Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Trenażer] Turbo Muin - Kilka Pytań

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lowell

Lowell
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:25

Chciałbym zakupić Elite Turbo Muin (najprostszy model, mam w rowerze Stagesa). Jaką kasetę kupić? W rowerze mam Ultegra 6800. Mogę do trenażera kupić 105? To 100pln taniej smile.png

Jaką illość zębów wybrać? W rowerze mam 11-25. Do trenażera brać tyle samo, czy lepiej z jak największą dużą tarczą, żeby "zwiąkszyć" zakres mocy podczas pedałowania?

I jeszcze - jeśli w jakimś sklepie ktoś widział dobre promo na Turbo Muina, będę wdzięczy za informacje. Na razie najtanie znalazłem za 1800pln.

#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2958 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 sierpień 2016 - 15:34

Przy takim kursie £ szukaj w uk, szybkie googlniecie i £295.

Kaseta jakakolwiek pod 11s. Jaka jej rozpietosc? Nie ma to znaczenia, bardzo watpliwe zebys potrzebowal skrajne koronki. Kup najtansza.

#3 diigii

diigii
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:24

Hej mam turbo muin smart+ czy jakoś tak :) co do kasety to tak jak przedmowca napisał 105 w zupełności da radę, nie ma sensu przepłacać. Natomiast co do średnicy to ja sobie bardzo chwale że mam 11-32, bo jak tylko jadę w góry to przekladam sobie tą kasetę do roweru zamiast 11-28 która mam standardowo i jakoś tak przyjemniej się pedaluje zamiast wypluwac płuca :)

#4 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:50

Z tego co poczytałem trenażer jest bardzo cichy, ale mieszkając w blokach dochodzi jeszcze problem drgań. Obecnie posiadam Elite Super crono Mag Force 900. Coś takiego: https://www.decathlo...id_8313999.html

Jest dość głośny to fakt, ale z „rozmów” z sąsiadami wynika, że w sumie problemem są drgania które niosą się po pionie. Mata za bardzo nie pomogła. Czy ktoś z użytkowników młynka, mieszkający w blokach z płyty ma doświadczenie z takim problemem?

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2958 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:32

Drgania i caly halas, to zasluga opony i rolki.
Mialem okazje wskoczyc na chwile w domu na muina (barany przyslali mi zly model...) i porownujac do Tacxa Flow, jest olbrzymia roznica. Caly halas sprowadza sie do pracy napedu i chlupotania plynu. Nie probowalem wiekszej kadencji ale nie widze skad wiekszy poziom halasu lub drgan moglby pochodzic.

#6 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 wrzesień 2016 - 20:47

Jedynym "dodatkiem" może być stukanie (powszechnie zwane "waleniem") w przypadku ostrych sesji i/lub na stojąco (kiedy to całość buja się z prawej na lewą). Ale tu dość dobrze pomaga mata.

"Dodatkowy hałas", który zaczyna się objawiać na tym trenażerze jest "warczenie" łańcucha na małej zębatce z tyłu. Nie wiem, jak słyszą to sąsiedzi, ale może to być problem. Trochę wydumany, bo po co na takich przełożeniach jechać, skoro lepiej dorzucić sobie obciążenie i wciągnąć łańcuch na większą zębatkę?

Nie wypowiadam się, co słyszą sąsiedzi, żona wywaliła mnie do piwnicy :)

#7 Zeb

Zeb
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWlkp

Napisano 15 wrzesień 2016 - 10:09

pajak    - temat dotyczy trenażera Elite Turbo Muin, i w tym modelu jedyny sposób zwiększania oporu odbywa się tylko przy pomocy zmiany przełożeń układu korba - kaseta. To o czym piszesz, czyli dorzucanie obciążenia i wciąganie łańcucha na większą zębatke można zrobić ale w modelu Elite Real Turbo Muin, gdzie jest dodatkowy opór elektromagnetyczny. Główne źródło hałasu, który może się nieść po budynku to wibracje od turbiny, przenoszone na stropy i ściany - dobra mata tłumiąca powinna wystarczyć.

#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2958 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 wrzesień 2016 - 13:55

Dzieki za tipa.
Ostatni trening musialem jechac na najmniejszych koronkach, zeby utrzymac zadana moc i kadencje. A te przelozenia najbardziej halasuja, kaseta.
Musze teraz opanowac jak sie zmienia opor.

Dodaj odpowiedź