Skocz do zawartości


Zdjęcie

[<=7000] Z Cyclo-Crossa Na Szosę


52 odpowiedzi w tym temacie

#41 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:00

Rozważałem składanie roweru, ale to na etapie wyboru ramy - karbon vs. stal, no i jeszcze jak mnie czasem ponosiło, gdy trafiałem na ciekawy model sprzętowo, ale strasznie pomalowany ;).

 

Musiałbym chyba podnieść budżet do 10k, żeby był w konkurencyjnej specyfikacji.

 

@kaloo: na Ridleyu jeżdżę teraz i w sumie nie mam zastrzeżeń do firmy, choć cena/jakość wychodzi tak sobie; dostałem propozycję zakupu takiego Feniksa za 8.400 zł.



#42 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:02

@kugel ale kolega haem podał rowery na karbonowych ramach, co może znaczyc, ze taki materiał ramy go interesuje. Za 7k ciężko będzie złożyć na karbonowej ramie rower bez słabszych pkt.

#43 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2017 - 20:17

Z całości wątku, poza ostatnim postem napisanym przez jego twórcę wynika, że brał on pod uwagę także ramy aluminiowe.

Każdy robi jak uważa. Obecnie nie kupiłbym nowej karbonowej ramy z suportem dedykowanym pod wciskane elementy napędu łapane na jakieś kleje...To może dobre dla zawodników, którzy potrzebują super lekkich i sztywnych rowerów, ale dla przeciętnego użytkownika to pułapka godzenia się na ciągłe grzebanie przy suporcie, albo wymiany ramy po kilku sezonach, albo dokupowania jakichś adapterów.... Obecnie tylko stal, ewentualnie przy mniejszych środkach rama alu z fabrycznym bsa. Ja bym jednak wydał więcej pieniędzy w zamian za komfort doboru takich części jakie mi pasują a nie napychania kieszeni cwanych, drogich i produkujących w sumie słabe rzeczy producentów.



#44 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:25

Zdecydowałem się ostatecznie na karbon, ale też nie przyszło mi to łatwo, bo trudno wziąć średnią z tak różnych opinii - z jednej strony słyszy się o tym, że w przypadku karbonu wolniej postępuje "zmęczenie materiału", że jak pęknie, to nie wytrzymałaby tego też lekka stal i aluminium; z drugiej zaś - że to niepotrzebne dla amatora.

 

O tych kłopotach, o których piszesz, kugel, nie słyszałem. Mógłbyś trochę rozwinąć temat albo podrzucić jakiś link, gdzie mógłbym o tym poczytać?

 

Budżet nie byłby aż takim problemem, ale wydaje mi się, że brakuje mi jeszcze doświadczenia i wiedzy, aby móc precyzyjnie określić, czego wymagałbym od roweru złożonego na zamówienie.



#45 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2017 - 21:35

haem  wpisz w google ,,system press fit, bb30, suport bsa opinie'' i znajdziesz odpowiednie wątki. Tu na forum takie wątki znajdziesz w zakładce korby - suporty itp. Ja nie mówię, że karbon jest zły. sam jeżdżę na takiej i na inną bym nie zamienił, ale gdybym był na Twoim miejscu to poważnie bym się zastanawiał. Jeżeli potrzebujesz roweru do ambitnego ścigania ze znajomymi czy na jakichś zawodach to na pewno rama z włókna się przyda, W sumie do długich samotnych wypadów karbon też nie jest zły, bo ryzyko uszkodzenia czy szlifu jest nawet mniejsze niż podczas jazdy w grupie. To kwestia preferencji. Przy dobrej kondycji waga ramy karbonowej nie odgrywa aż tak dużego znaczenia, ale jednak jak już ma się w nogach dłuższy dystans, w upalny dzień, przyjemniej mieć na ostatnich km ten kilogram mniej. Dla mnie liczy się teraz głównie solidność wykonania i trwałość, a także komfort jazdy, stąd gdybym obecnie miał kupować nową ramę, wybrałbym nowoczesną stal.

Najlepiej byłoby mieć dwa rowery: jeden do przyjemnej jazdy na ramie stalowej, a drugi do mocniejszej jazdy, lżejszy, na karbonowej ramie :)



#46 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 15 luty 2017 - 22:47

o suport w treku zapytał bym Tobo On ma tu duże doświadczenie, biorąc pod uwagę liczbę osób uzytkujacych carbo ramy i problemy które są poruszane w związku z zaletami i wadami ram carbo ja bym się nie zastanawiał kolejna moja rama to na pewno carbo.
W treku jest dożywotnia gwarancja wg. mojej wiedzy naprawdę dobrze realizowana gdyby suport był problemem konstrukcyjnym koszty gwarancji i całej obsługi reklamacyjnej spowodowały by wycofanie ze sprzedaży tak wadliwych produktów.

p.s. polecam treka bo sam uzytkuje i lubię tą markę ale to tylko MOJE zdanie.

#47 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2017 - 23:04

Ramy Treka są fajne, nawet bardzo, sam użytkuję trzy. Co do gwarancji, to ok, jeżeli masz sprzedawcę/przedstawiciela w okolicy. A jeżeli nie? Trek ma swoją siedzibę na Europę, z tego co wiem, w Anglii. Jeżeli nie masz blisko kogoś kto handluje Trekiem co wtedy? A jeżeli kupiłeś ramę u sprzedawcy, który kilka lat później przestał już handlować Trekiem? Ale nawet zakładając idealne działanie gwarancji, przecież nie chodzi tylko o uszkodzenie ramy przez użytkowanie nowych typów suportu, ale ich wadliwe działanie ( cykanie, trzaski itp. ) i konieczność ciągłego serwisowania.



#48 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 16 luty 2017 - 09:19

Za dużo tego straszenia - kupić karbonowy rower i cieszyć się jazdą, a nie szukać dziury w całym i dzielić włos na czworo.

Miałem rower z BB30, przejechałem 20 tys. km -często w kiepskim warumkach pogodowych- i nie było najmniejszych problemów. Z tego co wiem, aktualny użytkowni również nie ma. 


  • kaloo lubi to

#49 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 16 luty 2017 - 09:41

W tej cenie można też pokusić się o tytan :) Tzn. można było na jesienno-zimowych wyprzedażach...

#50 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 16 luty 2017 - 13:09

No można było. Tak samo można było o rower jakiegoś włoskiego producenta w nietuzinkowym malowaniu i z dobrym osprzętem z drugiej ręki. Mało tego, chciałem nawet ostatnio przyjrzeć się tym matkom, ale przedstawiciel Bianchi i Colnago w Poznaniu ma przerwę zimową do końca lutego.

Paradoks wyboru nie gra na moją korzyść, dlatego wolałbym już nie wychodzić poza te cztery podane przeze mnie propozycje plus Ridley (choć na początku odrzuciłem tę firmę z uwagi na relację cena/jakość, brak przedstawiciela za rogiem i konieczność płacenia ceny katalogowej).

W Treku nie do końca podoba mi się sloping, ale trudno też ustosunkować się do innych firm, bo na zdjęciach w internecie są modele w różnych rozmiarach, a geometria podanych modeli aż tak bardzo się nie różni (Emonda zawsze wyróżnia się wysokością główki ramy).

#51 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 17 luty 2017 - 01:37

kugel

 

A jeżeli kupiłeś ramę u sprzedawcy, który kilka lat później przestał już handlować Trekiem  ?

A jak kupiłeś Speca ,Focusa ,Krossa itd . ?

Pięć lat jeździłem na PressFit bez problemów .

 

Przy dobrej kondycji waga ramy karbonowej nie odgrywa aż tak dużego znaczenia, ale jednak jak już ma się w nogach dłuższy dystans, w upalny dzień, przyjemniej mieć na ostatnich km ten kilogram mniej. Dla mnie liczy się teraz głównie solidność wykonania i trwałość, a także komfort jazdy, stąd gdybym obecnie miał kupować nową ramę, wybrałbym nowoczesną stal.--- Co za bzdury ! :;)



#52 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2017 - 09:27

kugel

 

A jeżeli kupiłeś ramę u sprzedawcy, który kilka lat później przestał już handlować Trekiem  ?

A jak kupiłeś Speca ,Focusa ,Krossa itd . ?

Pięć lat jeździłem na PressFit bez problemów .

 

Przy dobrej kondycji waga ramy karbonowej nie odgrywa aż tak dużego znaczenia, ale jednak jak już ma się w nogach dłuższy dystans, w upalny dzień, przyjemniej mieć na ostatnich km ten kilogram mniej. Dla mnie liczy się teraz głównie solidność wykonania i trwałość, a także komfort jazdy, stąd gdybym obecnie miał kupować nową ramę, wybrałbym nowoczesną stal.--- Co za bzdury ! : ;)

 

 

Masz rację, wypisujesz bzdury.
 



#53 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 22 luty 2017 - 07:39

Trochę bardziej on topic: kupiłem Tarmaca, ale na 105-ce z 2016 roku w cenie niższej niż ten na Tiagrze z 2017. Bardzo podobały mi się wrażenia z jazdy testowej. Propel też był spoko, ale nie mogłem przyzwyczaić się do designu. Pewnie mogłem wybrać lepiej, ale to i tak na tę chwilę jest maszyna ponad moje potrzeby.
  • muzycom lubi to



Dodaj odpowiedź