Skocz do zawartości


Madone 6.5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:42

Pytanie byłoby na miejscu bez informacji w pierwszym poście.
Jeśli rozmiar ramy upośledza w jakiś sposób funkcjonalność roweru -w moim odczuciu jest lepiej pod każdym względem - to jestem w stanie przecierpieć wizualne "fopa".
Szosy używam też jako roweru transportowego (dojazdy do pracy) i w takiej konfiguracji (pedały, mostek) trafia dobrze w zastosowanie.

#22 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:38

Wedlug mnie akurat w tym rowerze z mostkiem nie ma az takiej tragedii, natomiast jest u nas wsrod amatorow troche taki trend: mostek bardzo wysoko. Potem sie z tego robi zazwyczaj pozycja taka troche turystyczna, wyprostowana, co na takim rowerze wcale nie musi byc takie komfortowe jak by sie wydawalo.



#23 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:00

Pozycja wpływa na to jak się rower prowadzi. Ludzie przesiadają się z mtb albo turystki na szosę i potem nie potrafią jeździć.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#24 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:11

Powiedziałbym raczej że jest odwrotnie, żeby być bardziej pro, co z resztą odzwierciedlają zadane tu pytania i wypowiedziane wątpliwości: mostek i pedały.  :)

Parę lat temu przestępstwem było zamontowanie w rowerze mtb xc, sztywniaku, giętej kierownicy. Dziś w żadnym nowym rowerze tego typu nie ma prostej a tym bardziej węższej niż okolice 700 mm. 

Itd.

 

Gdyby mój poprzedni Domane jeździł tak jak ten to zdecydowanie bym nie myślał o żadnej zmianie. 



#25 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 wrzesień 2016 - 05:37

Pozycję pewnie jeszcze obniżysz, gdy dłużej na nim pojeździsz. W swoim cienkim Treku co tydzień przekładałem jedną podkładkę z dołu na górę. W końcu zszedłem na zero i przyciąłem rurę sterowa. Zostawiłem tylko jedna podkładkę nad mostkiem, ale tylko po to gdybym ewentualnie kiedyś sprzedawał rower.

 

Podobają mi się koła i tu nic się nie zmieniło od lat. Szytka lepiej niesie. Jest może trochę droższa od oponki, ale warto dopłacić. Nie wiem tylko czy coś się zmieniło z klejeniem do obręczy?



#26 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 wrzesień 2016 - 08:51

Pozycję pewnie jeszcze obniżysz, gdy dłużej na nim pojeździsz. W swoim cienkim Treku co tydzień przekładałem jedną podkładkę z dołu na górę. W końcu zszedłem na zero i przyciąłem rurę sterowa. Zostawiłem tylko jedna podkładkę nad mostkiem, ale tylko po to gdybym ewentualnie kiedyś sprzedawał rower.

Możesz powiedzieć w jakim celu tak obniżałeś kierownicę ?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#27 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:17

Możesz powiedzieć w jakim celu tak obniżałeś kierownicę ?

Mam 179cm wzrostu. Idealny rozmiar ramy dla mnie to 550mm. Niestety Trek ma 54 i 56cm. Wybrałem 54 jako bardziej zwarty, obniżyłem kierownicę i wydłużyłem mostek z 90 na 130mm. Wysokość siodełka 74cm. Taka pozycja bardziej mi pasuje, nawet w cyklotyrystyce. W zależności od tego, czy jadę spacerowo, czy sportowo w grupie - 30 do 60% jazdy w dolnym chwycie. Przejechany dystans od połowy kwietnia  8 379km. Na wietrze też przeważnie w dolnym. Zdjęcia roweru wrzuciłem do galerii.



#28 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 wrzesień 2016 - 10:19

Czyli pomijając te cyferki, chodzi o to że tak jest bardziej komfortowo?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#29 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 28 wrzesień 2016 - 10:34

Z drugiej strony, nikt, przynajmniej ja, nie propaguje obnizania dla samej idei.
Osobiscie nie mam problemow z jazda z bardzo niskim przodem bez podkladek i z -17 mostkiem. Jakos latwo adaptuje sie do roznych ustawien na przodzie. Mimo wieku, plecy pozwalaja mi na to. Ale po bike fittingu podnioslo mi sie i osobiscie nie pomyslalbym zeby zakladac 130mm mostek. Fitting duzo daje.


#30 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:21

Jak mnie wkurza przypieprzanie się do takich głupot j

To strasznie nerwowy jesteś, bo nikt tu się nie przypieprza a jedynie wspomina o tym, że pedały mtb i rama szosowa nie wyglądają łądnie.

Jak właścicielowi wygodnie to ok. Wspomniałem, że właściciel ma zmienić bo jest nie PRO? Napisałem, że złożył brzydki rower??


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#31 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:21

Każdy ustawia sobie rower pod siebie. A z dwojga złego lepiej wzorować się na pro niż modzie. Większość zmian konsultację sobie z kolegą, który spędził w siodle ponad 50 lat. Najpierw jako zawodnik, a teraz trener. Jego ostatnia rada to - wszystko co się kręci musi być super.

#32 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 13:57

"Moda" to jest akurat na "pro"...


  • ROZMIAR i Siara_iwj lubią to