Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Rower] Wyrwało Przerzutkę Tył Rose Pro Sl 2000


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 15:09

Cześć, rower kupiłem w lutym. Dziś podczas drogi powrotnej z przejażdżki nagle tylna przerzutka trzasnęła i efekt jak na zdjęciach. Wciągnęła się w koło ale jakoś żadna szprycha nie wypadła, jedna jest minimalnie podkrzywiona, nie widać na pierwszy rzut oka. Nie znam się na technikalniach więc fachowo nie nazwę tego co się ułamało ale widać w którym to jest miejscu. Również ramie się dostało, jest minimalnie wkląśnięta od strony koła i zdarł się troche lakier. Także na pewno do wymiany przerzutka ale czy łańcuch to nie wiem.. wyplątałem go jakoś z koła i ogólnie wygląda ok.

 

Czy komuś zdarzyło się coś takiego ? Czy to może jakaś wada fabryczna, jest szansa reklamacji ? Rower jest na gwarancji, tylko że muszę go wysyłać do Niemiec, bo to Rose.

 

Patrzę na części zamienne:

ROSE PRO SL-2000 BIKE NOW! w niskich cenach w internetowym sklepie rowerowym
Shimano 105 RD-5800 - widzę dwie wersje - GS i SS, która jest moja?

HG-6001 - nie widzę takiego łańcucha w sprzedaży



#2 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:18

Model przerzutki masz wybity na niej z tyłu. GS to długi wózek, SS - krótki.Jak masz kasetę z największą koronką 32 to pewnie jest GS, jeżeli 28 możliwe ,że jest SS.
Łańcuch to CN HG600, później numerowany jako HG 6001.


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#3 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:42

jestem pewien że widziałem tu podobny przypadek, też w rowerze tej marki. Poszukaj.



#4 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:49

Na przerzutce jest napisane RD-5800 Japan VIA, nic więcej. Kaseta 11-32. Odległość dziurek na kółka w przerzutce: 8,6cm, nie wiem co to za model nada..

 

Szukam podobnego przypadku na forum ale narazie nic..



#5 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 18:48

Był,na szosowe.org.

#6 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:21

No, pękła Ci przerzutka, nic więcej. Czemu to nie wiem. Napisz do Rose, mają tu konto, może nawet sami się odezwą w tym wątku. Długi czy krótki wózek nie ma tu nic do gadania, ale jest to długi wózek. Łańcuch mógł oberwać.

Ja bym reklamował tylko dlatego, że rama też dostała.



#7 Marky

Marky
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:38

Też mi kiedyś przerzutka znalazła się w kole. Oprócz mnie nie było winnego. Przyczyny były dwie: nie miałem wyregulowanej przerzutki tak aby nie mogła wychylić się dalej niż powinna, a po drugie klamka pozwalała jeszcze na ruch przerzutką pomimo jazdy na skrajnym przełożeniu. Nowa klamkomanetka nie ma już takiego "bajeru" i wiem kiedy jadę już na ostatniej koronce. Mam po tej przygodzie trochę oszpeconą ramę bo ją przerzutka siedząca w szprychach pocharatała.



#8 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:49

Nom, tylko, że u mnie żadnych luzów ani niedoregulowań nie było, przerzutka była idealnie wyregulowana, rower był na pierwszym przeglądzie jakieś 2 mieś temu w profesjonalnym sklepie, u dystrybutora Specialized, bo Rose-a u nas nie ma. Jak bym wiedział, że coś mi dziwnie przerzuca to bym to natychmiast sprawdził.

 

Jeśli chodzi o pokrewny wątek z Rose, to nie mogę go znaleźć, szukałem 2h a link szosowe.org nie działa.

Przerzutkę i łańcuch jakoś przeboleję, najbardziej mi szkoda ramy, bo jestem wyczulony na szczegóły wizualne. Mam nadzieję, że na początku tyg. złapę kogoś z Rose.

 

Co do łańcucha i przerzutki, to spojrzałem jeszcze w zamówienie i tam jest:

 

Przerzutka tylna (nadal nie jestem pewien jaką mam wersję SS czy GS

  2004675 seria Shimano 105 RD-5800, black, Standard

Łańcuch

  2004903 seria Shimano HG-6001 11-fach, standard, 118 links

 

Łańcuch ma 118 połączeń - albo to jest błąd albo nie ma takiego w sprzedaży..



#9 Marky

Marky
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:56

Jedyne wyjście to reklamacja, bo mi to wygląda na wadliwą przerzutkę która sobie z nieznanych nam przyczyn pękła.



#10 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:14

Ehh...
Dołączona grafika
Z lewej GS, z prawej SS. Wybierz mądrze ;)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:29

Trzeba było od razu temat w dziale rose zakładać.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:33

Wiem że szosa to inny wymiar rowerowania ale SS to krótki wózek a GS to ŚREDNI. Długi to SGS :)

#13 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:33

na podstawie zdjęcia stawiam na GS.



#14 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:34

Narazie Rose nie odpowiada. Natomiast znalazł się przypadek, który może być podobny, nie ma zdjęć, więc nie jestem pewien: http://www.forumrowe...se-2000-pro-sl/

 

Odnośnie części, to jaki hak będzie pasować?



#15 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:55

Produkcji Rose. 



#16 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 wrzesień 2016 - 23:25

O ile w ogóle hak jest krzywy.. Jakoś ciężko mi uwierzyć że przerzutka pękła w tym miejscu z powodu krzywego haka lub złej regulacji.. I jakoś o dziwo pęka w tej wersji 105.. Ja mam 105 5600 i pare tys km, dodatkowo kupiłem ją używaną :) Hak przerzutki też nie pęka od tak.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#17 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:42

Hak wygląda na prosty, dziś go odkręciłem, żeby dokładnie obejrzeć, chyba go zostawię.. Pokrzywiony jest łańcuch, wózek a przerzutka ułamana. Mam już kontakt z Rose, na koniec dam znać jak wyszło.



#18 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 07:40

Hej. 

Możesz proszę napisać, jak sprawa się skończyła?



#19 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 17:36

Nie uwzględniono gwarancji uzasadniając to krzywym hakiem i źle uregulowaną przerzutką. Naprawiłem na swój koszt, nie było jakiegoś dramatu - łańcuch, przerzutka, hak, wymiana.





Dodaj odpowiedź