowiadywałem się od wystawiającego allegrowicza źródła pochodzenia. Pozostaje ewentualnie zamówienie bezpośrednio - oczekiwanie+vat i cło.



#4 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 01 sierpień 2016 - 19:35

OK. Znalazłem aukcję. Faktycznie 20/24H króluje.

 

Nie orientujesz się czasami jak w tej chwili urząd celny podchodzi do samych obręczy. Tzn. cło antydumpingowe czy to niższe.



#5 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 19:44

Nie orientujesz się czasami jak w tej chwili urząd celny podchodzi do samych obręczy. Tzn. cło antydumpingowe czy to niższe.

Jak kupisz obręcze bez naklejek, bez loga żadnej znanej firmy to standardowe cło, jak kupujesz typowo podróbki danych firm to różnie możesz trafić. 


  • artitu lubi to

#6 d4la

d4la
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 20:47

Powinno być 23% VAT + 4,7% cła, ale trochę zależy od szczęścia. Deklarować trzeba że są to obręcze niemalowane, ale jak celnik jest czający to temat nie przejdzie. Nie mówimy tu oczywiście o chamskich podróbach z naklejkami tylko o wykończeniu matt/glossy.


  • artitu lubi to

#7 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 01 sierpień 2016 - 21:31

http://www.aliexpres...2605492777.html

 

kupował ktoś te?



#8 d4la

d4la
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 06:29

Te z Twojego linka od flyxii są tymi samymi z tgo co widzę na allegro za 1250 zł. Znajomy składał na tych obręczach tylko 20 mm koła i jest mega zadowolony.



#9 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądWroc

Napisano 05 sierpień 2016 - 12:05

Flyxii oferuje teraz "tax shelter shipping", co oznacza że za dodatkowe 14% od ceny wysyłają towar do EU (Francja zdaje się) tam załatwiają formalności i paczka do Ciebie idzie już z EU - nie ma zabawy z cłem i vatem.

 

Jeśli nie kombinujesz z dzielonymi fakturami to 14% to niezły interes - u nas doliczają 4,7% + 23% vat.


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#10 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 12:38

Flyxii niby sporo osób poleca, a ja już dwa razy trafiłem na trefne modele (2 z 4 obręczy które zamawiałem)... Jedne miały zrypany rant jak przyszły, drugie niby wszystko ok, ale nyple się jakoś krzywo układały, jakby otwory były źle ponawiercane, nie szło koła dobrze zapleść. Pozostałe 2 jako tako - da się jeździć, ale daleko do szczytu marzeń.



#11 d4la

d4la
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:36

Flyxii niby sporo osób poleca, a ja już dwa razy trafiłem na trefne modele (2 z 4 obręczy które zamawiałem)... Jedne miały zrypany rant jak przyszły, drugie niby wszystko ok, ale nyple się jakoś krzywo układały, jakby otwory były źle ponawiercane, nie szło koła dobrze zapleść. Pozostałe 2 jako tako - da się jeździć, ale daleko do szczytu marzeń.

Dziwne rzeczy piszesz - jak do tej pory nie miałem żadnych problemów, a zamawiałem trochę więcej niż 4 obręcze i zawsze jakościowo super. Zgłaszałeś to do flyxii? Nie ma problemu ze zwrotem i w takim wypadku z odzyskaniem kasy za wysyłke z paypal-a (cło i vat również sie odzyskuje w przypadku zwrotu).



#12 artitu

artitu
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądWlkp. [M4]

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:40

Tak, a już miałem Flyxii przelać kasę :) Może są w tej chwili inne firmy, które wypuszczają swój towar w 100% sprawdzony.

 

Wg znawców tematu zaplatania kół, producentom ze wschodu trzeba napisać, że obręcz na 20h bedzie używana w przednim kole, a ta na 24h w tylnym - napędowym, tak by odpowiednio nawiercili otwory pod szprychy.


  • Gromowladny lubi to

#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:40

Ułamanie rantu to niewątpliwie problem, ale niekoniecznie z winy producenta.

Oczywiście, możemy sobie wmawiać, że dało się lepiej zabezpieczyć paczkę. Ale każdy "wysyłacz" (sklep czy producent) stosuje jakiś zakres zdrowego rozsądku - solidne pudło to podstawa, ale nie będziemy przecież wysyłali paczek w betonowych sarkofagach ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 14:14

Ułamanie rantu to niewątpliwie problem, ale niekoniecznie z winy producenta.

Oczywiście, możemy sobie wmawiać, że dało się lepiej zabezpieczyć paczkę. Ale każdy "wysyłacz" (sklep czy producenta) stosuje jakiś zakres zdrowego rozsądku - solidne pudło to podstawa, ale nie będziemy przecież wysyłali paczek w betonowych sarkofagach ;)

 

Wspomniany rant nie był ułamany, tylko miał takie dziwne zagłębienia, coś jakby popękane pęcherzyki powietrza gdzieniegdzie. 



#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 sierpień 2016 - 14:16

Aaa, to faktycznie co innego.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 d4la

d4la
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 14:21

W takim wypadku fotki i odsyłka - bez problemu zwrot kasy.



#17 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 17:45

Głupie pytanie, ale cena na stronie Flyxii dotyczy kompletu, dwóch obręczy  czy jednej obręczy?

 

Np tu: http://www.flyxii.co...flx-rim-c6.html

 

Załączony plik  1u.jpg   36,29 KB   26 Ilość pobrań

 

Jak się ustala parametry to wskazuje się otwory obręczy dla kompletu, a w polu ilosć pojawia się 1.

 

 



#18 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 05 sierpień 2016 - 17:51

Czyli właśnie ten 1 komplet. No, chyba że w Chinach jest inaczej :-)

Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#19 Holden Caulfield

Holden Caulfield
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 17:57

Czyli jest taniej niż myslałem :)



#20 bpawelek

bpawelek
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 21:38

A ktos jest mi w stanie wyjasnic czemu kola pokazane przez Holdena kosztuja wiecej niz te z linka:
http://www.flyxii.co...flx-rim-t6.html
?



Dodaj odpowiedź