Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYSCIGI 2008


168 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 październik 2007 - 14:41

Na forum zaczeły pojawiać sie pytania co do różnych wyscigów szosowych wiec każdy kto może sie podzielić informacja niech coś tu skrobnie. Dobrze by było dodać jakiś link ewentualnie namiar na organizatora i to czy wymagana jest licencja czy nie.

Pozdrawiam!!


#2 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 październik 2007 - 18:16

Jeśli ktosma info o wyścigach bez licencji to porsze o info do mnie, gdyż układam KALENDARZ na rok 2008, własnie z takimi imprezami. Bo licencjonowane są reklamowane w kalendarzach PZKolu i nie tylko... a reszta...???

Takzę niech każdy kto może dołozy swoją "cegiełkę" i pomoże rozpropagować koalrstwo szosowe :-P

Pozdrawiam
Robert

#3 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 październik 2007 - 19:15

Czy w kalendarzu bedą zawarte tylko informacje na temat wyścigów szosowych, czy rownież innych imprez rowerowych, np rajdów, maratonów,... bez rejestracji czasu i prowadzenia oficjalnej klasyfikacji?
Terminy lokalnych imprez rowerowych zazwyczaj ustalane są "na gorąco", wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość i raczej zaglądać do kalendarza w ciągu sezonu. Przed zimą, co najwyżej zareklamują się organizatorzy dużych imprez.

pozdro horny

#4 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 23 październik 2007 - 20:42

Mysle, że kalendarz będzie uzupełniany na bierząco! Jak tylkodostanę lub zdobedę informacje nt. jakiejs imprezy dla SZOSOWCÓW!!!!!

Będą TYLKO informacje nt imprez dla SZOSOWCÓW!!! Obojętnie czy wyścig czy maraton czy klasyk wazne że dla SZOSOWCÓW!

#5 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 październik 2007 - 01:19

Co roku w kwietnu z Gorlic rusza rajd wokół beskidu niskiego. W zeszłym roku o mało co się nie odbył bo było bardzo mało rowerzystów. Trasa 147 km, biegnie przez słowację, bardzo kameralna impreza.

W sierpniu 26-27, co roku jest rajd wokół tatr, zarąbista impreza rusza z nowego targu. Jak dla mnie niezapomniana impreza.

Każdego lata, grupka Puławskich szosowców urządza bicie rekordu odległości w ciągu 24h. W tym roku zostało pobite 600 km w ciągu 21h. Za rok, według zapowiedzi ma być do pokonania 700km, także kto chętny do bicia takiego rekordu to zapraszam. Impreza odbywa się pod koniec lipca.

Mam też informacje że 3 maja w Wieliczce będzie kryterium uliczne, narazie wszystko jest wstępnie ustalane, ale impreza odbywa się przy zamkniętym ruchu ulicznym z obstawą policji i straży.

Niestety dokładniejszych dat nie mogę podać bo co roku jest inna, ale z reguły na miesiąc przed imprezą wszystko wiadomo.

#6 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 28 październik 2007 - 08:20

.... 700km, także kto chętny do bicia takiego rekordu to zapraszam

obawiam się, że same chęci nie wystarczą :mrgreen:
Trochę jestem ciekawy, kto z forum czuje się na siłach przejechać taki odcinek w 24 godziny. Ja, na pewno nie.

BTW W tym roku, o mało co brałbym udział w rajdzie dookoła Tatr. Niestety, akurat tego dnia wyjeżdżałem z Zakopoca, na dodatek z kołem bez 2 szprych :-/

pierwsza, albo druga sobota czerwca - Rajd Skarżyski
pierwsze weekendy września - mBank eXtreme i Maraton Konecki

pozdro horny

#7 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 28 październik 2007 - 08:45

Ok Dzięki za informacje

Fajnie by było jakbyście pisali mnie jwiecej takie dane:

DATA | MIEJSCOWOŚÃƒâ€  | NAZWA | INFORMACJE (kontakt, strona www czy inne uwagi)

Jeśli na chwile OBECNĄ nie macie to prosze że jak będziecie mieli już szersze informacje o uzupełnienie ich czy to an forum czy u mnie... ;-)

Pozdrawiam
Robert

#8 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 28 październik 2007 - 09:30

Wyścig może nie w Polsce, ale bardzo fajny 31.05.2008 Jarna Klasika start w Popradzie dst. 138km. Startowałem w tym wyścigu dwa razy i mam moge zachęcić do startu. Trasa bardzo ciekawa, dosyć trudne podjazdy no i stawka całkiem niezła. Więcej informacji na stronie http://www.eubike.sk/portal/pl/

#9 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 18 listopad 2007 - 14:14

Wczoraj odbyło sie spotkanie organizatorów cyklu maratonów szosowych Pucharu Polski. Oto ustalone terminy:
Gryfice 26.04.2008,
Trzebnica 10.05.2008,
Leszno 17.05.2008 ,
Kołobrzeg 31.05.2008,
Choszczno 14.06.2008,
Istebna 28.06.2008,
Podgórzyn 05.07.2008,
Łobez 19.07.2008,
Zieleniec 02.08.2008,
Gorzów Wlkp. 23.08.2008,
Iława 06.09.2008,
Swinoujście 20.09.2008

pozdro horny

#10 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 listopad 2007 - 16:12

ech.. zeby te maratony byly w niedziele :-/
do podgorzyna bym bardzo chetnie pojechal. jak dostane wolne to kto wie..

#11 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2007 - 16:58

17 maja w sobotę w Lesznie, daleko bardzo nie mam to może się bryknę :mrgreen:

#12 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopad 2007 - 18:37

mnie też bardzo ten kalendarz odpowiada, trzebnica w miare blisko, leszno jeszcze bliżej, w kołobrzegu mam znajomych, ale nie wiem jak to bedzie, choszczno tez niedaleko, istebna tez by odpowiadała, bo mam rodzinke w rybniku:) i na koniec jeszcze gorzów wlkp, generalnie to umiejscowienie tych wszystkich maratonów jest troche niesprawiedliwe, wiekszosc w zachodniej polsce, tylko może wiecie o który zieleniec chodzi???


#13 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 18 listopad 2007 - 18:50

o który zieleniec chodzi???

Zieleniec w Kotlinie Kłodzkiej, tzw Klasyk Kłodzki. W przyszłym roku, podobnie jak w tym, nie wezmę udziału w KK, ponieważ w tym samym terminie bedzie wyścig Tatry Tour, więc jeżeli mam wybierać, to pojadę wokół Tatr.
Ja mam wszędzie daleko, ale cóż zrobić? W innych regionach Polski jakoś nie rwią się do zorganizowania imprezy rowerowej na poziomie maratonów PP,... a szkoda :-/

pozdro horny

#14 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 19:23

Koledzy,co mają powiedzieć pasjonaci którzy mieszkają na wschód od wisły? Tutaj kolarstwo szosowe jest sportem conajmniej egzotycznym. Najbliższy z maratonów jest ok 400 km od nas!

#15 Gosc_Cesiekk_*

Gosc_Cesiekk_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 21:41

Należe do grupy takich pasjonatów. Na podkarpaciu kolarstwo jest mało popularnym sportem. Są (rzadko) organizowane małe, kameralne imprezy kolarskie, raczej nie ujęte w żadnych kalendarzach. Czasem jak przejeżdżam przez jakąś miejscowość, to wzbudzam duże zainteresowanie. Ludzie jeszcze nie przywykli do widoku kolarzy na drogach, choć jest ich z roku na rok coraz więcej.

#16 Kazek Wieliczka

Kazek Wieliczka
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądWieliczka

Napisano 28 listopad 2007 - 19:23

Dokładam swoją cegiełkę jako organizator zapraszam na wyścig do WIELICZKI 11 maja w niedzielę g 12.00 można startować bez licencji .Długość trasy 50 km i 60km., w najbliższym czasie podam stronę internetową z dokładnym regulaminem. Co do Jana Klasik też brałem udział i go polecam.

#17 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2007 - 20:35

Strona jest już gotowa: www.kolarskamajowka.neostrada.pl
W imieniu Kazka i moim zapraszamy

#18 cassius17

cassius17
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 28 listopad 2007 - 20:45

Witam,

Sorry za Off-topic ale chyba macie źle zadeklarowane kodowanie strony na Windows-1250 :-|

Fajna strona i postaram się pojawić :)

#19 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2007 - 21:42

No niestety ja robiłem stronkę i nie znam się za bardzo na tym, robiłem w programie do robienia stron internetowych i to jest zapewne tego efektem, a da się to jakoś łatwo poprawić?

#20 Staszek27

Staszek27
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądNowa Huta

Napisano 30 listopad 2007 - 22:48

No niestety ja robiłem stronkę i nie znam się za bardzo na tym, robiłem w programie do robienia stron internetowych i to jest zapewne tego efektem, a da się to jakoś łatwo poprawić?

Najprościej to do sekcji head (np. zaraz po znaczniku ) dodać:
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
Na Windows działa, na Linuksie czy Macintoshach też raczej nie powinno być problemów ...



Dodaj odpowiedź