Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsze Pedały I Buty


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 22 sierpień 2016 - 16:34

Witam. Stoję przed wyborem pierwszych pedałów i butów, jako że ja się absolutnie na tym nie znam - nigdy nie jeździłem w butach wpinanych w pedała czy w noskach.
Czy możecie mi coś dobrego w rozsądnej cenie polecić ?
Czym się kierować przy wyborze ?

 


Na razie zasięgam informacji co jest lepsze, jaki model ciekawy itd.



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 24 sierpień 2016 - 00:41

Notka do rekinów biznesu - to nie jest dział do zamieszczania ogłoszeń, także ten...

 

 

Na start dobre będą któreś z tańszych butów DMT. Nówki dałoby się wyhaczyć za 150 zł. Do tego pedały PD-R540 i masz dobry zestaw na start. Zanim je zajedziesz to zdążysz uzbierać na coś lepszego. 


  • Ulepekin lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 24 sierpień 2016 - 06:08

Oooo i to jest rada i odpowiedz - dzięki .



#4 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 25 sierpień 2016 - 11:41

'Na start' można zacząć sobie także w pedałach MTB i butach mtb - zaletą jest to, że często mają znacznie lżejsze wypięcie no i łatwiej się chodzi jak chcemy gdzieś podejść (chodzić w szosowych też trochę trzeba się 'nauczyć' - szczególnie gdy podeszwa śliska a mamy do pokonania schody na klatce przy wychodzeniu z domu)



#5 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 25 sierpień 2016 - 12:18

Własnie ja mam taką sytuację że znoszę rower z 2 piętra, bo jak wiadomo w piwnicy to okazja dla złodzieja



#6 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 13 październik 2016 - 16:10

Pytanie do znawców tematu, Panowie czy sądzicie że te buty z linku poniżej są oryginalne - troszkę cena niska...

http://allegro.pl/bu...6555891921.html



#7 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 14 październik 2016 - 06:35

Nie wiem co tu może być podejrzanego. A gdyby nawet były nieoryginalne, to co to zmienia. Pewnie jeden Chińczyk produkuje oryginały w garażu 1251, a inny takie same (podróby) w 1252 :). Za 250zł mogę kupić buty mtb na rzepy Bontragera. W ubiegłym sezonie miałem jakieś francuskie za 230zł i dawały radę. Dokładając 100zł można już trafić bury NW z klamrą.



#8 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 14 październik 2016 - 11:19

Podejrzana dla mnie tylko cena, niemniej dziękuje za odpowiedz.



#9 marlo

marlo
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 14 październik 2016 - 13:42

Tylko lepiej miej możliwość przymierzenia, bo rozmiary kolarskie różne bywają... Moje Diadory mają 43, a normalnie chodzę w 41,5 do 42.

 

  • Ulepekin lubi to

#10 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 14 październik 2016 - 18:08

Tylko lepiej miej możliwość przymierzenia, bo rozmiary kolarskie różne bywają... Moje Diadory mają 43, a normalnie chodzę w 41,5 do 42.

Właśnie też noszę 42 ale zakupię buty nr większe....Niestety mieszkam w małej miejscowości i z przymierzaniem butów rowerowych jest problem...bo ich nie ma... 



#11 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 październik 2016 - 20:47

Ja te Northwave mam tylko, ze czarno-białe. Kupiłem w maju za 299zł w dosyć drogim sklepie(pedały shimano 520 mieli za 150zł, a w Decathlonie są za 99zł) i tak ugadałem, że buty i pedały dostałem za 400zł.

Buty mogę serdecznie polecić, dzień dzień na kurierce, czy deszcz czy nie to dawały rade. Bloki w ogóle nie przeszkadzają w chodzeniu(rower znoszę z 4 piętra i wnoszę). Do tego świetnie wyglądają, są naprawdę wygodne. Kupiłem r. 45(wkładka 29.3cm), myślałem, że są za małe i chciałem brać 45.5 ale się rozbiły i są naprawdę ekstra. Przewiewne, a w zimniejsze dni też świetnie dają radę.

Na codzien noszę r. 44



#12 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 19 październik 2016 - 09:51

Uważaj bo rozmiarówka zależy od producenta i modelu, sam w cywilnych noszę 41-42 i w dużym mieście miałem problem ze znalezieniem budżetowych butów. Mierzyłem diadory 42 ale okazały się zbyt wąskie za to 43na szerokość ok ale za długie, Northwavy 41 były przyduże, myślę że 40,5 albo 40 byłyby dobre, shimano zaczynały się od 43 a na prośbę o sprowadzenie mniejszego rozmiaru kręcili nosem. To zaryzykowałem i kupiłem wysyłkowo buty Giro w rozm 42 okazały się za duże. Teraz mam fizik r1 41 wylicytowane za całe 220zł i przypasowały.
Tu może znajdziesz coś dla siebie
http://sportstore.pl...OSOWE-1105.html

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 



#13 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 19 październik 2016 - 12:21

Może kogoś zainteresują buty VeloChampion z klamrą za 51 i pół funta z wysyłką do Polski na Amazonie:

https://www.amazon.c...PQFMI402UY&th=1

dodatkowo w promocji można dostać darmową mini pompkę

https://www.amazon.c...=A176PQFMI402UY

(trzeba dodać obie rzeczy do koszyka przyciskiem na ekranie głównego artykułu)

 

VC_Elite_White_large.jpg

 

https://www.velocham...ant=29762308935



#14 twin86

twin86
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 23 październik 2016 - 18:12

https://www.merlincy...2015-87540.html

 

a takie buciki? w zestawie z podstawowymi pedałami shimano wypadają za 250 zł. Ktoś ma jakieś zdanie o nich? Producent niby podaje 27,5 cm to 43 i taki rozmiar w cm mi pasuje w butach



#15 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 26 październik 2016 - 22:16

Panowie coś pomieszałem chyba, co teraz najlepiej zrobić by najtaniej wyszło, mam buty takie i pedała takie ale te bloki nie pasują...?e573usnotuf0.jpgv2f1m3c0nte3.jpg



#16 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 27 październik 2016 - 00:30

Bloki nie pasują do butów, bo buty masz MTB, a bloki do szosy. Masz dwie opcje:

 

1. Kupić nowe buty, tym razem z trzema otworami na podeszwie i wtedy twoje bloki i pedały będą pasować.

2. Zostawić buty, ale trzeba będzie kupić pedały MTB i bloki też MTB, na dwa otwory i przerzucić się na system MTB.

 

Patrząc przyszłościowo doradzam kupno butów z trzema otworami. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#17 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2016 - 07:43

Tańsza opcja to zakup pedałów (w przypadku sensownych, np Shimano pd-m 520 to kwota kilkudziesięciu do stu zł, zależnie od wyboru używanych (bywają w świetnym stanie za małe pieniądze) lub nowych. 

Może masz możliwość zwrotu zakupionych butów?

 

W eksploatacji "na co dzień" czyli przy np poruszaniu się w miejście, dojazdach do pracy, chodzeniu, załatwianiu czegoś "z buta" mtb będą przyjazniejsze użytkownikowi. Jeśli stawiasz na maksymalne wykorzystanie mocy swoich dolnych kończyn - szosowy zestaw :)



#18 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 27 październik 2016 - 08:25

Właśnie chodzi oto że ja chodzę trochę i dlatego buty mtb, zakupię gdzieś pedała a te po prostu będą czekać na lepszy czas...

 





Dodaj odpowiedź