Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skórzane Gumki Klamek

gumki klamki shimano600

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dodo700

dodo700
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądKraków / UK (Reading)

Napisano 17 wrzesień 2016 - 23:05

Hej,

Niestety jak większość użytkowników starszych rowerów borykałem się do niedawna w z problemem zetlałych gumek na klamkach.

Kupiłem moją pierwszą szosówkę religh chyba z lat 80 albo 90 tych, na rurkach Reynolds 531c na osprzęcie shimano 600. 

Cudo, nie rower, w porównaniu do górala, to tak jakby przesiąść się z czołgu t34 na bolid F1, ale mniejsza z tym. Gumki były zetlałe i popękane, próbowałem je odmłodzić wd40 oraz wrzątkiem a także próbowałem kleić ale to było na nic, guma była za stara, a cena za nowe gumki jest taka sama jaką zapłaciłem za cały rower. wiec postanowiłem sobie zrobić samemu nowe skórzane (gumki).

otóż nie jest to trudne i każdy w domu może sobie takie wykonać.

poniżej zamieszczam zdjęcia a gdyby ktoś był w potrzebie to chętnie udzielę rad co i jak.

poniżej zamieszczam zdjęcia.

 

 

 

Załączone pliki


  • Prozor, Maitre i Kresowiak lubią to

#2 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 18:04

Dobra robota! Podoba mi się ! :)



#3 freak78

freak78
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 28 październik 2016 - 22:05

Witam, też właśnie mam taki problem, że nie mam gumek, nie wpadłem na to że rzeczywiście samemu można zrobić, super wygląda, Kolego podsunąłeś mi pomysł, będę dziergał he he :)



#4 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 październik 2016 - 08:52

O rzesz ty, super to wygląda szkoda jednak, że w nowoczesnym rowerze już by tak się nieprezentowało. Gratki za pomysł i wykonanie.

#5 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 listopad 2016 - 21:17

A ja właśnie zaczynam się zastanawiać nad taką pracą domową (ale mam wytłumaczenie.. Brooks też gości :P )
Klamki i owijka mi się kołatały po głowie, ale podobno jest to koszmarnie śliskie po deszczu (i z owijki zrezygnowałem).
Ale "gumki".. Brzmi cały czas odpowiednio old-school'owo :)

#6 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 04 listopad 2016 - 01:31

Też poszedłem w skórę, przy renowacji starej szosy. Tylko poszedłem w płaskie szwy i uniknąłem nitowania.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam



#7 rszosowy

rszosowy
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 styczeń 2017 - 00:35

.





Dodaj odpowiedź