Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Czy Specialized


82 odpowiedzi w tym temacie

#21 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 sierpień 2016 - 13:50

Łee, mial byc E-tap....



#22 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:17

Łee, mial byc E-tap....

 

A co to za różnica RED  a  E-tape



#23 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:44

Madone to bardzo chimeryczny rower, masa dedykowanych niepodmienialnych części. Trek ma w ofercie zdecydowanie lepsze produkty, bardziej przyjazne użytkownikowi. 



#24 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:47

Czy to projekt one?
Ile masz wzrostu, i jaka wewnętrzna długość nogi jeśli to nie zbyt osobiste pytanie:)?

E-tap to elektronika

#25 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:56

Nie ma co straszyć wydaje mi się że Koleżanka będzie zadowolona.
Madonka to klasa sama w sobie, Koleżanka ma jakieś pojęcie dostanie jedna z najlepszych szos uszyta na miarę na red"ie i pewnie fajnych kołach.
ISO zawsze trochę wytlumi jak dla mnie bomba a jak będzie chciała pojeździć po dziurach to 29-er czeka:)

#26 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:56

Na Kolor nie miałam wpływu ( zmiana koloru to 2-5K ), kolorem się jeździ, jest przeokropny brrrrrrrrrrrrr 

 

Rower będzie ponoć w wrzesień - październik a może nawet później, mam czym jeździć MTB, nie mam

 

ciśnienia na teraz już zaraz.

 

Mam w planach 2017 rozpocząć treningi na Szosie i MTB i starty w zawodach.

Jeśli miałbym czekać ileś tam tygodni na rower (tak czy inaczej) i płaciłbym pół królestwa mając na uwadze że kolor ma znaczenie (szczególnie jeśli ma się wybór) to dopłaciłbym chocby za najtańszą wersję indywidualnego malowania. 

Trek ma w ofercie fantastyczną paletę kolorów z masą możliwości dopasowywania praktycznie wszystkiego.



#27 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2016 - 18:02

Nie ma co straszyć wydaje mi się że Koleżanka będzie zadowolona.
Madonka to klasa sama w sobie, Koleżanka ma jakieś pojęcie dostanie jedna z najlepszych szos uszyta na miarę na red"ie i pewnie fajnych kołach.
ISO zawsze trochę wytlumi jak dla mnie bomba a jak będzie chciała pojeździć po dziurach to 29-er czeka:)

To nie jest straszenie. Realia :)

Dla mnie zabawka za takie pieniądze nie powinna mieć niedociągnięć konstrukcyjnych i niedopracowanych rozwiązań. 



#28 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 18:11

Tobo wiesz ze szanuje Twoje zdanie i wiedzę na temat treka ale sam bym kupił madone aby na niej posmigac nawet biorąc pod uwagę jej mankamenty .

W tym budżecie jeśli nie madone to co?

#29 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 08 sierpień 2016 - 18:44

Czy to projekt one?
Ile masz wzrostu, i jaka wewnętrzna długość nogi jeśli to nie zbyt osobiste pytanie:)?

E-tap to elektronika

 

Mój rower będzie miał w pełni elektroniczną zmianę przełożeń, nazwa miała żadnego znaczenia

z tego co mi powiedziano SRAM eTAP Elektonika , Madone 9.2C H2, mechanizm korba 2x11 SRAM RED ETAP GXP 172,5

 

Mi ogólnie jest wszystko jedno, wszystkim się cieszę, nie narzekam na nic wszystko mi pasuje i odpowiada. Nie wiem jak działają inne zmiany biegów, jak zachowują się inne rowery więc nie mogę się wypowiadać.

 

Dla mnie najważniejsze że Koledzy są za Elektroniką i tak wybrałam



#30 Lukeskywalker

Lukeskywalker
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 18:52

Hmmm... jak red 2x11 to już nie elektronika. Co by jakis dealer nie wykorzystał Twojego małego doświadczenia.  SRAM to kolejno Apex/Rival   Force  Red  (Część Manualna)  Etape elektroniczny.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
 



#31 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2016 - 19:00

E tap ma jeden mały problem. 

Urywającie się z mocowania baterie.

U mnie jak na razie 7:0 dla urwanych baterii :)

Poza tym rewelacja :)



#32 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 sierpień 2016 - 19:09

Same sie urywaja? Pierwsze slysze. Ja nie widze jak to moze sie urwac. Inteligencja obslugujacych?

#33 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2016 - 20:07

Nie, genialność projektujących. Chyba że plastik jest dobry na wszystko.



#34 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 sierpień 2016 - 21:09

Uzywam od 4 miesiecy i ostatnia rzecz jaka by mi przyszla do glowy, to ze mozna cos tam urwac. Nie widze zadnych mankamentow, to nie jest 10 kilowa bateria zeby ot tak sobie urwac mocowanie, no bez przesady.
Sadzac po twoich wpisach, to moze tam zacznijcie edukowac ludzi, ze patent "bez mlota to nie robota" nie jest koniecznie zlotym srodkiem.

#35 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 08 sierpień 2016 - 21:25

Hmmm... jak red 2x11 to już nie elektronika. Co by jakis dealer nie wykorzystał Twojego małego doświadczenia.  SRAM to kolejno Apex/Rival   Force  Red  (Część Manualna)  Etape elektroniczny.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
 

Mech korb 2x11 SRAM RED ETAP GXP 172,5

Najlżejsza i najsztywniejsza korba szosowa SRAM. Konstrukcja Exogram to
karbonowe, puste wewnątrz aż do pająka ramiona. Korba ma pełniejsze kształty,
nadające konstrukcji większą sztywność i jednocześnie, używając mniej
materiału, pozwalające obniżyć masę. Mechanizm wyposażono w nowe, szersze
i sztywniejsze aluminiowe zębatki X-Glide R, przystosowane do współpracy
z przerzutką przednią z technologią Yaw™.

 

Materiał ramion i pająka: kompozyt z jednokierunkowych włókien węglowych, puste wewnątrz
Pająk: karbonowy, zintegrowany z pustym ramieniem
Tarcze: X-Glide R, aluminiowe, anodowane wykończenie

 

Poszukałam w internecie co i jak i chyba Sprzedawcę podejrzewasz nie potrzebnie

 

 

Nie znam się na tym wszystkim jedno jest pewne nie będzie żadnych kabelków do przerzutek i tyle, inaczej nie odbieram Roweru

 

Przeraża mnie tylko odpowiedź Kolegi o urywających się bateriach, to będę miała zawsze tą co się urywa w zapasie, trochę wagi mi nie przeszkodzi w jeździe.

 

Co do koloru to czerwony mi się nie podoba, reszta na 2017 jest jak dla mnie jeszcze gorsza, przemalowanie to koszt od 2-5 tysięcy, 

 

Koledzy nie dość że rower w cenie małego samochodu,mam go dodatkowo przemalować NIE

 

Jestem ambitną osobą i mam chęć wygrać w 2017 jeden wyścig w swojej kategorii, ale mam chęć wygrać Open Pań i Bardzo się postaram żeby tego dokonać, chyba że zdrowie nie pozwoli. Jak będzie trzeba skomponuje sobie silną ekipę na jeden wyścig, która będzie się starała pomóc wygrać wyścig. Pięciu dobrych pomocników będzie wstanie doprowadzić moją osobę do zwycięstwa, wiem że trzeba utrzymać tępo w granicach 41-42km wtedy można wygrać te zawody jako kobieta, a super rower to 10-15% prędkości za darmo tzw.

 

Ale to jest temat na 2017 który na pewno się pojawi. Jedno zwycięstwo ma już na swoim końcie

 

pozdrawiam



#36 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2016 - 22:19

Nie przemalować. To jest malowanie specjalne, zamawiane w ramach oferty Project One, rower jest budowany od podstaw dla klienta. 

Rama wyprodukowana na Tajwanie jest wysyłana do fabryki Treka w Stanach, gdzie realizuje się zlecenia tego typu. Można dobrać wszystko zgodnie ze swoimi upodobaniami (w ramach oferowanych w systemie opcji).

 

Co do urywania baterii: mechanizm mocujący baterię do przerzutki składa się z wypustu w dolnej części baterii, którym zaczepia się ją o korpus przerzutki a następnie zapina u góry pokrywką z zatrzaskiem. Dolny wypust wykonany jest z plastiku i jest mikry jak ta zadanie które ma wykonać - stabilnie trzymać baterię w gnieździe. Naprężenia jakie generuje zatrzask (dociągając baterię do gniazda w korpusie przerzutki) wyłamują wypust na dole. Zamontowanie baterii jest bardzo proste i odbywa się z minimalnym nakładem siły. 

Bateria mocowana do szyny w zestawie di2 ultegry czy da, z zewnętrznym usytułowaniem ogniwa zapinana jest na dźwignię której działanie jest o wiele mocniejsze niż w mechanizmie SRAMa, jednak całośc jest o wiele pancerniejsza i problemów nie sprawia. 

Dystrybutor dostał zdjęcia i opis problemu, przesłał kolejne baterie bez słowa sprzeciwu, więc chyba nie robi tego bez powodu.

Jeśli założeniem producenta jest rezygnacja z kabli oraz wynikająca z tego konieczność demontażu baterii z przerzutek to LOGICZNE wydawać się może to że mechanizm taki powinien być zaprojektowany tak by zniósł wieloletnie i wielokrotnie niekoniecznie finezyjne traktowanie przeciętnego Johna, Hansa, Władimira czy Krzyśka. 

Wypust powinien być wykonany z metalu i zalaminowany w obudowie co rozwiązałoby problem. 

Kable di2 mają bardzo ciasne wtyczki i gniazda a nawet niezbyt pieszczotliwe traktowanie szczególnie przy demontażu/wyciąganiu nie prowadzi do jakichkolwiek uszkodzeń, przynajmniej ja od wprowadzenia di2 na rynek nie pamiętam takiej sytuacji.



#37 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2016 - 05:22

Uzywam od 4 miesiecy i ostatnia rzecz jaka by mi przyszla do glowy, to ze mozna cos tam urwac. Nie widze zadnych mankamentow, to nie jest 10 kilowa bateria zeby ot tak sobie urwac mocowanie, no bez przesady.
Sadzac po twoich wpisach, to moze tam zacznijcie edukowac ludzi, ze patent "bez mlota to nie robota" nie jest koniecznie zlotym srodkiem.

 

Tobo tak  ma :) lubi straszyć, w moim przypadku "odpukać" żadna z przepowiedni się nie sprawdziła.



#38 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2016 - 11:42

Jak będzie trzeba skomponuje sobie silną ekipę na jeden wyścig, która będzie się starała pomóc wygrać wyścig. Pięciu dobrych pomocników będzie wstanie doprowadzić moją osobę do zwycięstwa, wiem że trzeba utrzymać tępo w granicach 41-42km wtedy można wygrać te zawody jako kobieta, a super rower to 10-15% prędkości za darmo tzw.

 

Już taka jedna drużyna była co wypychała jedną Panią pod górkę bodajże dwa lata temu żeby wygrała...

...no i moralnie też nie mieli sobie nic do zarzucenia...

 

A te 10-15% prędkości za darmo to będziesz miała jak kupisz np taką sztycę i korbę http://www.bikeradar...sion-kit-42720/


  • Prozor lubi to

#39 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:41

 

Już taka jedna drużyna była co wypychała jedną Panią pod górkę bodajże dwa lata temu żeby wygrała...

...no i moralnie też nie mieli sobie nic do zarzucenia...

 

A te 10-15% prędkości za darmo to będziesz miała jak kupisz np taką sztycę i korbę http://www.bikeradar...sion-kit-42720/

 

 

Co do tej dziwnej korby to nie potrzebna jest mi taka zabawka, nie jestem jakąś ekspertką od rowerów,

wiem że bardzo dobry rower daje te 10-15%, łatwiej osiągać większe prędkości przy mniejszym wysiłku.

 

Nie wiem czym jeździsz na co dzień, jak super sprzętem to wiesz co mam na myśli, jak nie, to jak zamienisz swój na super sprzęt to będziesz wiedział co mam na myśli.

 

Co do drużyn, za popychanie, wpychanie inne cudowne pomysły, jest bezwzględna dyskwalifikacja ( ja nie uprawiam sportu dla popisu, uprawiam dla siebie ).

 

Miałam na myśli pomoc w utrzymaniu odpowiedniego tępa jazdy na dystansie +/- 80km z prędkością 40-42 km ( płaski teren) to chyba jest do wykonania. Najpierw muszę nauczyć się jeździć na szosowym rowerze, mam swój plan do wykonania i postaram się go wykonać.



#40 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:09

Jak dla mnie ten temat to jakaś prowokacja. Szkoda strzępić klawiatury.





Dodaj odpowiedź