Skocz do zawartości


Żelowe Podkładki Pod Owijkę - Warto?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:16

Cześć!
Ostatnio zdecydowałem się spróbować przełajówki... i w porównaniu do MTB w terenie podeszła mi tak, że teraz można znaleźć ją w dziale sprzedaży ;)
Ogólnie jestem na nie, wolę na kamienie czy szutry jeżdżącą kanapę, bo wygoda zupełnie inna.

Znajomy polecił mi jednak żelowe podkładki na kierownicę pod owijkę.
Widziałem coś takiego na allegro - firmy pro jakieś 50 zł, a także fizika razem z owijką jakieś już 160 zł... niemało, więc wolę się upewnić.

Warto coś takiego pod owijkę założyć? Wiadomo, że nie będzie to ani większy balon w oponie, ani tym bardziej amortyzator.. ale i tak jestem nieco ciekawy, jak spisuje się przy drganiach.

#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:40

Takie wkładki wytłumią raczej mikrodrgania spowodowane porowatym asfaltem niż wertepy z terenie. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 wrzesień 2016 - 07:12

Zdecydowanie warto. Sam korzystam i nie wyobrażam już sobie życia bez tego. W tym miejscu nie zgodzę się z Siarą, bo w terenie czuć ogromną różnicę.

Wkładki mają też jedną ogromną przewagę nad np. drugą warstwą owijki albo starą dętką: nie pogrubiają aż tak kierownicy (bo znajdują się tylko po jednej stronie), więc osobom z mniejszymi dłońmi będzie o wiele wygodniej.

Przy okazji: XLC też oferuje takie wkładki, są jeszcze tańsze a równie dobre.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 27 grudzień 2016 - 14:54

Wyciąłem z 5mm neoprenu stosowne paski i przykleiłem je w "dolnym chwycie" po górnej stronie - tak jak opiera się dłoń - od końca kierownicy pod klamkę. Na to oczywiście owijka - sprawdza się świetnie i kosztuje grosze.



#5 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 09:13

Ja również mogę polecić rękawiczki edury z żelowymi wszywkami, dziwnie leżą na rękach ale miękko jest, co prawda nie są tanie bo około 150zł 



#6 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 styczeń 2017 - 06:57

Na konkretne wertepy jednak MTB.

Nie stosuję żelowych wynalazków, ale nadgarstki trzeba wzmacniać.

Np: - kółko ściskacz http://fitbay.pl/354...cz-grip-90.htmli powerball http://www.powerball-germany.com/Models



#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 04 styczeń 2017 - 11:07

:D
tym kółkiem to najwyżej wzmocnisz uchwyt, a nie nadgarstki. Na nadgarstki, a defakto także na przedramiona najlepsze są uginania i prostowania dłoni ze sztangą/sztangielką nachwytem i podchwytem gdy przedramiona oparte są o ławeczkę lub kolano:

http://www.ilovebody.../przedramie.png
(może poza pierwszym ćwiczeniem)



Dodaj odpowiedź