Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Porysowana Od Opony?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:00

A dokładniej od wypustek na oponie bo nic innego mi nie ociera o widełki i tylko z jednej strony. Możliwe to jest, żeby aż tak? Normalnie czuć pod palcem wgłębienie. Troche ostrość poszła na inną częśc ale z takiego bliska tel nie chce ostrzyć. Mam nadzieje, że widać o co mi chodzi. Opona nowa założona około 3 tys km temu. Nie zwróciłem wczesniej na to uwagi.

 

201609012_ahxxawn.jpg



#2 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:15

Mozliwe ze szprychy nie są dobrze napięte z jednej strony i jak np. Kladles się na zakręcie w lewo to koło pod działaniem wielu sił poszło w bok i opona zjadła Ci troche lakieru.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#3 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:33

O tym nie pomyślałem ale chyba ze szprychami wszystko ok bo koła prościutkie, żadnego bicia itp.  Poza tym nie kłade się aż tak na zakrętach bo się boje ;-)



#4 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:45

Opona nowa założona około 3 tys km temu

 

No to nowa czy założona 3kkm temu? Taki dystans, to ja bym już rozważał zakup nowej ;) 

 

Może jeździłeś w zbyt lekko zapiętym kole? Nie czułeś nigdy podczas jazdy że coś Ci ociera? 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#5 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:35

Te opony wytrzymują powyżej 10 tys. Od nowości przejechałem 3 tys km. Przednia jeszcze na dotarciu;-) Właśnie w tym rzecz, ,że nigdy nic nie czułem, nie słyszałem, że coś ociera itp. Raczej te wypustki na oponie tego nie zrobiły ale na wszelki wypadek je obciąłem. Jak sie dobrze przyjrzeć to tam są dwa ślady, jeden jakby od opony a drugi, ten slabszy od obręczy. Przykleje taśme izolacyjną i sprawdzę za jakis czas.



#6 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:41

Moim zdaniem na bank od opony na zakręcie. Koła w tribanach trą o klocki przy ostrzejszym zakręcie

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:03

Miętkie koło, dość mocno pracujące widełki lub kombinacja obu.
Też tak kiedyś miałem przy badziewiastych kołach.

#8 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:19

Raczej Ksyrium Elite do miekkich kół się nie zalicza. Ponad 20 tys pod 80-85 kg i żadnego bicia. W poprzedniej ramie 15 tys i nic się takiego nie zdarzyło. Chyba ,że obecna rama słaba. I tak jak pisałem wcześniej za bardzo nie kłade się na zakrętach.



#9 Grzesiek Fiedor

Grzesiek Fiedor
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:37

Jeżeli dystans między oponą, a widelcem jest mniejszy niż te wypustki, czyli rzeczywiście obcierały to całkiem możliwe. Mnie się tak zrobiło na widelcu od Vittorii Rubino Pro. Sprawdziłem na następnej nowej oponie i dokładnie pasuje. Teraz je obrywam i jest OK.



#10 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:46

To właśnie ta opona i wypustki o widelec zawadzają tzn już nie bo oberwałem.





Dodaj odpowiedź