Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer Tacx I-Flow Z Możliwością Wgrywania Tras ?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 13:43

Cześć,

 

Znalazłem na youtube tacx i-flow i duże wrażenie zrobiły na mnie:

- filmy, które przyśpieszają wraz ze mną,

- słynne trasy kolarskie z paczki

- możliwość układania swoich tras?? tego nie jestem pewien, ale szukam czegoś, gdzie podegram plik gpx, żeby ćwiczyć konkretną trasę

- pokazujący się na TV profil trasy (gdzie aktualnie jestem, ile jeszcze przede mną podjazdu itp)

- samo kręcące się koło podczas zjazdów

- sam dostosowuje opór do trasy jaką jedziemy, wzniesienie / zjazd itp

 

 

Z tego co rozumiem, ma to model tacx i-flow i jest za ok 1600zł dostępny.

 

Czy ktoś się na nim bawił? Można podgrywać pliki gpx ew konwertować je w prosty sposób na format potrzebny temu urządzeniu ? Pokaże wtedy aktualną lokalizację na trasie i zachowa funkcje automatycznego dostosowywania oporu i samo kręcącego się kołą ? ?



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:23

Parę informacji tutaj na forum już było. Właściwie ten wpis należałoby dołączyć do tamtego wątku (poza moim działem, sam tego niestety nie zrobię).

Poza tym: stary sprzęt, hamulec nie ma silnika tylko jest hamowany elektromagnetycznie (6 elektromagnesów plus 6 stałych), tak więc o "samo kręcącym się kole" podczas zjazdów zapomnij, ograniczenie tylko do oprogramowania firmowego TTS (w zestawie wersja Basic - porównanie różnic pomiędzy wersją basic a advanced), plik gpx po zakupie licencji google (€30 na rok). Właściwie jak podliczysz wszystko i uwzględnisz ograniczenia, to raczej opłacać się nie będzie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:41

Panie, takie rzeczy to tylko w reklamie.

Filmiki, działają tylko jak kupisz ichni soft i ichnie filmiki. Soft.. widywałem lepszy, filmiki.. jest sporo tańszych.

Na forum temat obgadywany wielokrotnie. Nie ma opcji wrzucania swoich tras czy filmów.

 

Jest coś takiego jak "liga PLV", chłopaki zimą się ścigają.

 

Oczywiście jest sporo oprogramowania open-source.. ale chyba nie ma "natywnie" obsługującego iFlow'a (chociaż.. korci mnie, żeby wypuścić soft ze "starym" Bushido i i-Flow, ale temat jest "może mi się zachce i jak będę miał dużo czasu"). Chociaż tegoroczna zima będzie na rowerowej diecie (rekonwalescencja..), więc może coś się napisze (bo mocna koncepcja jest)

 



#4 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:11

opcja ktora mi sie najbardziej przydawala w tym trenazerze, to bylo ukladanie swoich tras ktore w tts4 zostalo tylko w wersji platnej?





Dodaj odpowiedź