Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzeszczące Pedały Look Keo Classic 2

spd look pedały

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaciejMack

MaciejMack
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 22:15

Kupiłem ostatnio Look Keo Classic 2 (z blokami Keo Grip), są to moje pierwsze pedały SPD i mam z nimi pewne problemy.

Podczas pierwszej przejażdżki coś zaczęło lekko skrzypieć w lewym pedale, myślałem, że albo trzeba coś dokręcić, albo sprężyna jest zbyt lekko napięta, skręciłem więc trochę mocniej, ale to nie pomogło, a po kolejnej jeździe, niestety nasilił się ten hałas/skrzypienie (a może chrupanie?) i pojawiło się to samo w drugim pedale.Wystarczy teraz, że obrócę lekko stopę i od razu pojawia się ten dźwięk, a jeszcze bardziej się nasila przy podjazdach.

Tak, że ciągle w czasie pedałowania towarzyszy nieprzyjemny odgłos "skrzypienia/chrupania", co jest bardzo uciążliwe.

Jak sobie z tym poradzić?


  • MaciejMack lubi to

#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 26 sierpień 2016 - 04:05

Odkręć bloki, nasmaruj śruby i delikatnie powierzchnię styku bloku z podeszwą. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 sierpień 2016 - 05:56

Psiknął bym też smaru silikonowego na wszelakie zawiasy czy sprężynę

#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 sierpień 2016 - 06:41

Pewnie skrzypi na ktoryms styku blok-pedal, mialem to przy Lookach. Lekko maznij jakims stalym smarem

#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:06

Ja ogólnie napisze, bo używam różnych firm pedały systemu Look Keo .

Jeżeli są to pedały gdzie mamy 1 łożysko maszynowe i ślizg, to trzeba by rozebrać wkład i dodać trochę smaru na ślizg, bo producenci żałują go niestety i ślizgi pracują czasami na pół sucho.

Sprawdzić trzeba luz pedałów  a po rozebraniu także luz na samym łożysku maszynowym, jeśli ma luzy to od razu wymienić. 

Pedały wkręcamy na smarze do korb, dobrym smarem jest np smar miedziowy, sprawdź także dokręcenie śrub w blatach 

 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 MaciejMack

MaciejMack
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 15:08

Przesmarowałem stałym smarem miejsce kontaktu bloków z pedałem i stojąc w miejscu rowerem, po wpięciu jest jakby trochę lepiej (na razie nie mam czasu przetestować w czasie jazdy). Nie jeździłem, więc nie wiem czy to pomoże na dłużej.

Luzów żadnych nie ma, pedały były wkręcane na smarze litowym



#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 sierpień 2016 - 15:53

Staniesz nogą na piachu i tylko wszystko upaprasz. Moim zdaniem nie trzeszczy punkt styku bloka z pedałem, a jak już to miejsca ruchome, dla tego proponowałem smar silikonowy bo on jest do plastiku, gumy itd.



#8 MaciejMack

MaciejMack
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 16:22

Staniesz nogą na piachu i tylko wszystko upaprasz. Moim zdaniem nie trzeszczy punkt styku bloka z pedałem, a jak już to miejsca ruchome, dla tego proponowałem smar silikonowy bo on jest do plastiku, gumy itd.

 

Masz oczywiście rację, dlatego w miarę możliwości starałem się posmarować jedynie od spodu bloku, w miejscu które nie styka się z podłożem w momencie oparcia buta o ziemię. Jeżdżąc szosą raczej rzadko zdarza się aby stawać w piachu, więc może spełni to swoje zadanie. Nie mam smaru silikonowego, dlatego póki co spróbuję poradzić sobie bez niego. A jeśli chodzi właśnie o ten smar - najlepszy chyba będzie chyba w aerozolu, prawda?



#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 sierpień 2016 - 16:49

Pisalem wyraznie, ze przerabialem temat Lookow i u mnie skrzypialo wlasnie gdzies w miejscu styku pedalu z blokiem.

I nie ma co gdybac, ze sie zaraz piasek oblepi, chyba kolega nie jezdzi w piaskownicy?

Chocby nawet cos sie przylepilo, to co sie stanie? Chyba to lepsze niz skrzypienie.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spd, look, pedały