Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały: 105 Pd-5800 Czy Xpedo Thrust Nxs Xrf10Nc ?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:11

Do tej pory - niespełna rok - jeździłem z pedałami typu SPD, bo takie były przy zakupionym rowerze. Jak dla amatora uważam że jest nieźle, ale zaczęły dość mocno zgrzytać (smarowanie nic nie daje) są lekkie luzy i chciałbym je zamienić na coś już typowo szosowego (pomijam to, że przy większych odległościach lub ostrzejszej jeździe odczuwam na stopach niewielką powierzchnię podparcia - stopy zaczynają boleć).

 

Myślę nad dwoma modelami: Shimano 105 PD-5800 lub Xpedo Thrust NXS XRF10NC, o którym na forum było już pisane i zbierał raczej pochlebne opinie. Który z nich wybrać? Dodam że mój sezonowy/roczny przebieg będzie oscylował w granicach 6000 km, w tym 2-3 zawody. Ewentualnie inna ciekawa alternatywa w kwocie max. 400 zł?

 

 

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:17

Bez cienia wątpliwości Xpedo. Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, żeby złapały luz, a w przypadku Shimano i Looka zdarza się to coraz częściej. Wagowo również bez porównania.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:40

Właśnie zwróciłem uwagę przede wszystkim na wagę - bo to mogę sprawdzić w katalogu, a tu różnica jest na korzyść Xpedo. A cena jest podobna. O pozostałe elementy pytam użytkowników na forum. @mikroos - dzięki za odpowiedź. A jak z wpinaniem/wypinaniem? Nie jest jakieś szczególnie problematyczne?



#4 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:51

Xpedo miałem, po niecałym roku użytkowania padł mi prawy pedał. Strasznie zgrzytał podczas pedałowania. Obecnie mam Shimano 105 5700 karbonowe, jakieś 2 lata na nich śmigam i wszystko jest ok. W pogotowiu czekają Time Xpresso 4, mozna kupić z blokami za 209 zł.

Zarówno przy Shimano jak i Xpedo z wpinaniem i wypinaniem się nie ma problemu, tylko przy nowych blokach trzeba uważać bo ciężko czasem się wypinają.



#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:52

W przypadku Xpedo jest jeszcze o tyle dobrze, że nawet jeżeli padnie łożysko (u mnie chodzą idealnie od ładnych paru lat), to masz do wymiany proste łożysko maszynowe - nawet w razie wytarcia bieżni wymieniasz całe łożysko i masz spokój. W przypadku Shimano już tak lekko nie jest.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź