Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transport Roweru - Optymalnie?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rakvski

rakvski
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 13:08

Witam,

 

Czy ktoś korzystał z takiego połączenia?

Stalowe belki oraz taki oto uchwyt za widelec?

https://www.bagaznik...000-OT-115/1098

http://allegro.pl/uc...6460625360.html

 

Z punktu widzenia fizyki wydaje mi się, że trzy punktowe podparcie jest lepsze niż chwytak "za ramę"

Jednocześnie niskośc ceny pozwala mi powątpiewać w bezpieczeństwo i trwałość takowego transportu.

 

Czy może lepiej poszukać uchwytów z belką łączącą oba punkty podparcia tj. koło i widelec?

Od długiego czasu zastanawiam się jak transportować szosę na zawody, a dośc mam zasyfiania jasnej tapicerki.

Relingów nie posiadam więc stalowe belki są dla mnie jedyną opcją.

 

Pozdrawiam



#2 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 13 wrzesień 2016 - 08:26

U mnie koło ląduje za drugą belką, więc rozwiązaniem jest taki bagażnik z szyną, która leci po długości. Zmierz rozstaw belek i kół rowerowych. Bo to korytko dla tylnego koła może okazać się za krótkie. System na pewno działa, bo ludzie wożą tak rowery, ja jeszcze nie miałem okazji.



#3 Slon78

Slon78
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Skądlubelskie/mazowieckie

Napisano 13 wrzesień 2016 - 13:51

Mam ten bagażnik i sprawdza się bardzo dobrze. Nie jest zbytnio wyszukany, wykonany tak sobie, ale trzyma rower pewnie - chwytając rower za widelec można rozbujać Skode Fabię ;)

Belki w samochodzie muszę instalować na krańcach relingów, aby rower zmieścił się. Przednie koło mocuję do ramy roweru opierając o widelec górną rurę i częściowo przednią belkę. Wykorzystuję do tego samozaciskające się paski. Jeśli trzeba pomiędzy koło a punkty mocowania ramy podkładam rozcięta i złożona dętkę.

 

 



#4 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 13 wrzesień 2016 - 13:54

Wszystko ok, tylko strach zostawić rower na dachu i pójść gdzieś sobie - brak zamka.

#5 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:59

Z rowerem na dachu trzeba pamiętać przy wjazdach do garażu, przejazdach pod wiaduktami itp;). Dla mnie 'bezpieczniej' jest z tyłu na haku, gdy trzecia tablica jest już w końcu legalna





Dodaj odpowiedź