Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki - problem głupi , ale jednak.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 06 maj 2010 - 09:32

Dziś zostałem szczęśliwym posiadaczem roweru szosowego "HURA!" :) . Wszystko jest ok ale musiałem wymienić owijkę . Po zdjęciu starej na kierownicy pozostał taki lepiący się syf i chcę ją umyć . Muszę zdjąć klamkomanetki. Tyle że nie wiem gdzie tam jest jakiś otwór do odkręcania . Pierwszy raz mam w rękach takie coś . Na manetkach jest taka sztuczna skóra , wydaję mi się że pod nią jest jakaś nakrętka , ale jej się chyba nie da zdjąć bez zniszczenia . Napiszcie jak to zdjąć i gdzie jest nakrętka.

#2 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 maj 2010 - 09:52

Napisz jaki model tych klamkomenetek.

Sprobuj odwinac te "sztuczna skore" od strony kierownicy, zwykle tylko tam moze byc sruba do odkrecenia ;)

Zobacz tutaj - rys. nr 6 - tam jest sruba imubsowa
http://www.parktool....rner.asp?id=153

#3 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 06 maj 2010 - 10:26

Można też odchylić gumę z góry i z zewnętrznej strony uchwytu jest śruba od obejmy..
Zacznij od końca zdejmować gumę.. pociągnij najpierw delikatnie do przodu i jak puści, to wtedy ołup jak banana - nie dosłownie! ;-)

#4 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 06 maj 2010 - 12:27

Ok u mnie była u góry , dzięki . Po prostu bałem się że pęknie ta guma , bo była mocno napięta , w momencie gdy można było odkręcać śrube .

#5 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 06 maj 2010 - 13:15

Dodam ze warto miast owijki z klejem od spodu, zastosować taką z silikonem który nie ubrudzi kierownicy, a owijka da się bezproblemowo zdejmować i to nie raz.



Dodaj odpowiedź