Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pętla Beskidzka, 10.07.2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
243 odpowiedzi w tym temacie

#41 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 18 czerwiec 2010 - 09:17

nie wiem.. może racja ,że cały czas na maksa ,ale wiem ,że za daleko pod góre z tymi najlepszymi to nie zajadę :mrgreen: niestety, ale znam swoje możliwości i będzie to moja druga wizyta z rowerem w górach :roll:

#42 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2010 - 10:19

jednak maratony to nie wyścigi.


No dokładnie.. to że jest start wspólny na PB to jest duży sukces organizacyjny Wieśka ale to dalej jest maraton, potem jedziemy już w otwartym ruchu drogowym więc ściganie się i tak nie jest w 100% obiektywne (ktoś się zatrzyma na czerwonym a ktoś nie itd). A co do trasy i jeżdżenia pętli w kółko. Wiesz ile to jest kombinowania żeby poprowadzić sensowną pętlę w Beskidach a co dopiero trzy różne od siebie? Bo ja wiem ;)

#43 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 18 czerwiec 2010 - 10:27

a jednak rok temu się udało :P
to juz lepiej mega+ mini by było :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#44 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 18 czerwiec 2010 - 10:37

Zastanawiam się jeszcze na opcją GIGA = MEGA + MINI, będzie tego prawie 210 km .... No i spora suma przewyższeń. Więc będzie albo 2 x mini albo mega + min, sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Zobaczymy ile osób zapisze się do 25.06 na GIGA. Wtedy zdecyduję.

Gwoli wyjaśnienia: tegoroczna Pętla jest organizowana w sposób "stonowany" jest Memoriałem Jana Ferdyna, inicjatora, który zginął 1 maja 2010. Trasy z tego względu nawiązują bezpośrednio do pierwszej edycji Pętli z roku 2007. Wtedy jechało się 1 pętlę x 2 lub nawet 3 razy.

Ja osobiście do jazdy po rundach przekonałem się na majowym Pucharze Ustronianki - spodobało mi się to, ciekawe doświadczenie dla szosowca.

#45 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 18 czerwiec 2010 - 10:59

A ja lobię jeździć po rundach. Oczywiście 2 lub 3 razy :)
Znam np podjazd na salmopol lub kubalonkę bardzo dobrze, a pomimo tego zawsze lubię tam jechać :)
Nawet mi pasuję jak pojedziemy dokładnie to samo co w 2007 roku, bo wtedy nie jechałem :cry:
A co do jazdy na maksa to na szczęście ślimaki nie muszą się śpieszyć
;-)

#46 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 18 czerwiec 2010 - 11:24

no to jest właśnie to co pisze cały czas :P Jak dwa lata temu. Myślę że ciekawsza opcja , dystans nie będzie jakiś potworny ( w ubiegłych latach było więcej ? ) jedynie przewyższenia ale jak ja przejadę to inni tez.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#47 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 18 czerwiec 2010 - 12:28

no to jest właśnie to co pisze cały czas :P Jak dwa lata temu. Myślę że ciekawsza opcja , dystans nie będzie jakiś potworny ( w ubiegłych latach było więcej ? ) jedynie przewyższenia ale jak ja przejadę to inni tez.


Nie pisz "JEDYNIE" przewyższenia bo to one decydują o trudności trasy w Beskidach. Rok temu 70 km dystans mini okazał się dla wielu prawdziwą próbą sił, mało kto wjechał na metę niezmęczony :mrgreen:

Na pierwszej edycji w 2007 dystans GIGA miał 275 km!! Mało kto go ukończył ;-)
3 x Kubalonka, 3 x Salmopol, 3 x Ochodzita ...... Taki dystans wynikał z wtedy regulaminu supermaraton.org.

Wracamy do korzeni, ale oczywiście z większym pragmatyzmem ;-)

#48 saint

saint
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwiec 2010 - 19:06

a takie pytanie. to, że na tracu pętli MINI nie ma Kamesznicy (tej ściany, gdzie rok temu wiele osób dawało z buta) to tak miało być? znaczy jedziemy drogą wzdłuż wiaduktu i głównej drogi?

#49 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 21 czerwiec 2010 - 06:34

Ten podjazd jeszcze się rozstrzygnie. Są 3 opcje, w tym 2 ścianki z Kamesznicy, gdzie położono nowy asfalt. Czekamy jednak jeszcze na remont początkowego odcinku w Kamesznicy gdzie jest fatalny asfalt. Jeśli go naprawią wtedy możliwy tam będzie przejazd.

#50 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 21 czerwiec 2010 - 08:16

Wydaje mi się że ten maraton jest tak ciężki, i podjazdy tak męczące i strome, że ważne jest żeby trasa podana była wcześniej przed wyborem przez uczestników dystansu na jaki chcą jechać :-)

#51 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 21 czerwiec 2010 - 08:19

krzy1976, nie martw się o to. Przecież orgowie nie puszczą ludzi na trasę w ciemno. To nie rajd na orientację ;)

#52 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 21 czerwiec 2010 - 08:51

Ten podjazd jeszcze się rozstrzygnie. Są 3 opcje, w tym 2 ścianki z Kamesznicy, gdzie położono nowy asfalt. Czekamy jednak jeszcze na remont początkowego odcinku w Kamesznicy gdzie jest fatalny asfalt. Jeśli go naprawią wtedy możliwy tam będzie przejazd.


to trzymamy kciuki że nie naprawią :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#53 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 czerwiec 2010 - 11:47

ja się coraz bardziej boję :lol:
i zastanawiam się czy jestem zdrowy na ciele i umyśle ,że biorę tam udział :mrgreen:

#54 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 21 czerwiec 2010 - 13:18

ja się coraz bardziej boję :lol:
i zastanawiam się czy jestem zdrowy na ciele i umyśle ,że biorę tam udział :mrgreen:

ja też hehe, czysty masochizm :-)

#55 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 21 czerwiec 2010 - 14:04

Ten podjazd jeszcze się rozstrzygnie. Są 3 opcje, w tym 2 ścianki z Kamesznicy, gdzie położono nowy asfalt. Czekamy jednak jeszcze na remont początkowego odcinku w Kamesznicy gdzie jest fatalny asfalt. Jeśli go naprawią wtedy możliwy tam będzie przejazd.


to trzymamy kciuki że nie naprawią :P


Jechałem tam dziś, golfem II, naprawili ;-). Końcówka podjazdu jak stół. Początek Kamesznicy trochę trzęsie. Łata na łacie ale jest, i co wy na to?

#56 saint

saint
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2010 - 15:19

może raz główną (na pierwsze kółko), a raz ścianą (na finisz), żeby urozmaicić.

#57 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 21 czerwiec 2010 - 17:50

Ja mam jeszcze pytanie z innej beczki. Czy dla kibiców/nie uczestników przewidziane są jakieś atrakcje? Jadę z zapleczem :-) i nie chce żeby się nudzili.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#58 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 21 czerwiec 2010 - 17:54

Ja mam jeszcze pytanie z innej beczki. Czy dla kibiców/nie uczestników przewidziane są jakieś atrakcje? Jadę z zapleczem :-) i nie chce żeby się nudzili.


Kup im litra lub więcej zależy ile osób jedzie i się nie będą nudzili :)

A na poważnie to daj w łapy aparaty i niech robia fotki będzie co oglądać

u2250y2014v3.gif


#59 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 21 czerwiec 2010 - 18:24

woody Już nad tym myślałem. Problemem będzie tylko porozstawianie na trasie, ale może coś się wymyśli. Jeszcze trochę czasu jest.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#60 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 czerwiec 2010 - 18:54

przecież.. dawaj im kluczyki od samochodu i niech zapierdzielają za tobą w co rusz nowe miejsce.. np. co 20-30 minut zmiana miejsca :)