Skocz do zawartości


Madone 6.5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2016 - 18:27

Wykorzystałem sytuację i jest :)

 

p5pb13974681.jpg

 

Rower ma fabryczną specyfikację poza"

- korbą - zamiana Force standard 53/39 na Red'a 50/34

- owijka - pomarańczowy Lizard Skins 2.5 mm

- maszt siodła - biało-czarny zamiast czarnego

- koła - na zdjęciu - Wishbony pod szytki

- zaciski kół - Dartmoory Bolt-on

- kaseta Dura Ace 7900 11-28

- przerzutka przednia Sram Rival Yaw

- klocki hamulcowe Zipp/Swisstop

 

Rower na zdjęciu waży 6,95

 

Parę faktów:

- do tej pory jeździłem na Domane 4.5 58 cm, Madone jest w rozmiarze 56 cm, geometria H1 - główka niższa o 5.5 cm, rama dłuższa o centymetr. Taka przesiadka budziła moje obawy - czy nie złamię kręgosłupa :) W domane mam jednak tylko podkładkę 5 mm pod mostkiem i mostek na minus, w Madone trzy podkładki pod mostkiem i mostek na plus. W sumie daje to tylko (albo aż) dwa cm różnicy. 

- Domane miał być - i w szerokim pojmowaniu jest - bardzo komfortowym rowerem typu endurance. Kupiłem go też z takiego powodu - komfortowa, wygodna szosa. Iso speed który miał pomagać w tłumieniu nierówności; opony 25 mm, spokojna geometria, komfortowa pozycja za kierownicą itd. Problem w tym że ja... nigdy nie mogłem się z tym rowerem dogadać. Przejechałem na nim 8-10 tysięcy km nie odczuwając tych producenckich obietnic :)

 

Okazja zakupu Madone - przed kupnem Domane jeździłem testtowo Madone 5.9 i bardzo miło wspominam wrażenia z eksploatacji tego roweru. Był komfortowy, stabilny, przewidywalny i...szybki.  Złożony z przypadkowych części jako rower pożyczka/testowy. Grupa 105, podstawowe koła Shimano, żadnych rewelacji. Testy odbywały się w zimie przez półtora miesiąca. Bardzo mi się spodobało.

Zakup Domane okazał się...rozczarowaniem. 

Madone miał być czerwono-biały, tak przynajmniej wyglądał na zdjęciu w katalogu. To że nie doczytałem realnych danych - catalyst orange - to już mój problem. Realnie nie było żadnym.

 

Pierwsza jazda tydzień temu.

Wrażenia?

Rower jest bardzo przyjazny użytkownikowi. Mimo innej geometrii i pozycji na nim siedzi się bardzo wygodnie i nie odczułem przesiadki w najmniejszym stopniu negatywnie. Jest bardzo stabilny, przy typowych rozwijanych przeze mnie prętkościach stabilniejszy niż Domane. Jest przewidywalny i posłusznie reaguje na moje polecenia. Jestem kiepskim technikiem jednak możliwość ogarnięcia tego roweru jest dla mnie dużo większa niż Domane.

Zupełnie inna bajka to przyspieszenie... Jest fenomenalny. Seryjne koła Bontrager RXL z oponami R3 23 cm pozwalają na sympatyczne zrywy - Domane "obuty" w Shimano RS 80 (bardzo zbliżona masa kół) nie ma do Madone startu. Z kołami na zdjęciu - szytkowymi Fishbonami o masie 1350 gramów jest jeszcze lepiej.

Co dziwne - dopiero w Madone te koła pozwalają odczuć różnicę między clincherami a szytkowymi kołami - jest bajka. Opory toczenia wyrażnie mniejsze, lekkość toczenia i reaktywność roweru.

 

Na razie przejechałem dopiero kilkadziesiąt km, z czego jedną rundę 30 km. Wrażenia są rewelacyjne a kręcenie bawi mnie jak nigdy na Domane.

 

Hamulce Srama - Force - działają rewelacyjnie. W moim odczuciu oferują większą siłę niż Ultegry czy TRP które miałem w Domane. Zielone klocki do obręczy aluminiowych są bardzo dobre we współpracy z Bontragerami, klocki Zippa świetnie działają na Wishbonach.

 

Rower jest bardzo udanym zakupem i jestem bardzo zadowolony. Gdy kupowałem pierwszą szosę nie miałem możliwości przetestować ani ówczesnego Madone ani Domane - gdybym mógł to zrobić na pewno Domane bym nie kupił. Madone pod każdym względem - również jakości tłumienia nierówności - wygrywa z Domane. 

 

To na razie tylko tyle, w razie postępu w pokonywanych kilometrach podzielę się wrażeniami.

 

p5pb13961841.jpg



#2 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2016 - 20:40

Szczerze powiem, że nie szedłbym w kierunku pomarańczowej owijki i białych gum klamek. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, ale mi osobiście bardziej podoba się takie zestawienie kolorów, a ew. nawet z czarną owijką: https://www.google.p...iact=mrc&uact=8



#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2016 - 22:06

Białe gumy były w zestawie. Jak będą mnie irytować bardziej niż się podobać to wezmę z nimi rozwód :)



#4 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2016 - 13:56

@mess niech się uczy z jakimi naklejkami koła kupować do Madone :D taki żart :D 



#5 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:15

Rower pierwsza klasa  :)



#6 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:07

Patriotic



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:18

Pomarańcz jest w polskiej fladze? :)


  • z wiatrem we włosach lubi to

#8 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:26

Mężczyzna rozróżnia 6 kolorów :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#9 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:42

@ tobo Czy próbowałeś odwrócić mostek?



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:49

W jakim celu? 



#11 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:58

Żeby być pro.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#12 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:08

@ tobo Czy próbowałeś odwrócić mostek?

 

Mostek-nazi znowu w natarciu.


  • EverRestOnTheBike, kaloo i Dari lubią to

#13 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:11

W jakim celu? 

Kupujesz rower w dopasowaniu H1 i windujesz kierę w górę?



#14 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:17

A mam ją obniżyć tylko dlatego żeby obniżyć?

O ile wiem każdy rozmiar u producenta X jest dla osób w zakresie wzrostu od do, czasami ten zakres to nawet 10 cm różnicy. Czy w takim przypadku wszyscy muszą mieć mostek na minusie? 

Czy w instrukcji obsługi tego roweru napisane jest że geometria H1 wymaga zamontowania mostka w taki sposób?

Rower pod każdym względem jest lepszy od poprzednika, Domane co nie znaczy że mam się na nim zgiąć wpół. 

Oferta cenowo była rewelacyjna, do innego H1 w tym rozmiarze przymierzyłem się bez konsekwencji konieczności zakupu, było obiecująco dobrze. W jakiś sposób różnice trzeba było nie tyle zlikwidować co zniwelować i tak zrobiłem. 



#15 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:26

look psuja pedały....

a tak to słitaśnie


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#16 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:39

Chciałem platformy. Zdecydowanie efektywniej pedaluje mi się na takich. Ale uleglem.

#17 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 wrzesień 2016 - 16:36

look psuja pedały....

a tak to słitaśnie

 

A Speedplaye byłyby ok? Przecież wyglądają jak pedały mtb.

 

Jak mnie wkurza przypieprzanie się do takich głupot jak mostek obrócony w "złą" stronę albo za dużo podkładek pod nim. Szkoda w ogóle pokazywać swój rower, bo jedyne co w zamian dostaniesz to takie posty.


  • kaloo lubi to

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:01

Tu akurat pytanie bylo jak najbardziej na miejscu. Zasadnosc H1 i mostek do gory z podkladkami.
Z reguły mostek na plus idzie w pierwszych szosach, gdzie ludzie nie za bardzo wiedza jaka powinna byc pozucja na rowerze, przy zle dobranych ramach lub chronicznych problemach zdrowotnych. Pomimalem cos?

#19 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:37

Teraz mostek jest na plus, ale jak kolega tobo sie rozkreci i rozciagnie, da na minus. I po sprawie.

Fajna maszyna.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#20 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:39

Ci, którzy liczą kto ile ma podkladek i jak założyl mostek, to chyba jakaś sekta hehe.