Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Z Wkładką Na Dużą... Powierzchnię Styku Z Rowerem

Spodenki wkładka

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ggdh

ggdh
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 22:15

Witam,
Pierwszy post i od razu o d.pach... Ekhm, do rzeczy: wróciłem do jeżdżenia po 6 latach (long story short - choroba) i jakoś tak się złożyło, że muszę pompować opony o 20psi więcej niż kiedyś. Mam spodenki decathlonowskie, żelowe bez szelek i niby wszystko jest ok, ale po około 30km zaczynam się wiercić, bo coś zaczyna uwierać/ocierać. Śmiały ruch w stronę krocza i jest ok na następne 3km. I zaraz znowu muszę gmerać gdzie ksiądz zabrania.

Mimo, że od Wielkanocy zrzuciłem 8kg to dalej jest mnie za dużo i nijak nie mogę utrzymać spodenek na miejscu. Wymyśliłem sobie, że odpuszczę te do następnych -8kg, a w międzyczasie kupię spodenki z dużo większą wkładką. Dłuższą i szerszą, bo obecna często się zwija i trę udami o siodło.

Jakieś typy? Niekoniecznie chcę się zakupem zrujnować, więc załóżmy budżet do 250pln.

#2 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 08:34

Witaj na forum,

spodenki proponuję Ci takie

http://pl.sportsdire...olcode=63648503

 

Na pewno będziesz zadowolony z wkładki, jedna z wygodniejszych jakie znam i używam.



#3 ggdh

ggdh
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 10:04

Nie mogę dojrzeć wkładki na tych ciemnych zdjęciach. Jest one większa niż standardowa? Bo jak nie to jaka by ona nie była wygodna to i tak będzie się zwijać. 

 

Na którymś wideo od SzajBajka widziałem, że jeździł w spodenkach Treka, których wkładka wydawała się być o połowę większa niż w moich. 



#4 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 17 wrzesień 2016 - 19:16

Endura FS260 Pro SL robią w trzech rozmiarach wkładki, najszersza jest całkiem duża.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 wrzesień 2016 - 20:05

No i przede wszystkim bierz spodenki z szelkami - prawdopodobną przyczyną zwijania się wkładki jest właśnie brak szelek.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:25

_____damskie morze ? 

 



#7 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:55

Może kwestia pozycji albo siodełko do bani, pochyl się bardziej i kup może inne siodło albo nakładka na siodło jako rozwiązanie tymczasowe.



#8 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 22:12

Nie mogę dojrzeć wkładki na tych ciemnych zdjęciach. Jest one większa niż standardowa? Bo jak nie to jaka by ona nie była wygodna to i tak będzie się zwijać. 

 

 

Dla porównania - może przyda się jeszcze komuś innemu:

po lewej wkładka Odlo ENDURANCE 2 SUPER AIR o gęstości 120 - przeznaczona na długie dystanse, a po prawej wkładka Endura FS260-Pro SL w wersji medium

aNJzJPj.jpg

 

Po lewej Odlo, po prawej Endura wkładka serii 600

 

CfF72hh.jpg

 

 

 po prawej Endura serii 800 - najszersza ze wszystkich wkładek w części przedniej

 

DehvLdG.jpg

 

 po prawej Castelli Progetto X2 - ta z kolei najwęższa ze wszystkich. W najszerszym miejscu ok 17 cm. Pozostałe w najszerszym miejscu mają po 21cm.

 

jxrkVID.jpg

 

Wkładka Endury w wersji szerokiej w spodenkach FS260-Pro SL pewnie byłaby najlepszym wyborem, ale jak zauważył robo w Twoim przypadku

 

 prawdopodobną przyczyną zwijania się wkładki jest właśnie brak szelek.

 

pozdrawiam


  • 4gotten lubi to

#9 ggdh

ggdh
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 09:19

Sprawdziłem cenę Endury i niestety jest bardzo daleko od mojego budżetu :( 560pln za spodenki do jazdy wspomagające odchudzanie dać nie mogę :/

#10 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:20

Dlatego zaproponowałem Ci spodenki z linku który podałem. Wkładka Endury w największym rozmiarze będzie niewiele większa od wkładki Odlo a różnica w cenie jest znaczna.



#11 ggdh

ggdh
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:30

Tak tak, już oglądałem. Dzięki :)



#12 ggdh

ggdh
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 21:25

ODLO zdążyły dotrzeć :) jutro pierwsza jazda i dam znać co i jak!

#13 ggdh

ggdh
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 październik 2016 - 21:05

Buduję dom i czasu na rower mniej niż bym tego chciał :(

W spodenkach przejechałem ok 50km i jak na razie odczucia super. Okaże się jak przejadę na raz podobny dystans, ale jestem dobrej myśli :)

Moody, dzięki!

#14 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 02 październik 2016 - 12:14

Wygląda na to, że trafiłeś właściwie ze spodenkami i Twój problem został rozwiązany.

No cóż, trzeba sobie pomagać - polecam się z radą na przyszłość. Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź