Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campagnolo Scirocco 35 Vs Zonda


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 11 sierpień 2016 - 11:03

Hej zawęziłem wybór kół do 2 z tematu czyli:

Campagnolo Scirocco 35 oraz Campagnolo Zonda - wersja pod Shimano.

 

Realna różnica w cenie to dla mnie 250zł. Zastanawiam się czy warto tyle dołożyć i kupić Zondy czy jednak nie zauważę różnicy i brać Scirocco.

 

O mnie:

- waga 70kg

- rower szosowy z lemondką, oponki 25mm

- przeznaczenie to triathlon na krótkich dystansach (czyli olimpijki, 1/4IM itp)

- mają to być moje koła zarówno treningowe jak i startowe. 

- nie jeżdżę po górkach bo nie mam ich w okolicy

- w przyszłym roku zakładam vśr na zawodach triathlonowych 37km/h na dystansie 45km (obecnie 36).

 

Przewagi Zonda - 200g różnicy. Często na zagranicznych forach widziałem określenie, że Zonda to krok w przód w stosunku do Scirocco, ale czym się ten krok objawia? Na pewno te koła łatwiej rozpędzić niż Scircocco, co wbrew pozorom może być przydatne tak że w triathlonie - zwłaszcza na mniejszych imprezach, gdzie jest sporo nawrotów na beczkach czy zakrętów. Startowałem już w triathlonie gdzie co 5km był nawrót na beczce, zakręt ponad 90% i rondo, tak więc było trochę zmian tempa. 

 

Przewaga Scircocco - moim zdaniem są ładniejsze (lubię wysokie profile). Niby też trochę bardziej aero, ale wiem, że przy moich prędkościach różnicy praktycznie nie będzie.

 

Pytanie co jeszcze różni takie koła i czy subiektywnie dołożylibyście do tych Zond. 



#2 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 11 sierpień 2016 - 19:27

200g dla kół to niemało, nie wiem jakie masz ceny, ale sirocco kupowałem za ok 1kpln, a zondy były po 1,5kpln, przy 250pln różnicy dla kolarza, który lubi górki Zonda byłaby lepszym wyborem, ale dla Ciebie sirocco powinny wystarczyć...jak kupowałem też priorytetem prócz wagi był wygląd...wybrałem ciut cięższe i ładniejsze :)



#3 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 09:57

Wczoraj przeczytałem cały internet... 2 razy. I wreszcie zdecydowałem się na zakup Zond. Kupował będę w wiggle na firmę, więc realnie wyjdzie mi jakieś 200-250zł różnicy. 

 

Dla potomnych, zdecydowałem się na zondy dlatego że:

- są lżejsze i wszyscy piszą, że świetnie przyspieszają - wbrew pozorom nawet w triathlonie jest czasami sporo zmian tempa

- są bardziej uniwersalne (sprawdzą się na podjazdach, a treningowo na początku roku w sumie startuje w jednym wyścigu, gdzie jest trochę podjazdów, niby nie lecę tam na wynik, ale ... )

- scirroco niby są bardziej aero, ale tak jak pisałem przy prędkościach poniżej 40km/h nie wierzą aby wyszła jakakolwiek różnica między tymi profilami

- w opinii wielu osób Zonda to pierwsze koło w linii Campy, które jest "pro", dzięki lepszym piastom, lekkości i przy tym bardzo sztywne/zrywne itd.

- przy okazji powyższego mówi się, że aby odczuć poważny upgrade od Zondy trzeba wydać już znacznie większą kwotę, więc niby jest to koło, które łączy trochę cechy z półki amatorskiej i pro - w sumie myślę że odpowiada to segmentowi sportowemu do którego aspiruję i w którym chciałby się znaleźć za 2-4 lata. 

 

Tak więc po długich rozważaniach jednak wygrał rozum nad sercem. Mam nadzieję, że te kółka rzeczywiście oferują jakąś realną przewagę nad Scircocco bo te wysokie profile są super. Może kiedyś dorobię się karbonów to sobie odbiję ;-)

 

 

 



#4 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 12 sierpień 2016 - 11:55

Dobry wybór. Zondy mają doskonały stosunek jakości do ceny.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#5 Mymlok

Mymlok
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądRybnik

Napisano 12 sierpień 2016 - 13:11

Jaką wagę kolarza wytrzymują zondy ?



#6 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 13:51

Niby 109kg kolarz + rower. Z tego co czytałem w komentarzach to rzeczywiście to koła radzą sobie z kolarzami w granicach 90-100kg, acz trochę wierzyć mi się w to nie chce.



#7 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 12 sierpień 2016 - 17:58

93 kilo i nawet się o hamulec nie otrze.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#8 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 26 sierpień 2016 - 23:40

nie pływają na boki to fakt , lekkie , dobrze niosą i super przyspieszają też fakt , ale ..... mam drugi komplet tych kół i z początkowego zachwytu przeszedłem w nieco bardziej minorowe odczucia ....otóż ważę niemało bo ok 97-98 kg i koła nie mają ze mną lekkiego życia.Kupiłem komplet nowych w DE około 2 lat temu , o ile z przednim nie dzieje się nic to tył już dwukrotnie zawiódł , obręcz po prostu zaczęła pękać przy nyplach , za pierwszym razem po około półtora roku użytkowania co w moim przypadku równa się około 15 tys km , wysłałem na gwarancji przysłali koło zaplecione na nowej obręczy , po kolejnym pół roku historia się powtórzyła. Koła są świetne ale nie dla ludzi chodzących w mojej kategorii wagowej.





Dodaj odpowiedź