Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Trenażer] Turbo Muin - Kilka Pytań


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lowell

Lowell
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:25

Chciałbym zakupić Elite Turbo Muin (najprostszy model, mam w rowerze Stagesa). Jaką kasetę kupić? W rowerze mam Ultegra 6800. Mogę do trenażera kupić 105? To 100pln taniej smile.png

 

Jaką illość zębów wybrać? W rowerze mam 11-25. Do trenażera brać tyle samo, czy lepiej z jak największą dużą tarczą, żeby "zwiąkszyć" zakres mocy podczas pedałowania?

 

I jeszcze - jeśli w jakimś sklepie ktoś widział dobre promo na Turbo Muina, będę wdzięczy za informacje. Na razie najtanie znalazłem za 1800pln.

 



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 sierpień 2016 - 15:34

Przy takim kursie £ szukaj w uk, szybkie googlniecie i £295.

Kaseta jakakolwiek pod 11s. Jaka jej rozpietosc? Nie ma to znaczenia, bardzo watpliwe zebys potrzebowal skrajne koronki. Kup najtansza.



#3 diigii

diigii
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:24

Hej mam turbo muin smart+ czy jakoś tak :) co do kasety to tak jak przedmowca napisał 105 w zupełności da radę, nie ma sensu przepłacać. Natomiast co do średnicy to ja sobie bardzo chwale że mam 11-32, bo jak tylko jadę w góry to przekladam sobie tą kasetę do roweru zamiast 11-28 która mam standardowo i jakoś tak przyjemniej się pedaluje zamiast wypluwac płuca :)

#4 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:50

Z tego co poczytałem trenażer jest bardzo cichy, ale mieszkając w blokach dochodzi jeszcze problem drgań. Obecnie posiadam Elite Super crono Mag Force 900. Coś takiego: https://www.decathlo...id_8313999.html

 Jest dość głośny to fakt, ale z „rozmów” z sąsiadami wynika, że w sumie problemem są drgania które niosą się po pionie. Mata za bardzo nie pomogła. Czy ktoś z użytkowników młynka, mieszkający w blokach z płyty ma doświadczenie z takim problemem?

 



#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:32

Drgania i caly halas, to zasluga opony i rolki.
Mialem okazje wskoczyc na chwile w domu na muina (barany przyslali mi zly model...) i porownujac do Tacxa Flow, jest olbrzymia roznica. Caly halas sprowadza sie do pracy napedu i chlupotania plynu. Nie probowalem wiekszej kadencji ale nie widze skad wiekszy poziom halasu lub drgan moglby pochodzic.

#6 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 wrzesień 2016 - 20:47

Jedynym "dodatkiem" może być stukanie (powszechnie zwane "waleniem") w przypadku ostrych sesji i/lub na stojąco (kiedy to całość buja się z prawej na lewą). Ale tu dość dobrze pomaga mata.

"Dodatkowy hałas", który zaczyna się objawiać na tym trenażerze jest "warczenie" łańcucha na małej zębatce z tyłu. Nie wiem, jak słyszą to sąsiedzi, ale może to być problem. Trochę wydumany, bo po co na takich przełożeniach jechać, skoro lepiej dorzucić sobie obciążenie i wciągnąć łańcuch na większą zębatkę?

Nie wypowiadam się, co słyszą sąsiedzi, żona wywaliła mnie do piwnicy :)



#7 Gosc_Zeb_*

Gosc_Zeb_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2016 - 10:09

pajak    - temat dotyczy trenażera Elite Turbo Muin, i w tym modelu jedyny sposób zwiększania oporu odbywa się tylko przy pomocy zmiany przełożeń układu korba - kaseta. To o czym piszesz, czyli dorzucanie obciążenia i wciąganie łańcucha na większą zębatke można zrobić ale w modelu Elite Real Turbo Muin, gdzie jest dodatkowy opór elektromagnetyczny. Główne źródło hałasu, który może się nieść po budynku to wibracje od turbiny, przenoszone na stropy i ściany - dobra mata tłumiąca powinna wystarczyć.



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 wrzesień 2016 - 13:55

Dzieki za tipa.
Ostatni trening musialem jechac na najmniejszych koronkach, zeby utrzymac zadana moc i kadencje. A te przelozenia najbardziej halasuja, kaseta.
Musze teraz opanowac jak sie zmienia opor.


#9 Radzio85

Radzio85
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2017 - 14:35

Witam,

Chciałbym Was zapytać czy ten trenażer Elite Turbo muin smart z czujnikiem misuro współpracuje z komputerem PC?  

Czy można na żywo przeglądać dane treningowe (prędkość, kadencje, tętno, moc)?

Czy sesje można później wrzucić na Strave, TrainingPeaks,Polar.

Czy można ustawiać programy treningowe np. interwały mocy?

Wszędzie gdzie czytam i oglądam różne materiały widać że trenażer łączy się ze smartfonami i tabletami, a o prostym komputerze zapomnieli?

 



#10 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 maj 2017 - 16:27

Zadziała z kompem poprzez np. dongla ANT+. Wszystko będzie widać na bieżąco w odpowiedniej aplikacji

#11 Radzio85

Radzio85
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2017 - 18:32

Czyli trzeba jeszcze dokupić dongla ANT+ usb, a ta aplikacja to taka sama jak na smartfona? bo do tego trenażera app My Training ma dostęp na 12m. Nigdzie nie moge znaleźć programu do ściągnięcia

na allegro znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/el...6756328115.html

http://allegro.pl/el...6693247425.html

Troche sie w tym gubię i nigdy nie miałem trenażera.

 



#12 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 maj 2017 - 19:17

Jest mnóstwo aplikacji do sterowania trenażerem, jeden z forowiczów także jedną z nich stworzył. Poczytaj temat o trenażerach

#13 Radzio85

Radzio85
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2017 - 19:37

Mógłbyś podesłać jakiś temat??, bo przeszukując forum jest tego od groma i ciut ciut....

 



#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 wrzesień 2017 - 07:30

Jakby ktoś był ciekaw, to trochę informacji na temat tego trenażera znajdzie w trenażer z wirtualem (aczkolwiek raczej może być zakwalifikowany jedynie jako "smart" i to z Misuro) w postach od #1030


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 08:58

Radzio a jaki masz telefon? Nie musisz mieć nic z ant. Dokupujesz do tranażer misuro na bluetooth lub ant+ i działasz na btle które większość telefonów ma. Wystarczy do tranażera dać takie coś:
https://www.sbike.pl...l_255_7378.html
I zainstalować np. Takie coś na androida:
https://play.google....ite.myetraining

I już masz wszystko co potrzeba

#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:35

Odgrzebałeś kotleta...

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie dość, że pytanie było z maja (4 mc temu), to jeszcze 

 

trenażer Elite Turbo muin smart z czujnikiem misuro 

czyli Muin wyposażony w Miusuro, na dodatek w komplecie z trenażerem jest kod 12 miesięcznej subskrybcji na aplikację myetraining.

 

Jeszcze jedno - Muin jest świetnym trenażerem, ale o dużej sile hamowania, przez co nie bardzo nadaje się dla słabych trenujących. Można co prawda to obejść poprzez montaż kasety o dużym stopniowaniu, ale nawet 34 (korba) 23 umożliwia uzyskiwanie niewielkich mocy, ale jednak są to dość "mocne" trenażery. Podobne moce hamowania ma Kura, ale nowo wprowadzany na rynek Turno wydaje się mieć nieco obniżoną moc hamulca hydraulicznego, bo Kura przy 40 km/h (kadencja*przełożenia pozwalające na szosie uzyskiwać taką prędkość) wymaga wygenerowania 1050W mocy, Turno "tylko" 780W i raczej tego bym polecał dla nieco słabszych trenujących szukających dobrego hydraulicznego trenażera direct drive. Oczywiście jeśli już będzie możliwość kupienia bo na chwilę obecną (początek września) to kupno akurat tego trenażera na razie nie jest możliwe.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź