Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYSCIGI 2008


168 odpowiedzi w tym temacie

#21 cassius17

cassius17
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 30 listopad 2007 - 22:54

Wszystko już wytłumaczyłem na priva. :)

#22 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 30 listopad 2007 - 23:07

dziękuję :-) jak będę miał czas to pododaję to wszystko :-)

[ Dodano: 2007-12-05, 14:59 ]
UWAGA! Nastąpiła zmiana terminu Kolarskiej Majówki. Nowa data imprezy - 25.05.2008

więcej info na www.kolarskamajowka.neostrada.pl

#23 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2007 - 14:52

Dzisiaj wypatrzyłem taką imprezę na rok przyszły. Szosowców może trochę zniechęcić jazda po bruku, ale...

http://www.cyklomani...egulaminPP.html

pozdro horny

#24 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:46

Szosowców może trochę zniechęcić jazda po bruku, ale...



Prędzej zachecić :-D takie małe Paris-Roubaix :-D
To może być bardzo ciekawy wyścig.


#25 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2007 - 16:18

Jak sie ma karbonowy rower to owszem może zachęcić, ale 27km szosówką aluminiową z lat 80-tych to może kosztować tylko ostatnie miejsce i wstyd :cry:

#26 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2007 - 11:07

A propos Wielickiej Majówki Kolarskiej:

http://www.kolarskam...rada.pl/1km.htm - 404?

#27 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2007 - 12:08

wiem, bo jescze tam nie wrzuciłem opisu, ale I kolarska majówka już była i musze tam wrzucić krótki opis tego co było, w sumie w dziale media o nas masz skany z gazet opiujące wydarzenie.

[ Dodano: 2007-12-21, 19:50 ]
W związku z odbywającymi się 25 maja zawodami mastersów w Poznaniu, Kolarska Majówka w Wieliczce obędzie się 18 maja! Za zmianę przepraszamy i zapraszamy na imprezę 18.05.2008

#28 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 31 grudzień 2007 - 08:58

W przyszłym roku Skarżysko-Kam będzie organizatorem Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas w kat masters. Mistrzostwa odbędą się 31 maja 2008r.

Natomiast coroczny, już IX Skarżyski Rajd Rowerowy zaplanowano na 14 czerwca 2008r. Do wyboru 3 trasy (60, 90, 145km), a potem grillowanie, pifkowanie, i tańcowanie na wolnym powietrzu. Warto wybrać się na rajd, bo to fajna imprezka jest.

Mastersi mogą pościgać się jeszcze 23 sierpnia na nocnym kryterium ulicznym. Nie wiem jak w przyszłym roku, ale w bieżącym była możliwość udziału zawodników również bez licencji.

Są to terminy przybliżone i mogą podlegać korektom. W latach ubiegłych zdarzały się tygodniowe przesunięnia rajdu ze względu na niesprzyjającą pogodę.

pozdro horny

#29 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 05 styczeń 2008 - 19:26

W dniu 17 listopada 2007 r. odbyło się spotkanie organizatorów szosowych maratonów rowerowych, na którym ustalono m.in. kalendarz tych imprez w roku 2008. Z przyjemnością informuję, że
III Choszczeński Maraton Rowerowy "[glow=red]Pętla Drawska[/glow]"
odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2008 r.
Serdecznie zapraszam kolarzy i rowerzystów do udziału w naszej imprezie. Do zobaczenia w Choszcznie.

[glow=blue]trasa i regulamin na stronie[/glow]
http://www.pd.choszc....php?page_id=11

#30 Andrzej Smalec

Andrzej Smalec
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądNowa Ruda

Napisano 11 styczeń 2008 - 21:19

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Organizatorzy pragną powiadomić uczestników przyszłorocznego Klasyka Kłodzkiego o zmianie terminu maratonu.

Zmiana terminu podyktowana jest tym, iż w dniach 2-4 sierpnia w Dusznikach Zdroju kończy się inna impreza sportowa(BikeChallenge), co mogłoby niestety przeszkadzać w zarezerwowaniu noclegów a także w bezpiecznej jeździe(tłok na ulicach).


Nowym terminem Klasyka Kłodzkiego 2008 jest drugi weekend sierpnia, czyli dni od 8-10. Sam maraton odbędzie się 9 sierpnia.

Za zmiany bardzo przepraszamy!


UWAGA!! UWAGA!!

Są! Ruszyły! od 1 grudnia 2007 można zapisywać się na Klasyk Kłodzki 2008. Przypominam, że o starcie decyduje kolejność zgłoszeń.

W formularzu zgłoszeniowym znajdują się trzy dystanse do wyboru, przy czym proszę ilości kilometrów nie traktować jako ostateczną. Dokładne trasy podamy na początku lutego.
http://www.supermara.../klasykklodzki/

Sezon kolarski w pełni. Co rusz na stacjach sportowych emitowane są relacje z najbardziej znanych wyścigów. Siedząc w fotelu obserwujemy zmagania zawodowców, przyglądamy się scenerii w jakiej na twarzach zawodników pojawia się pot, łzy. Jesteśmy świadkami małych i wielkich dramatów. Niejeden z nas chciałby spróbować jak to jest walczyć z bólem, zmerzać się z granicami własnej wytrzymałości. Myślisz, że to niemożliwe? Otóż nie! Cudze chwalicie a swego nie znacie....

Zainteresowany? Uchylę Wam rąbka tajemnicy. Jest taka kotlina w Polsce, gdzie wszystko jest możliwe.Kotlina Kłodzka. I właśnie tutaj, między 8 a 10 sierpnia odbywa się najtrudniejszy maraton szosowy w Polsce - Klasyk Kłodzki. Spytasz dlaczego najtrudniejszy? Otóż dlatego, że przygotowany jest z myślą o ludziach, którzy nie boją się gór, zmiennej pogody a także chcą poznać uczucie satysfakcji po pokonaniu własnych słabości. Przygotowany przez tych i dla tych, którzy kochają rower.

Klasyk Kłodzki daje Ci szansę poznania najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej. Startujemy z Zieleńca, znanego bardziej jako zimowa baza narciarska, a następnie udajemy się w stronę Przełęczy Spalonej. Trasa wiedzie przez Drogę Sudecką, Przełęcz Puchaczówkę, Przełęcze Jaworową, Łaszczową i Polskie Wrota. Jeżeli myślisz, że to wszystko, co jesteśmy w stanie zaoferować, to się mylisz! ;)

Specjalnie dla Was stworzyliśmy trzy dystanse, aby każdy mógł poczuć ogień w płucach podczas wspinaczki krętymi górskimi drogami, które prowadzą kolarzy przez Góry Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Bardzkie i Stołowe. Jeżeli jestes zaprawiony w boju, uwielbiasz długie dystanse, to dla Ciebie jest dystans Giga- 236 km i 3980 metrów przewyższeń. Jeżeli gustujesz w nieco krótszych "przejażdżkach", to zapraszamy na dystans Mega, czyli 178 km i 3058 metrów przewyższeń. Ale hola hola! Pamiętamy też o tych, którzy chcą się doskonale bawić, zawrzeć rowerowe przyjaźnie i po raz pierwszy zasmakować trudu supermaratonu w pradziwych górach. To dla Was jest trasa Mini licząca 118 km i 1706 metrów przewyższeń.

Ale to nie wszystko! Tak jak w zeszłym roku, tak i teraz, zapraszamy do uczestnictwa osoby niepełnosprawne. Dla Was stworzyliśmy kategorię N. N, bo jesteście Niesamowici, Niepowtarzalni i Niezwyciężeni. Bo pokażecie kto tu tak naprawdę rządzi! ;)

W zeszłym roku na linii startu stanęło 252 kolarzy z całego świata. Wśród nich również kobiety! Przez zeszłorocznego uczestnika Klasyk Kłodzki został nazwany "Pro Tourem w pigułce". Dlaczego? Dlatego, że "pogoda jak na Tour de Pologne, długość jak w Giro d'Italia, podjazdy jak w Tour de France, stan drogi jak w Paris Roubaix". A jacy bohaterowie! Każdy z Was może nim zostać. Wystarczy chcieć i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czy warto? Oczywiście! Poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz przepiękne widoki, odczujesz magiczną atmosferę supermaratonu, dzięki której czujesz się jak w domu. Na rowerze każdy kolarz niezależnie od tego, czy jest młody, czy należy już do "starszaków" jest równy! To tutaj, niezależnie od miejsca, otrzymasz medal i dyplom ukończenia Klasyka Kłodzkiego. Bo dla nas każdy z Was jest zwycięzcą!


Chcesz spróbować? Nic prostszego, wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Bierz urlop, pakuj się i 9 sierpnia przyjedź do nas. Czekamy na Ciebie! :)


Zapraszamy!

Katarzyna Michalik
www.supermaraton.org/klasykklodzki

#31 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:05

Natomiast coroczny, już IX Skarżyski Rajd Rowerowy zaplanowano na 14 czerwca 2008r. Do wyboru 3 trasy (60, 90, 145km), a potem grillowanie, pifkowanie, i tańcowanie na wolnym powietrzu. Warto wybrać się na rajd, bo to fajna imprezka jest.


Horny a masz jakąś stronkę albo info skąd można się dowiedzieć o godzinie rozpoczęcia rajdu?

#32 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 14 styczeń 2008 - 08:17

Na dzień dzisiejszy bardziej precyzyjnych informacji jeszcze nigdzie nie ma. Bliżej wiosny będzie wszystko wiadomo. Rajd corocznie rozpoczyna się o godzinie 9:00. Zapisu wraz z symboliczną opłatą startową (15zł w ubiegłym roku) można było dokonać nawet w dzień startu od godziny 8:00.
Jak tylko będzie gdzieś opublikowany regulamin rajdu podam link.

pozdro horny

#33 Kuba82

Kuba82
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:46

No to widzę Jelitek, że też sie wybierasz. Chociaż to jeszcze 6 miesięcy to ja już mogę zapowiedzieć swoją obecność :mrgreen:

#34 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2008 - 15:35

Ja lubię rajdy i wszelkiego rodzaju imprezy szosowe :-)
czy Kuba82 = Ikant? :-)

#35 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2008 - 15:21

Na stronie internetowej Małopolskiego Związku Kolarskiego znalałem kalendarz na sezon 2008. Znajdują sie tam m. in trzy wyścigi szosowe w kat. masters. Nie ma tam zadnych konkretów oprócz nazwy imprezy i daty. To co udało mi się wyczytać zamieszczam poniżej;
- 2008.05.18 Puchar Wieliczki (o tym ktoś juz wspominał)
- 2008.06.08 Puchar Gorlic
- 2008.06.15 Kryterium o Puchar Prezydenta miasta Nowy Sącz
- 2008.08.29-31 VI Ogólnopolski Beskidzki Górski Wyścig Kolarski

http://www.mzkol.pl/...hp?id=kalendarz

Miejmy nadzieję, że wszystkie się odbędą zgodnie z planem. Jeśli ktoś coś o nich słyszał to niech pisze!

#36 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2008 - 15:55

Tak puchar wieliczki to ja o tym wspominałem. Impreza również znana pod nazwą Kolarska Majówka w Wielicze ;-)

Rozumiem że do tych wyścigów trzeba mieć licencję? W Pucharze wieliczki tylko Masters muszą mieć licencję

#37 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2008 - 21:10

Nie wiem jak z tymi licencjami ale jeśli jest napisane, że dla mastersów to prawdopodobnie licencja będzie wymagana. Pewności nie mam ponieważ opieram się na tym co wyczytałem (a jest tego na razie bardzo niewiele).
Myślę ,że bliżej sezonu będą pojawiały się jakieś szczegóły.

P.s
Na wszelki wypadek proponuję wyrobić sobie taką licencje. Koszt to o ile dobrze pamiętam 40 zł. Należy wypełnić wniosek i dołączyć zdjęcie. Wszelkich informacji należy szukać w okręgowych związkach kolarskich.

#38 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2008 - 22:13

A ja słyszałem że teraz niechętnie dają licencję...a to wszystko z powodu kasy. Przynajmniej w przedziale juniorów orlików tak jest.

#39 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 styczeń 2008 - 23:18

A wiesz może jak wyglądają przedziały wiekowe? Był kiedyś chyba post z kategoriami, ale nie mogę go znaleźć.

#40 Gosc_tlumik 79_*

Gosc_tlumik 79_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2008 - 08:14

W ubiegłym sezonie wyrabiałem sobie licencję masters i nie było żadnych problemów. Mam kontakt a trenerami i zawodnikami w klubach i nic nie słyszałem żeby stwarzano im jakieś przeszkody w wydawaniu licencji w kat. od młodzika po orlika.

Przedziały wiekowe w kat masters wyglądają następująco;
-kat. 0 do 29 lat
-kat. I od 30 do 39 lat
-kat. II od 40 do 49 lat
-kat. III od 50 do 59 lat
-kat. IV od 60 do 69 lat
- kat. V od 70 wzwyż



Dodaj odpowiedź